Nuosavos saulės elektrinės bei saulės parkai – žalios ir pigesnės energijos šaltinis

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Saules jegaine ant stogo

Vien praėjusiais metais saulės elektrines namuose įsirengė daugiau kaip 24 tūkstančiai Lietuvos gyventojų. Tai lėmė žmonių noras naudoti pigią žaliąją energiją, tapti nepriklausomiems nuo drastiškų elektros kainų svyravimų ir investicijos atsiperkamumas.

Vis dėlto, daugelis svarstančiųjų įsirengti saulės elektrines mano, kad procesas yra ilgas ir komplikuotas. Tačiau išties jis visai paprastas – susipažinkime su žingsniais, kuriuos reikia padaryti norint mėgautis pigios energijos privalumais.

Saules parkas Rudamina iš oro

1. Įvertinkite poreikį.

Prieš pradėdami saulės elektrinės įrengimo procesą, atidžiai įvertinkite savo elektros energijos suvartojimą. Taip rangovas galės jums rekomenduoti geriausią, visus poreikius atitinkantį sprendimą.

2. Išsiaiškinkite elektros įvado galią.

Jeigu turite vienfazį įvadą, galėsite įsirengti iki 3,6 kW saulės elektrinę. Įvado galingumas apriboja ir jūsų elektrinės galią. Įvado galingumą galite sužinoti susisiekę su ESO. Taip pat užsakykite operatoriaus prijungimo sąlygas, jose bus nurodyta, ar norimos galios elektrinės prijungimas nereikalauja papildomų išlaidų.

3. Rangovų apklausa.

Paprašykite kelių rangovų pateikti pradinius pasiūlymus. Rinkdamiesi, atkreipkite dėmesį į rangovo patirtį, atestatus, sertifikatus, siūlomą įrangą bei garantiją jiems.

4. Suplanuokite rangovo vizitą.

Kokybišką projektą įgyvendinti galima tik tada, kai rangovas apsilanko vietoje. Taip bus įvertintos visos sąlygos: stogo danga, jo orientacija į pasaulio šalis, šešėlių kritimai ir kt. Rangovas pasiūlys optimalų įrangos ir elektrinės galios variantą.

5. Suderinkite leidimų ir paramos detales, sutartį.

Aptarkite su rangovu visų būtinų leidimu procedūras ir pasinaudokite valstybės teikiama parama. Pačią naujausią informaciją apie jos prieinamumą suteiks rangovas. Suderinkite su rangovu paskutines detales ir pasirašykite sutartį.

6. Elektrinės įrengimas.

Su rangovu atlikus visus reikiamus žingsnius, saulės elektrinės montavimo darbai užtruks 1-2 dienas.

7. Projekto pridavimas vertinimui.

Įrengtą saulės elektrinę prieš jos prijungimą prie skirstomųjų tinklų turi įvertinti valstybės institucijos. Nesijaudinkite, visais leidimais pasirūpins patikimas rangovas.

8. Išmokite naudotis ir prižiūrėti.

Galiausiai, rangovas suteiks jums visas būtinas žinias, kaip kasdien stebėti saulės elektrinės veiklą ir kokių priemonių reikia imtis jos priežiūrai bet kuriuo metų sezonu.

Štai ir viskas! Saulės elektrinę išties visai paprasta įsirengti, o jos naudą jausite dar ilgus metus.

„Nogrid“ – inovatyvių ir kokybiškų saulės energijos sprendimų ekspertai!

Padedame klientams išsirinkti efektyviausius ir saugiausius sprendimus, suteikiame informaciją, kaip eksploatuoti ir prižiūrėti saulės elektrinę, kad ši tarnautų didžiausiu našumu.

Susisiekite su mumis ir gaukite asmeninį pasiūlymą! Rašykite adresu info@nogrid.lt arba skambinkite numeriu +370 602 81979. Sužinokite daugiau apie mus internete Nogrid.lt

Kviečiame pažvelgti į „Nogrid“ klientų rekomendacijas:Jeigu neturite galimybės įsirengti nuosavą saulės elektrinę, egzistuoja patogi alternatyva: dalies saulės parko įsigijimas. Šis sprendimas tinka absoliučiai visiems – gyvenantiems nuosavuose namuose, daugiabučiuose bei verslams.

Saules parkas

Įsigyjant saulės parko dalį, jo fizinė vieta reikšmės neturi, o žingsnių norint tapti nutolusiu vartotoju – kur kas mažiau. Pažvelkime, ką jums reikėtų padaryti norint tapti saulės parkų vystytojos „Saulės bendruomenė“ nariu ir saulės energijos naudotoju.

1. Užsiregistruokite ir rezervuokite.

Norėdami įsigyti saulės parko dalį „Saulės bendruomenėje“, užsiregistruokite svetainėje SaulesBendruomene.lt. Apskaičiuoti, kiek elektrinės galios Jums reikia, galėsite pasinaudoję skaičiuokle. Prisijungę, pasirinkite vieną iš laisvų saulės elektrinių parkų ir reikalingą elektrinės dalį rezervuokite sekdami instrukcijas.

2. Gaukite paramą.

Visi, įsigijantys nutolusios saulės elektrinės dalį, gali pasinaudoti valstybės parama. Kvietimus teikti paraiškas paramai skelbia Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). Kvietimai skelbiami nereguliariai, todėl geriausia informaciją tikslintis svetainėje Apva.lt. Svarbiausia, kad paraiška gauti paramą būtų pateikta anksčiau, nei su „Saulės bendruomene“ sudarysite perdavimo-priėmimo aktą.

3. Pakeiskite elektros skaitiklį.

Kad galėtumėte naudotis „Saulės bendruomenės“ privalumais, skirstomųjų tinklų operatorius Jūsų namuose įrengs Išmaniuosius elektros energijos skaitiklius. Ši paslauga teikiama nemokamai.

4. Pradėkite vartoti saulės energiją.

Kai saulės parkas pradės veikti, tapsite nutolusiu  vartotoju. Ataskaitas ir sąskaitas gausite kaip įprasta, iš jus aptarnaujančios elektros energijos tiekėjo.

Saulės parkas Rudamina

Saulės parkas „Rudamina“

Tai – šiuo metu didžiausias „Saulės bendruomenės“ vystomas projektas. Numatoma, jog saulės parkas elektros energiją pradės generuoti 2023 metų spalį.

Čia bus sumontuoti kokybiški, saulės energetikos rinkoje pirmaujančių gamintojų „Trina Solar“ moduliai bei „Sungrow“ inverteriai.

Rezervuokite nutolusios saulės elektrinės dalį šiame parke www.saulesbendruomene.lt

Apie „Saulės bendruomenę“

„Saulės bendruomenė“ vysto, stato ir prižiūri didelio masto saulės parkus. Patyrusi komanda užtikrina kokybišką saulės parkų įgyvendinimą ir sėkmingą žaliosios energijos generaciją savo klientams. „Saulės bendruomenė“ jau sėkmingai įgyvendino 3 saulės parkų projektus, kurių bendra galia 2,5 MW.

Sužinokite daugiau mūsų svetainėje Saulėsbendruomene.lt arba kreipkitės į mūsų konsultantus numeriu +370 633 82277.