Vidaus dailylentės

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Vidaus dailylenčių įvairovė

Kokybiškos dailylentės vidaus apdailos darbams, turi būti 14 – 16 % drėgnumo. Dažniausiai jos gaminamos iš uosio, alksnio, drebulės, eglės, pušies medienos. Drebulės mediena dažnai pasirenkama dėl jos pigumo, lengvumo, lygaus paviršiaus, tačiau yra palyginti minkšta ir ne itin atspari įspaudimams. Iš uosio medienos pagamintos dailylentės, pasižymi geromis fizinėmis ir mechaninėmis savybėmis.

Uosio mediena, būdama kur kas sunkesnė už anksčiau minėtąją drebulės medieną, yra tvirta, kieta, mažai susitraukia. Uosio mediena – šviesi, gelsvai balkšva, medienos tekstūra – ryški, išraiškinga. Alksnio mediena, savo ruožtu, skiriasi nuo minėtosios uosio, mat yra ne tokia tvirta, tačiau pasižymi atsparumu deformacijoms ir drėgmei.

Eglės ir pušies medienos dailylentės – gana dažnas, visgi, gana įvairiapusiškai vertinamas pasirinkimas. Renkantis iš pušies medienos pagamintas dailylentes, svarbu nepamiršti, jog pastarosios, laikui bėgant, pasižymi sakų tekėjimu, kuris suaktyvėja, jei patalpos yra stipriai šildomos. Nors paprastosios ar šiaurinės eglės mediena yra mažiau sakuota nei pušies, visgi, taip pat pasižymi gana dideliu sakų tekėjimu esant šiltai aplinkai. Kaip ir minėjome, norint išvengti atsirandančio medienos sakotumo, verta rinktis iš anksto termiškai apdorotos ir nusakintos medienos dailylentes. Tiesa, jos, paprastos medienos dailylenčių atžvilgiu, yra gerokai brangesnės.

Daugelis iš minėtosios medienos rūšių gaminamų dailylenčių, yra šakotos. Ši medienos ypatybė, vieniems tampa esminiu pasirinkimą skatinančiu akcentu, kitiems – gadina dailylentės išorinį vaizdą.

Taigi, tokiu atveju, galima svarstyti galimybę įsigyti klijuotos medienos dailylentes. Tai – iš atskirų medienos lentelių suklijuota ilga dailylentė, iš kurios yra pašalinamos šakos. Pagrindinis klijuotos medienos dailylenčių privalumas – šakų nebuvimas, didesnis atsparumas deformacijoms, stabilumas. Kita vertus, nepamirškite, jog klijuotos medienos dailylentės yra kiek brangesnės už įprastąsias, tačiau pastarosios, bėgant laikui yra kur kas labiau linkę deformuotis.

Taip pat negalima pamiršti, jog galite rinktis ne tik skirtingos medienos bet ir skirtingo storio vidaus dailylentes. Populiariausi vidaus dailylenčių išmatavimai: 11 mm – 13 mm (storis), 96 mm – 121 mm (plotis). Atminkite, jog plonesnės dailylentės lengviau deformuojasi, storesnės – kur kas patvaresnės.

Dailylenčių montavimas, dažymas

Kalbant apie vidaus dailylenčių montavimą, tikslinga pradėti nuo to, jog dailylentės yra tvirtinamos ant tąšelių karkaso, kartais – prie medienos drožlių ar kitų plokščių. Viena su kita, dailylentės yra sujungiamos įlaidomis. Trumpesnės dailylentės yra gaminamos su įlaidomis iš keturių pusių, kas leidžia pritvirtinti dailylentę iš visų pusių. Tvirtinant dailylentes, jos dažniausiai kalamos vinimis, prisukamos medsraigčiais ar tvirtinamos plokštelėmis, tvirtai prispaudžiant vieną prie kitos.

Renkantis vidaus dailylentes, svarbu atkreipti dėmesį į vidinėje dailylentės pusėje esančias išdrožas. Jų paskirtis – neleisti dailylentei deformuotis, neišlinkti, nesibanguoti, išlaikyti konstrukciją stabilią. Dailylentės su vidinėmis išdrožomis yra tvirtinamos išdrožų puse prie sienos, taigi, besirūpinantiems estetika ir interjeru, neverta nerimauti – dailylentės išorinis vaizdas lieka nepakitęs.

Baigus tvirtinimo darbus, šlifuotas medines vidaus dailylentes galima lakuoti, beicuoti ar dažyti., priklausoma nuo individualių norų. Dažant, dailylentėms suteikiama ne tik intensyvi spalva, lakuojant – išryškinama natūrali medienos tekstūra, tačiau kartu, medinės dailylentės tampa išraiškingu interjero akcentu.

Svarbu, jog dažydami dailylentes, būtinai atkreiptumėte dėmesį į dažų pasirinkimą – rinkitės kokybiškus, ekologiškus dažus, tinkančius viduje esančiai medienai. Kita vertus, pasirinkus nešlifuotas dailylentes, dažymo, lakavimo darbų iškart atlikti negalėsite, kadangi šlifavimas vistiek bus reikalingas – tam prireiks ir laiko ir darbo sąnaudų, taigi, akivaizdu, jog renkantis dailylentes, kur kas paprasčiau rinktis iškart nušlifuotąsias.

Taigi, apibendrinant galima teigti, jog dailylentės yra vertinamos ne tik natūralumą ir tradiciją pripažįstantiems asmenims bet ir visiems, norintiems mėgautis ekologiška apdailos medžiaga individualioje būsto erdvėje ar… tiesiog nusprendusiems interjerui suteikti originalumo.