Kamštinė danga

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Kas yra kamštis?

Ši medžiaga turi visas tas savybes, kurių taip uoliai ieškome visose kitose grindų dangose, ir tikriausiai net neįsivaizduojame, kokia plati savo atspalviais ir raštais šiandien yra kamštinių grindų dangų pasiūla.

Pasaulinis kamščio pramonės centras yra Portugalija. Daugelį metų kauptos žinios ir patirtis šiam kraštui padėjo pasiekti puikių rezultatų ir užsitarnauti gerą reputaciją kokybės bei naujų technologijų diegimo srityje.

Tradicinių gamybos metodų ir naujausių technologijų derinimas įgalina gaminti patvarią, stilingą ir originalią grindų dangą.

Kamštis – tai kamštinio ąžuolo, augančio Viduržemio jūros vakarinėje pakrantėje, žievė.

Kamštinio ąžuolo žievė sudaryta iš daugybės smulkių porų, atskirtų viena nuo kitos stipriomis elastingomis membranomis. Tokia porėta struktūra suteikia kamščiui tvirtumo, šilumos, lengvumo ir elastingumo.

Kamščiamedžių plantacijose pirmasis žievės derlius nuimamas nuo ne jaunesnių kaip 25-30 metų medžių. Nedarant žalos medžiams, ši žievė kas 9-10 metų nulupama nuo jų kamienų. Žievė nuo kamštinių ąžuolų yra lupama rankomis, pagal šimtmečius taikytą metodą. Kamštinių ąžuolų amžius siekia 150-200 metų. Per vieno medžio gyvavimą žievę galima nulupti iki 20 kartų.

Tai – neišsenkanti, natūrali ir ekologiška medžiaga, neprilygstanti nė vienam žmogaus sukurtam produktui.

Kamštinės, tiksliau, iš kamštmedžio žievės pagamintos sienų ir grindų dangos yra viena iš puošniausių natūraliųjų apdailos medžiagų, pasižyminčių puikiomis savybėmis: gera garso, šilumos izoliacija, išskirtine paviršiaus estetika, atsparumu išorės veiksniams. Tokia medžiaga nepraranda savo vertės.

Kamštinės dangos – tai natūralus ir ekologiškas produktas, gaminamas iš 25 metus auginto kamštmedžio žievės. Daugeliui kamštinė danga asocijuojasi su trapiu, lūžtančiu lukštu. Bet šiuolaikinės dangos – tai

maksimaliai patvarus ir estetiškai patrauklus kelių skirtingų medžiagų junginys, kurio pagrindą sudaro kamštmedžio žievė.

Kamštmedžiai vidutiniškai auga 150 mėtų. Su laiku jų žievė darosi vis švelnesnė, o mums, vartotojams, kokybiškesnė. Pats žaliavos gavybos procesas nepažeidžia natūralios gamtinės pusiausvyros – visai nulupta nuo medžio kamieno žievė per 9 metus vėl atauga.

Kamštinių grindų privalumai

Kamštinės grindys – svarbiausia kamštinės produkcijos rūšis. Jos pasižymi estetiška išvaizda, gera garso ir šilumos izoliacija, atsparumu ir ilgaamžiškumu. Jos nepūva ir nepelyja, netraukia dulkių ir dėl to tinka net alergiškiems žmonėms. Kamščio sudėtyje yra vaško ir riebiųjų rūgščių, kurios užtikrina atsparumą drėgmei.

Danga yra labai elastinga, bet tuo pačiu ir labai tvirta. Joje nelieka aukštakulnių batelių įspaudų, ant jos nedūžta indai, neatsiranda plyšių tarp plokščių. Kamštis po gniuždymo grįžta į savo pirminę būseną. Dėka savitos porėtos struktūros, suteikiančios dangai amortizacinių savybių, žingsniai ant tokių grindų būna tylūs.

Kamštis yra natūrali medžiaga, ir tai galima nesunkiai pajusti. Užtenka kartą basomis kojomis pereiti per tokias grindis ir malonus šiltas pojūtis įtikins Jus šios dangos pranašumu.

Tai tikras atradimas natūralumą išpažįstančiam vartotojui.

