Mitai ir tiesa apie virtuvės buitinę techniką

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Orkaitės
1. Mitas: orkaitės su savaiminio išsivalymo funkcija (pirolize) dėl didelės šilumos viduje gali sugadinti baldus. Tiesa: orkaitės, turinčios pirolizės funkciją, yra papildomai apsaugotos.

2. Mitas: orkaitėje su garų funkcija galima kepti tik daržoves. Tiesa: orkaitėse su garų funkcija kepamos ne tik daržovės, bet ir mėsos, žuvies patiekalai, o, pasirinkus mažiausią garų kiekį, idealiai iškepa ir pyragas ar duona.

3. Mitas: orkaitės, turinčios kvapų filtrą, reikalauja daugiau priežiūros. Tiesa: kvapų filtras yra amžinas ir dėl savo veikimo principo visiškai nereikalauja priežiūros.

Kaitlentės
4. Mitas: indukcinės kaitlentės skleidžiamos elektromagnetinės bangos kenkia žmogaus organizmui. Tiesa: indukcinės kaitlentės skleidžiamų elektromagnetinių bangų intensyvumas yra kur kas mažesnis negu plaukų džiovintuvo ar mobilaus telefono.

5. Mitas: indukcinė kaitlentė veikia kaip ir mikrobangų krosnelė – tiesiogiai šildomas maistas, o ne indas. Tiesa: indukcinė kaitlentė, veikdama tiesiogiai, kaitina puodo dugną, dėl ko įkaista ir puodo vidus.

6. Mitas: iš šaldiklio išimtą puodą padėjus ant įkaitusios indukcinės kaitvietės, stiklo keraminė kaitlentė gali sutrūkinėti. Tiesa: dėl labai mažo (tik 0,0000001%) išsiplėtimo, stiklo keramika yra atspari temperatūros šokui.

 

Indaplovės
7. Mitas: plauti indus indaplovėje neekonomiška. Tiesa: Indaplovės, talpinančios 12 indų komplektų, sunaudoja apie 12 litrų vandens, t.y. tiek, kiek telpa vandens įprastoje kriauklėje. Kiek indų komplektų išplautumėte rankomis su tiek vandens?

 

8. Mitas: indaplovėms galima naudoti įprastą indų ploviklį, naudojamą plaunant rankomis. Tiesa: Kaip ir skiriasi skalbimo milteliai, skirti skalbiamosioms mašinoms ir skalbimui rankomis, taip ir indaplovėms reikia naudoti specialias plovimo priemones.

9. Mitas: prie indaplovės jungiamas tik šaltas vanduo. Tiesa: Prie daugumos indaplovių galima pajungti šaltą ir karštą vandenį. Naudojant ir karštą vandenį galima sumažinti energijos sąnaudas bei sutrumpinti programos veikimo laiką.

10. Mitas: indaplovė plaudama indus, visą savo tūrį pripildo vandens. Tiesa: indaplovė veikia kitaip nei skalbyklė – joje vanduo yra tiesiogiai purškiamas ant indų.

Gartraukiai
11. Mitas: renkantis gartraukį, svarbiausia atsižvelgti į ant etiketės užrašytą traukimo galią. Tiesa: kai kurie gartraukių gamintojai traukimo galią matuoja nesilaikydami galingumo matavimo normos IEC61591 ir nenatūraliomis veikimo sąlygomis – patalpoje sukuriami rezultatus pagerinantys skersvėjai, keičiamas slėgis ar temperatūra, prietaisas pajungiamas kitaip, nei nurodyta pagal instrukcijoje. Visi „AEG-Electrolux“, „Electrolux“ ir „Zanussi“ gartraukių parametrai yra matuojami griežtai pagal IEC61591 normą.

12. Mitas: išeinantį orą privaloma išvesti į lauką. Tiesa: gartraukiai gali veikti recirkuliacijos režimu, kuomet išvalytas oras grįžta atgal į patalpą. Naudojant recirkuliaciją, privaloma naudoti papildomą anglinį filtrą.

Žymos: buitnė technika, krosnelė, gartraukis, indaplovė.