Kokia grindų danga tinkamiausia vonios kambaryje?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Grindų danga vonioje turi pasižymėti šiomis savybėmis:
• atsparumu vandeniui,
• sandariu montavimu
• lengvu valymu.

1. VINILINĖ DANGA (LVT). Šiandien, dėl padidėjusio susidomėjimo, smarkiai išaugo jų spalvų, tekstūrų ir klojimo būdų įvairovė, tad šią dangą imta naudoti individualių būstų interjeruose. Vinilo grindys pasižymi ypač dideliu atsparumu (drėgmei, trinčiai, smūgiams), taip pat jos yra antistatinės. Vinilinės grindys yra kur kas šiltesnės nei plytelės bei neslidžios. Puikiai tinka šildomoms grindims.

2. KERAMIKINĖS PLYTELĖS. Keramikių plytelių klijavimas yra populiariausias grindų įrengimo būdas vonioje. Taip yra todėl, kad ši medžiaga, kaip ir vinilas, yra atspari vandeniui, išvaizdi ir palyginus nebrangi. Plytelėmis klota erdvė atrodo tvarkingai bei elegantiškai. Didžiausi trūkumai plytelių yra šalčio pojūtis ir slidumas.

3. NATŪRALUS AKMUO. Akmuo yra geras pasirinkimas vonios kambaryje, tačiau labai brangus. Natūralus akmuo yra sunkus, ilgaamžis, estetiškai patrauklus bei atsparus vandeniui. Žinoma, kaip ir keramikinės plytelės, akmuo yra šaltas ir slidus.

4. PARKETAS. Natūralus medis visuomet yra vertinamas dėl savo ekologiškumo ir šilumos pojūčio. Tačiau, kad ir kaip gerai apdirbtas būtų parketas, vonios kambario drėgmė ilgainiui jį sugadintų.

5. LINOLEUMAS. Grindų įrengimas linoleumu vonioje yra šiek tiek apsunkintas, nes nors ši danga ir yra atspari drėgmei, įrenginėjant grindis padidėjusios drėgmės zonoje, reikia imtis papildomų priemonių šiam atsparumui sustiprinti, o išsipylus didesniam vandens kiekiui ant tokių grindų, reikia suskubti jas nuvalyti, nes danga gali išsiplėsti ar susitraukti.

6. LAMINATAS. Nors daugelis gamintojų bandė sukurti vandeniui atsparų laminatą, tačiau niekam iki galo tas nepavyko. Laminate esantis medžio drožlių sluoksnis yra jautrus drėgmei, kuris gali išsipūsti, taip sugadinant visas grindis.

7. Netinkamiausia danga vonios kambariui – KILIMINĖ DANGA. Kaip žinoma, joje kaupiasi ir ilgai neišgaruoja vanduo. Dėl to kambaryje nuolatos bus drėgna ir gali pradėti plisti pelėsis.