Itin populiari grindų danga: atrodo prabangiai, o kaina kelis kartus mažesnė

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Terrazzo šaknys tiesiasi net iki Senovės Egipto laikų, tačiau pati apdailos medžiaga, kurią galime pamatyti ir šiandien buvo sukurta Venecijos statybininkų kaip pakankamai ekonomiškas grindų variantas.

 

Art Deco laikotarpiu terrazzo tapo itin populiaria grindų danga – ją buvo galima pamatyti oro uostuose, kultūriniuose objektuose, mokyklose, viešbučiuose ir pan. Didžiausias terrazzo pranašumas be abejo patvarumas bei lengva priežiūra, tačiau taip pat šia danga nesudėtinga manipuliuoti – ją lieti galima įvairiomis formomis ar raštais.

 

Šiandien terrazzo grįžta, tiesa, gerokai modernesnė. Pristatomi vis drąsesni ir ryškesni atspalviai, danga perkeliama nuo grindų ant sienų ir net baldų ar aksesuarų.

 

Taigi, kas tas terrazzo ir kaip jis pagaminamas? Terrazzo vardas buvo prikabintas pačių atradėjų italų. Tai medžiaga turinti daug sudedamųjų dalių – marmuro, kvarco, granito, kitų akmenų ar stiklo gabalėlių. Visas dalis suriša cemento arba polimero masė. Mišinys išliejamas norimame plote, slegiamas ir poliruojamas iki lygaus paviršiaus.

 

Tiesa, XXI amžiuje originalus terrazzo tapo šiokia tokia prabanga. Dėl šios priežasties kūrėjai pradėjo ieškoti ekonomiškesnių alternatyvų ir taip atsirado terrazo dangą imituojančios akmens masės plytelės. Plytelių dangos technologija taip ištobulėjusi, kad vizualinio skirtumo neįgudusi akis tikrai nepastebės, na o kaina kelis kartus mažesnė nei originalaus produkto.

 

Šiemet prabangus Art Deco stilius grįžta į interjerą su trenksmu ir mes negalime tuo nesidžiaugti!