APVA parama nutolusiai saulės elektrinei – ką reikia žinoti?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Saules elektrines

Saulės elektrinės teikiamus privalumus žinome daugelis, tačiau ne visi turime tinkamas sąlygas ją įsirengti. Tokiu atveju turime puikią alternatyvą – vietoje nuosavos saulės elektrinės, galime įsigyti ar išsinuomoti dalį elektrinės saulės parke ir tokiu būdu prisidėti prie tvaresnio rytojaus kūrimo. Džiugu tai, jog galimybė įsigyti elektrinę saulės parke gali būti kur kas labiau prieinama su APVA valstybės parama. Norite sužinoti daugiau? Šiame straipsnyje apžvelgsime pagrindinius aspektus apie APVA paramą įsigyjant elektrinę saulės parke.

Kaip įsigyti elektrinę saulės parke?

Apie modernias saulės elektrines bei jų privalumus, ko gero, teko girdėti ne kartą. Lietuvoje yra gana nemažai įvairių platformų, kuriose galima įsigyti saulės elektrinės dalį laisvame saulės parke. Elektrinės įsigijimo procesas saulės parke yra gana paprastas, jums tereikia atlikti šiuos žingsnius:

  • išsiaiškinti, kokio galingumo saulės elektrinės jums reikia, atsižvelgiant į elektros energijos poreikį;
  • pateikti paraišką APVA paramai gauti;
  • išsirinkti saulės parką tam skirtoje platformoje ir rezervuoti reikiamo galingumo elektrinę;
  • pasirašyti sutartį ir sulaukti APVA paramos patvirtinimo;
  • užpildyti dokumentus, reikalingus būsto priskyrimui prie pasirinkto saulės parko ir apie tai informuoti ESO;
  • susiderinti, kada ESO atvyks į jūsų namus ir sumontuos išmanų skaitiklį;
  • parengti ir pateikti reikalingus dokumentus APVA paramai gauti.

Gavę APVA paramą, galėsite susigrąžinti net iki 30 proc. investicijų ir turėsite galimybę nepriklausyti nuo elektros kainų svyravimų.

Kas gali gauti APVA paramą?

Paraišką paramai gauti gali fiziniai asmenys, nuosavybes teise valdantys elektros vartojimo objektą. Tai gali būti nuosavo namo, daugiabučio ar sodo namo gyventojai.

Svarbu paminėti tai, jog kompensacinė išmoka yra skiriama už iki 10 kW galios saulės elektrinę, kurią fizinis asmuo gali įsigyti iš saulės parko. Paramos dydis siekia 323 Eur už 1 kW.

Norint gauti paramą – įrangai taip pat yra taikomi tam tikri reikalavimai. Įranga turi būti nauja ir nenaudota. Svarbu, jog saulės moduliai ir įtampos keitikliai atitiktų visus reikiamus ES standartus, taip pat jiems turi būti suteikiama garantija.

Kokius dokumentus APVA reikia pateikti?

Paraišką galite pateikti APVA savitarnos svetainėje. Teikiant paraišką jums reikės nurodyti tik keletą duomenų, tokių kaip asmens duomenys, įsigyjamos elektrinės galia ir pan.

Po elektrinės įsigijimo, APVA sistemoje reikia pateikti išlaidų kompensavimo prašymą ir pateikti tokius dokumentus:

  • elektrinės pirkimo–pardavimo sutartį ir sąskaitą faktūrą;
  • elektrinės perdavimo–priėmimo aktą;
  • elektros energijos tiekimo sutartį;
  • dokumentų kopijas apie įrangos techninius duomenis;

ir kiti.

Jeigu reikia daugiau informacijos apie nutolusias saulės elektrines ir teikiamą paramą joms, apsilankykite APVA svetainėje arba susisiekite su šios srities specialistais, kurie atsakys į jus dominančius klausimus, padės paruošti reikiamus dokumentus ir pateikti paraišką kompensacijos gavimui.