Džiovyklė namuose – patogumas ar būtinybė?
Neretai skalbiniai džiūdavo ir ant radiatorių. Toks išradimas, kaip skalbinių džiovyklės – tikras išsigelbėjimas namų šeimininkėms, nes jos taupo laiką bei neapkrauna namų erdvės. Taip pat nebereikia kvėpuoti įvairių skalbiklių ir audinių minkštiklių kvapais. Naudojant džiovykles skalbiniai mažiau susiglamžo, tad tampa lengviau juos lyginti.
Džiovyklės būna dviejų tipų
Dar prieš 20 metų drabužių skalbimas buvo toks sunkus, kad moterys jam skirdavo visą dieną. Reikėdavo gerai apgalvoti, kada ir kokių drabužių reikės, nes iš karto jų nebus galima naudoti. Juk skalbiniai džiūdavo ne vieną dieną. Taip pat užtrukdavo ir lyginimas. Naujos kartos skalbimo mašinos gerokai sutrumpino skalbinių džiuvimo laiką, tačiau džiovinimo klausimo neišsprendė. Todėl jei namuose norime gyventi patogiai, šalia skalbyklės tiesiog privalo stovėti ir džiovyklė.
Skalbinių džiovyklės gali būti dviejų tipų: ventiliacinės ir kondensacinės. Kondensacinės veikia tokiu principu, kad drėgmė yra surenkama filtre, kuris paprastai yra įmontuojamas valyti patogioje vietoje. Pasibaigus džiovinimo ciklui, filtras ištraukiamas, o jame susikaupęs vanduo išpilamas. Jei yra galimybės, susikaupusį skystį galima nukreipti ir į kanalizaciją.
Ventiliacinėse džiovyklėse vandens po džiovinimo išpylinėti nereikės. Tačiau turint tokią džiovyklę reikia užtikrinti, kad susirenkantis vanduo turėtų galimybę pasišalinti per ventiliacijos angą. Žinoma, jei namuose viskas apgalvota, kad džiovyklė galėtų normaliai dirbti, problemų su jos naudojimu neturėsite.
Turi džiovyklę – nereikia lygintuvo?
Daugelis patikimų džiovyklių turi ir lyginimo funkciją. Džiovyklės su lyginimo funkcija turi daug privalumų, palyginus su jos neturinčiomis. Garų funkcija, kuri džiovyklėse naudojama pasibaigus džiovinimui, gali pašalinti įvairius nemalonius kvapus iš audinių jų neskalbiant. Naudojant tokias džiovykles, audiniai nesilamdo ir atkrenta būtinybė juos lyginti. Tačiau, reikia prisiminti, kad lyginimo funkcija yra veiksminga tik su tam tikru kiekiu audinių. Paprastai maksimalus kiekis lyginamų skalbinių apsiriboja 3 kilogramais. Džiovyklės su lyginimo funkcija yra puikus pasirinkimas žmonėms, kurie yra alergiški skalbimo priemonėms. Šio buities prietaiso pagalba jie turi galimybę daug rečiau skalbti drabužius, taigi ir mažiau kontaktuoti su alergenais. Ne veltui džiovykles taip liaupsina mamos, kurių vaikučiai ar kiti šeimos nariai linkę alergiškai reaguoti į skalbimo priemones.
Skalbinių sausumas priklauso nuo būgno dydžio
Džiovyklė užima ne ką mažiau vietos, kaip bet kuri skalbimo mašina, tad ruošiantis ją įsigyti reikėtų pagalvoti, kurią vietą ji jūsų namuose užims. Paprastai džiovyklės matmenys būna tokie patys, kaip ir standartiniai skalbimo mašinos matmenys. Jei ruošiatės statyti džiovyklę ant skalbimo mašinos, atkreipkite dėmesį į tai, kad jos matmenys būtų tokie patys ar kiek mažesni nei skalbyklės.
Pasirinkus to paties gamintojo džiovyklę ir skalbyklę, jums bus pasiūlytas sutvirtinimo rėmelis, tam, kad prietaisai stovėtų stabiliai. Kuo didesnis pasirinktos džiovyklės būgnas, tuo mažiau susilamdo skalbiniai džiovinimo ciklo metu. Paprastai džiovyklėse galima džiovinti nuo 1 iki 8 kilogramų šlapių skalbinių.
Džiovyklių energijos klasės
Pačios brangiausios skalbinių džiovyklės yra A klasės, kadangi jose yra įdiegtos visos įmanomos technologinės naujovės, kurios užtikrina, jog šis buities prietaisas naudos itin mažai elektros energijos. Tai pat A klasės skalbinių džiovyklės turi drėgmės jutiklius, dėl kurių skalbiniai nėra perdžiovinami. Teigiama, kad A klasės skalbinių džiovyklės sunaudoja per pusę mažiau elektros energijos nei B ar C klasės buities prietaisai. Taip pat A klasės skalbinių džiovyklėse skalbiniams džiovinti naudojama gerokai mažesnė temperatūra nei B ar C klasės džiovyklėse. Pastarosios yra pigesnės, tačiau ne tokios ekonomiškos. Jų džiovinimo ciklas paprastai būna ilgesnis, o elektros energijos sąnaudos didesnės. Tokias džiovykles patartina rinktis žmonėms, kurie planuoja naudotis džiovyklėmis rečiau. O taip pat reikėtų priminti, kad aukšta temperatūra džiovinimo metu gali pakenkti audiniams, tad reikia mokėti džiovyklėmis tinkamai naudotis.
Kiekvienuose namuose galima rasti apie 5-10 buitį palengvinančių prietaisų. Kai kurie, ne paslaptis, tik renka dulkes, tačiau daugelis jų žymiai palengvina kasdienybę, taupo laiką. Praktika rodo, kad kuo daugiau skirtingų buities prietaisų namuose, tuo buities darbai atliekami lengviau ir efektyviau. Tad specialistų nuomone, šiuolaikiškas prietaisas, atitinkantis mūsų poreikius, skalbinių džiovyklė – puikus pagalbininkas visuose namuose.