Manėte, kad buitinę techniką galima statyti bet kur? Nedarykite klaidos
Jaudintis dėl minimalistinės virtuvės ar vonios ir klausimo, kaip jose „įkurdinti“ buitinę techniką, neteks iš anksto pasirūpinus patikima pagalba iš šalies. Tai, kas su interjero dizainu nieko bendro neturinčiam žmogui atrodo neįmanoma, šioje srityje pasikausčiusiam specialistui paprastai tėra malonus profesinis iššūkis.
Turint reikiamų žinių ir išlaisvinus kūrybiškumą nestandartinę erdvę tikrai įmanoma suprojektuoti taip, kad ja naudotis būtų patogu bei vyrautų komfortą papildanti estetika. Ir atvirkščiai – maksimaliai erdvi, tačiau atmestinai suplanuota patalpa gali tapti nepraktiška ir chaotiška, tiek estetine prasme, tiek kilus minėtiesiems nederančių prietaisų nesklandumams.
O net menkiausi nepatogumai, susiduriant su jais kiekviename žingsnyje, jaukios atmosferos namų aplinkoje tikrai neprideda.
Skalbyklė ir džiovyklė mažoje erdvėje: misija neįmanoma?
Kompaktiško šių prietaisų išdėstymo varianto paieškos vonios kambaryje neretai užsibaigia nusprendus tiesiog įstatyti prietaisus uždaroje nišoje su durelėmis. Tai tikrai patogus ir į akis nekrintantis sprendimas, tik tokiu atveju „Electrolux“ buitinės technikos ekspertas Ignas Bernotas rekomenduoja įjungus džiovyklę bent šiek tiek jas praverti – džiovyklė turi minimaliai vėdintis.
Taip pat būtina atsižvelgti į kelis aspektus, statant prietaisus vieną ant kito. Džiovyklė turi būti virš skalbyklės, o joms sujungti reikalingas specialus rėmelis su ištraukiama lentynėle, puikiai pasitarnaujančia skalbiniams lankstyti. Skalbimo mašinos gylis – ne mažesnis nei 54 cm, jos kojelės – preciziškai sulygiuotos, kad prietaisas stovėtų stabiliai. Priešingu atveju gręžimo metu jis kartu su ant viršaus užkelta džiovykle ims vibruoti.
„Jei vietos vonioje tikrai labai nedaug, apsvarstykite prietaisų modelių alternatyvą – virtuvės balduose įmontuojamą skalbyklę ar skalbyklę su džiovinimo funkcija, kurioms išskirtinio papildomo vėdinimo nereikia. Tačiau dėl to, žinoma, derėtų apsispręsti prieš įrengiant virtuvės elektros instaliaciją ir sukonstruojant baldų komplektą. Juk kiekvienam prietaisui reikalingas atskiras jungiklis, taikomi specifiniai montavimo reikalavimai, atsižvelgiama į buitinės technikos išvaizdą ir tai, kaip ji įsilieja interjere“, – pabrėžia I. Bernotas.
Apgalvota virtuvė – patogu gaminti ir prietaisai veikia ilgiau
Dažnai ruošiant maistą orkaitėje geriau montuoti ją virtuvės stalviršio lygyje, kad įdėti ir išimti patiekalus būtų paprasčiau, nereiktų lankstytis. Dėl panašių praktinių sumetimų tai aktualu ir renkant vietą indaplovei – įmontavus prietaisą kiek aukščiau nuo grindinio nei įprasta, iki 40 cm aukštyje, reikia mažiau pastangų sukrauti indus į apatinį stalčių.
Nedidelėje virtuvėje paprastai įrengiama elektrinė ar indukcinė kaitlentė su metaliniais apvadėliais. Jie apsaugo kaitlentę nuo įskilimų, įdūžių, kai gaminimo proceso įkarštyje ant mažo darbinio paviršiaus laikoma gausybė virtuvės rakandų.
„Nepriklausomai nuo virtuvės erdvės dydžio ir pasirinktos kaitlentės tipo, svarbiausia nemontuoti jos virš indaplovės. Iš pastarojo prietaiso nuolat sklindantys garai gali pakenkti kaitlentės mikroschemoms, jos ventiliacija gali būti per menka. Tad parinkus tinkamą vietą stalviršyje, reikia pasirūpinti ir tinkamu vėdinimo tarpu, kuris nurodytas prietaiso instrukcijoje“, – dėsto I. Bernotas ir priduria, kad tinkamas vėdinimas be galo svarbus įmontuojant orkaites su pirolizės funkcija, indukcines kaitlentes bei šaldytuvus.
Atokiau nuo šilumą skleidžiančios viryklės ar orkaitės stovintis šaldytuvas bus ilgaamžiškesnis, sumažins energijos sąnaudų bei išlaidų mokesčiams už elektrą. Nuolat sukantis virtuvėje rekomenduojama viryklės ar kaitlentės nenustumti prie sienos – tai gana nekomfortiškas sprendimas, kuris apriboja judėjimą.
Tam, kad naudojimosi prietaisu patirtis būtų kuo malonesnė, kai kurių iš jų funkcionalumą autorizuotų buitinės technikos priežiūros servisų meistrai gali pakoreguoti, pavyzdžiui, pakeisti durelių varstymo kryptį. Bet kuriuo atveju, tiek svarstant, kokį prietaisą įsigyti, tiek planuojant jo vietą namuose ir prijungimo ar montavimo darbus, viskas prasideda nuo bendradarbiavimo su tais, kurie gali suteikti kompetentingos pagalbos, o daugybę vertingų atsakymų galima rasti vien perskaičius prie prietaiso pridedamą instrukcijų vadovą.