Kamštinės grindys tinka visur

Dėl savo puikių savybių ši danga tinka visoms patalpoms tiek namuose, tiek visuomeniniuose pastatuose. Nustebsite, kad tokios grindys klojamos net oro uostų laukimo salėse, ligoninėse ir bažnyčiose.

Kamštinės grindys tarnauja daugiau nei 20 metų. Visuomeninėms patalpoms skirtos dangos yra žymiai atsparesnės trinčiai. O gyvenamosioms skirtas pigesnis, šiltesnis dangų tipas – natūralaus presuoto kamščio grindys, po montavimo dengiamos laku. Specialūs dangų tipai skirti vonioms bei virtuvėms, kur laikosi drėgmė, žemesni temperatūrų svyravimai, yra liepsnos ar karščio šaltinių.

Nors tokios grindys yra maloniai šiltos, tačiau norint, kamštines dangas galima įrengti ir ant šildomo pagrindo.

Tai saugi medžiaga ir gaisro atveju. Reikia labai daug deguonies, kad kamštis užsiliepsnotų. Degdamas jis pasidengia anglies sluoksniu, kuris neleidžia toliau degti, o degdamas neišskiria nuodingų dujų.

Kiek yra kamštinių grindų?

Kamštinė grindų danga yra gaminama "plaukiojančio" tipo arba klijuojama, natūralaus kamščio faktūrų, dažytų, dengtų įvairių natūralių medienų lukštais ir net keramines plyteles imituojančių paviršių. Tokia įvairovė leidžia nevaržomai improvizuoti, kurti originalų grindų dizainą ir sveiką klimatą patalpose.

Kaip įrengti kamštines grindis?

Kamštinės grindų plokštės klijuojamos ant lygių paviršių: gerai išlyginto betoninio pagrindo, medžio drožlių plokštės, 6 mm ar storesnės faneros. Pagrindo, ant kurio bus klijuojamos plokštės, drėgnumas neturėtų viršyti 3 – 5 %. Prieš klijavimą plokštes būtina aklimatizuoti – išpakuoti ir palaikyti paskleistas 24 val. Danga klijuojama tik specialiai kamščiui klijuoti skirtais klijais. 2.5 – 3 kv.m. dangos priklijuoti

reikia 1l klijų. Klijais reikia tepti abu (pagrindo ir plokštės) paviršius. Užteptų klijų paviršiai turi būtinai apdžiūti ( prisilietus pirštai neturi lipti ). Tam, kad paviršiai gerai sukibtų, būtina plokštę visu plotu primušti guminiu plaktuku. Pradėti klijuoti reikia nuo pasirinkto paviršiaus vidurio link kraštų, nubrėžus dvi viena kitai statmenas linijas, taip kaip parodyta ant plokščių įpakavimo. Pasieniais aplink dangą reikia palikti 3 – 4 mm tarpelį, kad ji turėtų kur plėstis.

Nedengtos laku dangos lakuojamos 3-4 kartus, o lakuotas dangas rekomenduojame lakuoti 2 kartus elastingais poliuritaniniais lakais.

Kamštinių grindų priežiūra

Kaip ir visoms grindų dangoms, kamštinei dangai reikalinga atitinkama priežiūra. Laiku jas perlakavus, jos tarnaus ilgus metus. Be to, perlakavimo darbai, lyginant su parketu, yra žymiai paprastesni: parketą reikia nušlifuoti, o kamštinių grindų paviršius tik sušiaušiamas ir naujai lakuojamas. Lakuotos kamštinės grindų dangos paviršiaus atsparumas 5-7 metai.

Laiku grindų neperlakavus, kamštinė danga susitepa ir nuo dėvėjimosi lieka suraižyta. Tuomet grindų restauravimas yra žymiai imlesnis ir reikalauja daugiau investicijų.

Kamštinę dangą lengva valyti – tam reikia tik dulkių siurblio, drėgno skudurėlio ir švelnios valymo priemonės. Kamštinė grindų danga sušildo ir praturtina bet kokį interjerą. Ši jauki ir tuo pačiu solidi bei ilgaamžė medžiaga lengvai derinama su baldais, užuolaidomis, aksesuarais bei kitais interjero elementais