Lauko laiptai ir jų tendencija

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Naujų technologijų dėka atsirado daugybė įvairių atmosferos poveikiui atsparių fasado tinkų bei medienos impregnatorių, to pasekmė- daugybė žmonių apskritai pradėjo atsisakyti lauko laiptų. Tačiau daugumai pastatų su tradicinių paaukštintu cokoliu jų reikia. Taip yra dėl to, jog daugybę metų tiek saugumo sumetimais, tiek siekiant išvengti kritulių poveikio cokolis buvo pakeliamas pagal Lietuvoje galiojančias normas, t.y.- nes mažiau kaip 45 cm nuo žemės tam, kad lietus netaškytų, o sniegas neardytų fasado.

Itin svarbus yra laiptų saugumo niuansas. Žinotina, jog jeigu lauko laiptai susideda iš penkių ar daugiau pakopų, būtini yra turėklai. Saugiausiu lauko laiptų pakopų aukštis yra apie 13 cm, o plotis- 30 cm. Žinoma, laiptų saugumas priklauso ir nuo to, kokią dangą jiems pasirenkame: pavojinga rinktis slidžias akmens masės plyteles ar poliruotą akmenį- tokiu atveju žiemą laiptai turės būti nuolatos barstomi smėliu ir druska. Lauko laiptams geriausia rinktis šiurkštaus paviršiaus akmens masės plyteles, degintą granitą, lauko klinkerio plyteles ir kitas panašias medžiagas.

Tam, kad išvengtumėme į patalpas iš lauko besinešančio purvo, patartina laiptų aikštelėje įrengti metalines groteles, skirtas valytis kojoms. Pačia laiptų aikštelę protingiausia būtų apsaugoti nuo kritulių bent metro pločio stogeliu.

Taigi, laiptai, kaip jau minėta yra vienas svarbiausių pastato atributų. Žinoma, galima išvengti statyti lauko laiptus, pasinaudojant įvairiomis šiuolaikinėmis techninėmis galimybėmis, tačiau laiptai namą puošią ir suteikia jam savitą stilių. Todėl, jeigu pasirinkome įrengti lauko laiptus, turėtume skirti jiems daugiau dėmesio- nes ne tik jų išvaizda, tačiau ypač saugumas yra vieni svarbiausių aspektų, į kuriuos turėtų būti atsižvelgta.

 

Raktiniai žodžiai: Laiptai, Lauko laiptai, Turėklai, Laiptų pasirinkimas.