Ką reikėtų žinoti apie mikrobangų krosneles?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Prieš perkant į baldus montuojamą mikrobangų krosnelę reikia atkreipti dėmesį į gamintojo patarimus ir į tai, kaip krosnelėje juda oras. Šių mikrobangių privalumai: atrodo estetiškai; neužima daug vietos; didelis funkcionalumas; didelė talpa; nesudėtinga priežiūra. Trūkumai: didelė kaina; negalima pastatyti bet kurioje vietoje.

Visų mikrobangų krosnelių parametrai skirtingi. Išsirinkite tokią, kuri atitiks Jūsų reikalavimus. Jeigu svarbus mikrobangų krosnelės dydis, būtinai išmatuokite, kiek vietos ji gali užimti virtuvėje, kad vėliau nebūtų nemalonios staigmenos.

Talpa

Tai pagrindinis mikrobangų krosnelės parametras, kuris išreiškiamas litrais. Gali būti nuo 17 iki 40 litrų. Kuo didesnė talpa, tuo daugiau galima bus į ją įdėti, tuo daugiau vietos ji užims. Nuo mikrobangų krosnelės talpos priklauso sukamosios lėkštės dydis. Kuo didesnė mikrobangų krosnelės talpa, tuo lengvesnis atšildymas keliais lygiais. Reikia turėti omenyje, kad didelė įranga turi daugiau funkcijų, todėl reikia gerai permąstyti, kam bus reikalinga mikrobangų krosnelė. Jeigu ji bus naudojama tik atšildyti, tai didelė mikrobangų krosnelė nereikalinga. Jeigu planuojama kepti pyragą, visą viščiuką ar atšildyti iš karto kelis patiekalus, tai mikrobangų krosnelė turėtų būti didesnės talpos.

Naujesnių mikrobangų krosnelių modelių galinės sienelės anga yra pusiau apvali, todėl mikrobangos geriau išsiskiria ir dėl to patiekalas įšyla tolygiai. Vienas iš svarbiausių argumentų, dėl ko geriau pirkti mikrobangų krosnelę su pusiau apvalia anga – ją lengviau valyti.

Galia

Galia yra labai svarbus parametras, į kurį reikia atkreipti dėmesį perkant mikrobangų krosnelę. Ji matuojama vatais (W). Mikrobangų krosnelių galia gali būti nuo 700 iki 1000 W (grilio galia – apie 1300 W). Kuo didesnė galia, tuo greičiau pavyks atšildyti patiekalą. Kuo didesnė galia, tuo pigesnis mikrobangų krosnelių naudojimas. Naudojantis mikrobangų krosnele reikia stebėti, kaip naudojama galia, nes naudojant visą galią galima sudeginti patiekalą. Tačiau didelė galia labai gerai šildant skysčius.

Valdymas

Mechaninis valdymas: dažniausiai yra senesniuose modeliuose. Laikas ir galia nustatomi dviem mygtukais. Tokiu atveju virimo rezultatai nėra geri.

Elektroninis valdymas: geriau negu mechaninis. Mygtukai skirti įvairioms funkcijoms. Ekrane galima patikrinti, kokia nustatyta galia, kiek liko šildyti ar net kokios funkcijos buvo nustatytos. Kai mikrobangų krosnele nesinaudojama, tai dažniausiai matome laikrodį. Iš pradžių naudotis tokia krosnele gali būti sudėtinga.
Automatinis valdymas – šioje įrangoje yra jutiklių, kurie nustato produkto svorį ir patys parenka darbo parametrus. Žmogus turi tik įdėti patiekalą ir pasirinkti funkciją, viską padarys pati krosnelė.

Logiškiausia būtų pasirinkti mikrobangų krosnelę su elektroniniu valdymu, ji yra geresnė negu mechaninė ir nebus tokia brangi kaip automatinio valdymo krosnelė.

Funkcijos

Atšildymas yra pagrindinė funkcija, kurią turi visos mikrobangų krosnelės. Atšildyti galima ne tik mėsą, bet ir šaldytus vaisius. Reikia tik nustatyti atitinkamą galią.

Pašildymas yra viena pagrindinių mikrobangų krosnelės funkcijų, kuri leidžia per kelias minutes galima pašildyti pietus. Vienintelė užduotis – išimti maistą, įdėti į mikrobangų krosnelę ir tinkamai ją nustatyti.

Grilis – tai papildoma funkcija, kuri yra įmontuota viršutinėje angos dalyje. Ją naudojant patiekalas bus traškus ir gražiai apskrudęs. Perkant mikrobangų krosnelę reikia atkreipti dėmesį, ar yra ši funkcija, ypač jei norite ruošti picas ar apkepus.

Termocirkuliacija – tai orkaitės funkcija. Priklauso ji nuo to, kaip dera šildyklė ir ventiliatorius. Šiltas oras tolygiai pasiskirsto mikrobangų krosnelėje. Ši funkcija yra reikalinga, jeigu planuojate kepti pyragus, džiovinti grybus, taip pat galima šildyti patiekalus keliuose lygiuose tuo pat metu.

Papildomos funkcijos

Pizza ir crips – dažniausiai šios funkcijos yra brangesnėse mikrobangų krosnelėse. Jas naudojant galima ne tik šildyti picas, bet ir kepti savo tešlos picas. Kartais įrangoje būna speciali lėkštė picoms. ji leidžia iškepti traškius maisto produktus (reikia turėti omenyje, kad ši funkcija gali vadintis ir kitaip; tai priklauso nuo gamintojo). Ši funkcija ypač reikalinga, kai planuojama kepti bulvytes

Virimas ant garų –mikrobangų krosnelė, kuri turi šią funkciją, leidžia paruošti sveiką ir lengvą maistą. Tokiu būdu paruoštas maistas išsaugo visus maisto komponentus ir idealiai tiks žmonėms, kurie laikosi neriebios dietos. Tačiau tokios mikrobangų krosnelės yra gerokai brangesnės Combi – mikrobangų darbas yra kombinuotas su griliumi. Jos pranašumas tas, kad maistas ne tik greitai sušils, bet ir gražiai apskrus. Šiuo atveju pavadinimas irgi priklauso nuo gamintojo Apsaugos – kiekviena mikrobangų krosnelė automatiškai išsijungia, kai atsidaro. Krosnelę uždarius ji vėl įsijungia. Kiekvienoje krosnelėje yra garsinis signalas, kuris signalizuoja darbo pabaigą

Mikrobangų krosnelių techniniai parametrai

Energetinė klasė – tai energetinio efektyvumo klasė, kurią įvedė Europos Sąjunga. Žymima nuo A iki Z (mažėjimo tvarka) ir parodo elektros energijos sunaudojimą.

Litras – talpos vienetas.

Magnetronas – elektrinė lempa, kuri reguliuoja mikrobangas.

Mikrobangos – spinduliavimo, kuris susidaro dėl elektrinių ir magnetinių virpesių, rūšis. Tai pačios trumpiausios bangos.

Mikrobangų krosnelės galia – rodo, kaip greitai mikrobangų krosnelė sugeba paruošti maistą (kuo didesnė, tuo greičiau). Išreiškiama W.

Mikrobangų krosnelės talpa – rodo, kokio didumo indą galima įdėti į mikrobangų krosnelę. Išreiškiama litrais.