Kaip išsirinkti kavos aparatą tinkantį tavo gyvenimo būdui?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Rinktis yra iš ko tiek dėl technologinės aparatų įvairovės, tiek dėl geriančiųjų mėgiamo skonio skirtumų. Tačiau geriausiai jums tinkantis kavos ruošimo aparatas gali būti pasirinktas tiesiog atsižvelgiant į jūsų gyvenimo būdą.

Greitam gyvenimo būdui – automatiniai kavos aparatai

Kai kuriems ramybės būsena ir lėtas gyvenimo tempas yra svetimas vien dėl jų temperamento, todėl ramybės reikia itin mažai, nes vidinis energijos mechanizmas kaipmat viską išjudina. Nutinka ir taip, kad tenka skubėti ir prieš savo valią, todėl pradedame ieškoti įvairių būdų, kaip šiek tiek sutaupyti savo brangaus laiko.

Taip jau yra, kad kava nusipelnė mūsų privilegijos, dėl kurios mes linkę sustabdyti akimirką, paversdami ją maloniu kavos gėrimo ritualu. Kavos paruošimas gali reikalauti ir daugiau, ir mažiau laiko, nelygu, kokį gaminimo būdą pasirinksite. Jei renkatės gaminti kavą su kavos aparatu ir norite iššvaistyti kuo mažiau laiko, tuomet galite būti tikri – automatiniai kavos aparatai tam ir skirti. Suspaudote keletą mygtukų ir aparatas sumala kavos pupeles, kavą supresuoja, perkošia ją aukšto slėgio karštu vandeniu ir galiausiai rezultatas jau kavos pavidalu suteka į jūsų puodelį.

Dauguma automatinių kavos aparatų gali paruošti ir kavos su pienu gėrimus. Tai užtruks vos kelias papildomas akimirkas, tiksliau apie minutę, dažniau net iki minutės, kol aparatas pašildo pieną ir išplaka putą. Tai leis super greituoju būdu pasimėgauti ne vien juoda kava, bet ir kitais kavos gėrimais. O kaip dėl priežiūros? Po kiekvieno puodelio aparatu rūpintis tikrai nereiks. Kavos tirščius turėsite išvalyti tik tada, kai konteineris jau bus pilnas. Apskritai automatinis kavos aparatas tai lyg savarankiškumo ir greičio simbolis, jis neleis jums sustoti, todėl skubantiems ir lekiantiems toks pasirinkimas galėtų būti pats tinkamiausias – turėdami tokį aparatą galėsite kiekvieną rytą varžytis, kas greičiau – ar jūs apsirengsite ar jis paruoš jums puodelį kavos.

 

Kai norisi ko nors paprasto ir neįmantraus – kapsuliniai kavos aparatai

Automatiniai kavos aparatai įprastai turi gausybę funkcijų, todėl kai kuriems kavos mėgėjams toks funkcionalumas gali pasirodyti pridėtinis ir nereikalingas. Be to, automatiniai dažnai yra dideli aparatai. Vertinantiems spartesnį tempą ir kartu paprastesnes technologijas, kapsuliniai kavos aparatai turėtų būti dėmesio centre. Jie yra paprastesnio mechanizmo, tačiau nuo to kavos ruošimas netampa lėtesnis. Todėl norisi manyti, jog šio tipo kavos aparatai turėtų atitikti tiek dideliu tempu gyvenančių, tiek ramesnį gyvenimo būdą mėgstančių lūkesčius.

Šių kavos aparatų pranašumas – kur kas paprastesnė aparato priežiūra, nes kasdien nereikia valyti pieno sistemos ar išmesti sukauptų kavos tirščių. Kavai ruošti naudojamos kapsulės, kurios po panaudojimo iš karto išmetamos rūšiuoti. Jose naudojama aukštos kokybės malta kava, o kapsulių sandarumas neleidžia prarasti kavos savybių. Taigi apie tokį pasirinkimą svarstantys gali būti tikri, kad kavos kapsulės atveria didelę skirtingų skonių įvairovę bei suteikia puikų kavos skonį tiek juodai kavai, tiek kavai su pienu.

Kavos gamyba su pusiau automatiniu kavos aparatu – lėtam gyvenimo būdui

Jei mėgstate neskubėti, pilnai pasinerti į tai, ką darote, būkite tikras – gera kava tai mėgsta ir jums už pastangas atsilygins savo nepaprastu aromatu. Norintiems lėto ir skrupulingo kavos ruošimo proceso turėtų tikti ir patikti pusiau automatiniai kavos aparatai. Visas kavos paruošimo smagumas su tokiu aparatu slypi tame, kad šiam reikia jūsų įgūdžių ir dalyvavimo. Pavyzdžiui, puikios pieno putos išplakimas gali pareikalauti ne vienos pamokos eksperimentuojant, kol rasite įgūdžius atrakinantį raktą. Skirtingam pieniškam kavos gėrimui – skirtinga ir pieno puta bei jos kiekis, todėl laikui bėgant ir patirčiai augant tapsite mylimiausiu barista namuose, namų kavos ritualo guru, kuris stebina tiek namiškius, tiek svečius.

 

Visų kavos gėrimų pradžia ir pagrindas yra espresas. Jis gaunamas suformuojant tabletę specialioje rankenėlėje, į kurią įdedama malta kava, suspaudžiama ir prisukama prie aparato. Vis dėlto suformuoti kokybišką kavos tabletę – t.y. suvaldyti ir atrasti savo mėgstamiausią kavos intensyvumą – taip pat reikės išmokti, nes kitu atveju kava gali gautis pernelyg vandeninga. Tam tikrai prireiks daugiau įsitraukimo ir autorystės, nei atliekant dviejų mygtukų kombinaciją.

Taigi kavos aparatai gali tapti ir mūsų gyvenimo būdo atspindžiais. Žinoma, galimas ir atvirkštinis variantas – jei dažnai skubate, galbūt kaip tik norite pasimėgauti lėtesniu kavos ritualu, o jei mėgstate neskubėti, gal norite daugiau dėmesio skirti kitiems dalykams, o ne ilgam kavos ruošimui. Svarbiausia, kad rastumėte savo kombinaciją, kuri leistų mėgautis ir džiaugtis gardžiu kavos puodeliu.