5 dalykai, kuriuos tikrai džiaugsitės įsirengę savo naujame būste
Namų apsaugos sistema
Galite apsaugoti savo namus ir artimuosius įrengdami namų apsaugos sistemą. Tikimybė, kad vagys brausis į apsaugos sistemą turinčius namus yra kur kas mažesnė – įsibrovėliai dažnai iš anksto išsiaiškina apie galimas kliūtis ir tokio tipo būstų vengia. Apsaugos sistemos užtikrina namų saugumą, informuoja apie galimas grėsmes ir gali būti valdoma nuotoliniu būdu. Jų yra įvairių tipų: pagal montavimo vietą sistemos jos skirstomos į lauko ir vidaus apsaugos sistemas, pagal duomenų perdavimo būdą – į laidines ir belaides apsaugos sistemas, o pagal informacijos kaupimo būdą ir perdavimo formatą – į elektronines ir vaizdo stebėjimo sistemas.
Viena patikimiausių ir populiariausių apsaugos sistemų yra elektroninė. Objektai saugomi ištisą parą, o suveikus signalizacijos sistemai nedelsiant reaguojama – informuojamas savininkas, išsiunčiamas ekipažas ar net iškviečiamos specialiosios tarnybos. Galima rinktis ir išmanią namų apsaugos sistemą, kurią galėsite valdyti per mobiliąsias programėles, gauti nuotraukas iš įvykio vietos bei matyti namų aplinkos vaizdą telefone. Prie jos galima prijungti įvairius elektros prietaisus ir juos valdyti taip pat programėlės pagalba.
Belaidė apsaugos sistema yra greitas ir pigus sprendimas. Jai naudoti reikia įsigyti belaidę GSM signalizaciją su judesio jutikliu, į įrenginį įdėti SIM kortelę, įjungti prietaisą į elektros lizdą bei sutvarkyti nustatymus. Tokią apsaugos sistemą geriausia tvirtinti taip, kad judesio jutiklis būtų nukreiptas į pagrindinį įėjimą. Į namą patekus įsibrovėliams, signalizacija apie tai praneš skambučiu į telefoną ir SMS žinute. Norintiems stebėti namus, rekomenduojama analogišku principu įrengti belaides vaizdo stebėjimo kameras. Jų veikimui būtina sąlyga yra būste veikiantis belaidis internetas. Atsarginis generatorius
Namuose pravartu turėti atsarginį elektros energijos generatorių, kuris patenkintų jūsų energijos poreikius nutrūkus elektros energijos tiekimui. Elektros generatorius yra skirtas būti galios ir srovės šaltiniu ten, kur sudėtinga pasiekti vietinį elektros tinklą ar ten, kur jo net nėra. Nors patikimas elektros energijos generatorius gali kainuoti brangiai, jis padeda pašalinti nepatogumus, kylančius dėl elektros energijos tiekimo sutrikimų. Patartina pradėti nuo generatoriaus laidų įrengimo dar namo statybos metu.
Renkantis generatorių, svarbiausia žinoti reikiamą galią. Ši apskaičiuojama pridedant visų prietaisų, kurie naudos generatoriaus tiekiamą energiją, galią. Prieš įsigyjant įrenginį reikia atsižvelgti ir į generatoriaus svorį, veikimo trukmę, degalų sąnaudas, naudojimo paskirtį, matmenis ir triukšmo lygį. Namams skirti generatoriai vadinami avariniais pagalbiniais elektros generatoriais, kitaip – budėjimo generatoriais. Šie prietaisai skirti palyginti trumpam naudojimui, gali būti varomi benzinu ir valdyti mažas arba vidutines apkrovas. Namuose dažniausiai naudojami vienfaziai generatoriai.
Šildomos vonios kambario grindys
Visada nemalonu įeiti į šaltą vonios kambarį. Norėdami maksimaliai padidinti komforto ir geros savijautos lygį, galite apsvarstyti grindinį šildymą. Jis palaikys idealią temperatūrą vonios kambaryje ir maloniai šildys basas pėdas. Dažnai tokį šildymą reikia įtraukti į rekonstrukcijos planus, tačiau prireikus jį galima įrengti ir papildomai. Elektriniai grindų šildymo kilimėliai labiau tinka renovacijoms, tačiau gali būti naudojami ir naujoje statyboje. Tuo tarpu elektriniai šildymo kabeliai yra pritaikyti naujoms statyboms ir gali būti pakloti po bet kokia grindų danga.
Lietaus nuvedimo sistema
Lietaus nuvedimo sistema apsaugo pastatą nuo drėgmės. Naudojant ją, lietaus vanduo bei tirpstantys krituliai nukreipiami nuo stogo, sienų ar pamatų. Kad ir kokie paprasti būtų, lietaus latakai gali apsaugoti jūsų namus nuo vandens padaromos žalos. Kai kurie namų savininkai mano, jog lietaus latakai nereikalingi tose vietovėse, kur iškrenta nedaug kritulių. Tačiau lietaus latakų įrengimas – garantija, jog išvengsite vandens žalos. Vandens sankaupa gali sukelti eroziją, pažeisti pamatus ir sugadinti kiemą.
Lietaus nuvedimo sistemos gali būti naudojamos su skirtingų rūšių stogo dangomis ir yra gaminamos iš įvairių medžiagų. Pigiausia išeitis yra PVC, nesudėtingai montuojama ir nerūdijanti sistema. Tačiau tokia sistema jautriai reaguoja į temperatūros pokyčius ir yra trapi. Aliuminė lietaus nuvedimo sistema taip pat nebrangus sprendimas, tačiau gali reaguoti į temperatūros pokyčius. Lietuvoje dažniausiai naudojama plieninė sistema su itin atspariu pažeidimams paviršiumi. Brangiausia yra varinė lietaus sistema, ilgaamžė ir nerūdijanti.
ŠVOK sistema
Prieš persikeliant į naują namą, būtina jame įrengti šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo (ŠVOK) sistemą. Ši sistema padeda palaikyti norimą patalpų temperatūrą. Ji taip pat pašalina dūmus, kvapus, drėgmę, dulkes ir anglies dioksidą, taip užtikrindama, jog kvėpuosite švariu oru. ŠVOK sistemą sudaro įvairi technika: rekuperatoriai, difuzoriai, oro kondicionieriai arba šilumos siurbliai.
Pastarieji yra itin svarbi ŠVOK sistemos sudedamoji dalis, kurių didžiausias pasirinkimas – čia. Šilumos siurbliai – tai oro sistemos, kurios šiltuoju metų laiku ištraukia šilumą iš patalpų oro, kad atvėsintų namus, o šaltuoju metų laiku – šilumą įtraukia. Tai – patogaus naudojimo ir paprasto montavimo patalpų šildymo sistema. Ji tik vėsina arba šildo patalpų orą, tačiau karšto vandens negamina. Tad kaip pagrindinė šildymo sistema gali pasitarnauti tik ne nuolatos gyvenamuose pastatuose, sodo nameliuose.
Gyvenimas patogiai įrengtuose namuose yra kiekvieno savininko svajonė. Dar statydami ar jau įrenginėdami būsto vidų, įsirenkite visas esmines saugumo ir komforto užtikrinimo funkcijas bei sistemas. Gyvenimas bus kur kas lengvesnis su namų apsaugos sistema, atsarginiu generatoriumi, šildomomis vonios kambario grindimis, lietaus latakais ir ŠVOK sistema.