Laiptai – namo interjero puošmena

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Kaip pasirinkti laiptus?

Kartais būsto šeimininkas jau turi namo dizainerį, kuris yra numatęs laiptų įkomponavimą į interjerą, taip pat ir laiptų konstrukciją bei tvoreles. Jeigu Jūs pats sprendžiate, kokie laiptai turėtų būti Jūsų namuose, pirmiausiai turite pasirinkti tinkamiausią laiptų konstrukciją. Konstrukcijos gali būti masyvios, lengvo metalo, medinės laiptasijos, sąvaržiniai — “kabantys“.

Individualių namų savininkai dažniausiai renkasi medines pakopas. Tam geriausiai tinka ąžuolas, uosis, beržas, pušis ar kita medienos rūšis. Dažniausiai siūlomi laiptais pagaminti iš kietmedžio.

 

 

Pakopos ilgiau tarnaus, mažiau braižysis. Kabantiems“ laiptams išvis netinka laiptai iš spygliuočių medienos. Dar reikėtų pagalvoti, kokios spalvos bus grindys. Pagal jų spalvą lakuojant, beicuojant ar alyvuojant derinama ir laiptų spalva.

 

Rekonstruojant ar statant būstą, kai laiptų vieta nėra tiksliai numatyta, būtų gerai, kad specialistai atvyktų pas jus ir paskaičiuotų laiptų užimamą erdvę ir vietą. Labai dažnai pasitaiko, kai būna palikta perdengime per maža anga ar paprasčiausiai pritrūksta vietos. Laiptai montuojami paskutinėje statybos darbų ir apdailos stadijoje, dažniausiai prieš paskutinį dažymą. Patalpos turėtų būti šildomos, nes mediena labai jautriai reaguoja į stipresnius temperatūros ir drėgmės pokyčius.

 

Laiptai ant metalinės konstrukcijos

Šiuo metu populiariausi laiptai Lietuvoje — su metaline konstrukcija. Laiptams gaminti naudojamos sudėtingos masyvios konstrukcijos arba įvairios lengvos konstrukcijos, laiptuotos metalinės sijos, kurios gali tvirtintis tiek po pakopom, tiek su jų galais. Masyvi konstrukcija ypač gera, kai aplink nėra sienų, ir tvirtinimas įmanomas tik viršuje prie perdengimo ir apačioje prie grindų.

 

„Kabantys“ laiptai

Sąvaržiniai arba „kabantys“ laiptai — taip pat labai populiarūs. Vienas pakopų galas tvirtinamas prie metalinės ar medinės laiptasijos arba prie sienos, o kitas galas susiveržia su kita pakopa, taip jai perduodama apkrova. Su šia konstrukcija laiptai atrodo labai lengvi. Jei laiptų patalpa nedidelė, jie “neapsunkina“ jos. Šiek tiek galima vibracija, tačiau ji neviršija statybose numatytos laiptų konstrukcijų svyravimo normos. Tokių laiptų pakopos rekomenduojamas ilgis 90 centimetrų.

Laiptai ant betoninės konstrukcijos

Betoninė konstrukcija turbūt stabiliausia. Pakopos klijuojamos tiesiai ant betono. Šią konstrukciją dažniausiai daro statybininkai statydami namą. Neretai pasitaiko, kad reikia taisyti nemažus pakopų aukščių ir pločių svyravimus.

Mediniai laiptai

Mediniai laiptai — „šilti“ ir jaukūs. Jų konstrukciją sudaro dvi medinės sijos, kurios gali būti po pakopom arba tvirtintis su pakopų galais. Laiptai būna tiek uždari, tiek atviri. Jų konstrukcija pakankamai tvirta. Tačiau dabar šie laiptai mažiau populiarūs. Juos dažniausiai keičia originalesni laiptai įvairiomis metalinėmis konstrukcijomis.

 

Sraigtiniai laiptai

Sraigtiniai laiptai — vieni iš puošniausių, labiausiai pagyvinančių interjerą. Jie visada traukia akį. Šiuos laiptus patartina statyti mažiau naudojamose vietose, nes laiptai, besisukantys apie savo ašį, yra mažiau patogūs nei tiesūs. Kalvių darbo tvorelės Laiptų sieneles galima rinktis įvairias: metalo, stiklo, medžio arba kombinuotas. Šiuo metu ypač populiarios kalvių darbo tvorelės.