Lietuvių skonis įsirengiant būstą – puikus

https://supernamai.lt +37061414442 Lazdynų g. 21-111, Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://supernamai.lt +37061414442 Lazdynų g. 21-111, Vilnius
Interjero kūrimas

„Minimalistiniai, visiškai švarūs interjerai jau tampa ne tokie įdomūs, todėl kuriant namus norisi kontrastingų spalvų“, – kalbėdama apie vieną naujausių savo projektų pripažino vilnietė dizainerė Simona Vilutė. Iš tiesų šis nedidukas butas išsiskiria ne tik spalviniais sprendimais, bet ir šeimininkais, kurių asmenybes dizainerei teko įsivaizduoti.

Bute lankėsi vos du kartus

„Užsakovai įsigijo šį būstą nuomoti, o su jais susitikome vos du kartus – pirmą kartą aptarėme interjero idėją, kokias medžiagas naudosime, o antrą – susitikome visiškai įrengtuose namuose išgerti kavos. Toks projektas – tikra dizainerio svajonė, nes užsakovai visiškai manimi pasitikėjo, nesikišo į procesą. Antra vertus, neišgirdau jokių konkrečių norų ar pageidavimų, todėl gyvenimo scenarijų reikėjo susikurti pačiai“, – kalbėjo S.Vilutė.

Šio būsto plotas siekia vos 44 kvadratinius metrus, tačiau jis yra prestižiniame sostinės Antakalnio rajone, todėl namų šeimininką dizainerė įsivaizdavo kaip jauną, daug dirbantį miesto žmogų arba porą.

Drauge interjeras turėjo atspindėti jauno žmogaus vertybes – atvirumą naujovėms, norą eksperimentuoti. Tokio šeimininko būstas iš pirmo žvilgsnio atrodo lyg tvarkingas chaosas, bet iš tikrųjų jis kruopščiai apgalvotas. „Pirmą kartą apsilankius bute iš karto į akis krito lietinio betono lubos. Betoniniai paviršiai dizaineriams ir architektams patinka, jie atrodo labai estetiškai, jei pagaminti kokybiškai. Iš pradžių užsakovai truputį dvejojo, ar tokios lubos netamsins patalpų, todėl kaip atsvarą parinkome šviesias sienas, stipresnį apšvietimą ir išgavome puikų efektą. Lubos buvo nuvalytos ir impregnuotos – jos tapo vyraujančiu interjero akcentu“, – vardijo S.Vilutė.

Ryškūs akcentai – savitam charakteriui

Pasak dizainerės, kuriant indivudalius interjerus užsakovai dažniausiai bijo eksperimentuoti, nes baiminasi, jog tam tikri raštai ar spalvos greitai taps nemadingi. Tačiau įrengiant būstus nuomoti galima pritaikyti įdomesnius sprendimus. Štai ryškiausia erdve šiuose namuose tapo miegamasis, kurio siena buvo nudžayta mėlynai. Ši idėja, kaip ir kitos ryškios detalės – raudona raktų dėžutė ar mėlyna šeštojo dešimtmečio modelio Akapulko kėdės variacija – padėjo sukurti savitą namų charakterį.

Dizainerei pavyko įrengti neutralų būsto foną – beveik visos namų sienos buvo nudažytos baltai, o grindims panaudotos šiltų atspalvių smėlinės dangos. Sukūrus tokią aplinką nesunku po kiek laiko atsinaujinti – tereikia pakeisti aksesuarus, o sofą pervilkti nauju gobelenu.

Grafiką sukūrė pigesni sprendimai

„Šiuose namuose nesistengiau sukurti puošnaus, visiškai pabaigto interjero, todėl prie sienos atsirado montuojamas gartraukis ir matomas ortakis, kurį tiesiog nudažėme baltai. Šis sprendimas puikiai dera su paliktomis betoninėmis lubomis. Virtuvės stalviršiui parinkta HPL plėvele dengta fanera. Ji ne tik atspari įbrėžimams – atvira faneros briauna turi savotiško žavesio.

Skaitykite daugiau: www.lrytas.lt