Laikas remontui: kokias grindis rinktis virtuvėje?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Ekspertų teigimu grindys virtuvėje turėtų būti atsparios purvui, riebalams, drėgmei ir įvairiems įbrėžimams. Taip pat labai svarbus niuansas – grindų priežiūra, tad geriausia rinktis tokias, kurias paprasta ir nesunku valyti.

 

Virtuvėje galima derinti dvi medžiagas, pavyzdžiui, tose vietose, kur daugiausiai vaikštoma ir dirbama, labiausiai tiks atsparios dangos, įvairios plytelės, o valgymo ar poilsio zonose, derės medis arba laminatas.

 

Linoleumas

 

Nebrangus, lengvai prižiūrimas, itin atsparus linoleumas anksčiau buvo populiari danga daugelyje virtuvių. Be to, tikras linoleumas gaminamas tik iš natūralių medžiagų. Tačiau kokios šiandien jo „galimybės“? Tikinama, kad linoleumo dizainas gali būti net labai įvairus ir patrauklus akiai, o jo galiojimo terminas tęsiasi net iki 10 metų. Interjero dizaineriai pirmiausia pataria atidžiai žvelgti į kokybę ir estetinį vaizdą, jeigu nuspręstumėte virtuvę iškloti linoleumu.

 

Medinės grindys

Jos suteikia šiltumo, jaukumo jūsų namams, tinka bet kokiam interjerui, atrodo prabangiai ir kokybiškai, o ir atspalvių gausybė įtiks išrankiausiojo skoniui. Bėda ta, kad medinės grindys bene labiausiai nemėgsta temperatūrų skirtumo, drėgmės, todėl labiausiai tiktų valgomojoje zonoje ir turėtų būti apdirbtos specialiomis priemonėmis, kad taptų atsparios aplinkos pažeidimams. Medines grindis renkantis atkreipkite dėmesį į paties medžio ypatybes, pavyzdžiui, vienos gali būti minkštesnės, todėl matysis net menkiausi įbrėžimai, kitos kietesnės ir kur kas patvaresnės.

Laminuotos grindys

Tai gana atsparus grindų pasirinkimo variantas, tačiau nėra toks ekologiškas ir patrauklus kaip tikro medžio grindys. Pasirinkimas išties gausus – laminato grindys gali imituoti marmurą, granitą, netgi plyteles, todėl tokios grindys dažnai pasitelkiamos įrengiant virtuvę, nes nėra labai brangios. Tiesa, būtina atkreipti į atsparumo kategoriją ir tai, kad šios grindys bijo drėgmės.

 

Įvairios plytelės

Tai dažniausiai pasirenkama danga virtuvėje, kadangi yra praktiška, lengvai prižiūrima, dailiai atrodo, metams bėgant nesideformuoja, nekeičia spalvos, yra ekologiška. Galite rinktis įvairiausių spalvų, raštų, geometrinių formų ir sukurti netikėtus derinius. Minusas tas, kad plytelės yra šaltos, todėl basomis vaikščioti ant jų nėra malonu. Tačiau visada galite įsirengti šildomas grindis.

Vinilinė danga

Šiuo metu ant bangos vinilinė danga, nes technologijos leidžia ją rinktis medžio lentų, akmens imitacijos. Tuomet ji atrodo natūraliai ir yra neįtikėtinai atspari. Tokią dangą galima naudoti ne tik virtuvėje, prieškambaryje, bet ir drėgnose dušo patalpose.