Laiptai. Laiptų įrengimo etapai.

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Laiptų projektą rekomenduojame atlikti ankstyvoje namo įrengimo stadijoje, kad geriau susiderintų statybos darbai. Prieš projektuojant laiptus reikia tiksliai žinoti kokio aukščio bus Jūsų pirmo ir antro aukšto grindys.

Laiptų projektas turi įvertinti šiuos kriterijus: 

Grindų šildymas – vieta kur tvirtinsis laiptų karkasas rekomenduojame įrengti be grindų šildymo, kad tvirtinant karkasą jis nebūtų pažeistas.

Durų atsidarymas –  jeigu arti laiptų yra durų besiveriančių i laiptų pusę reikia įvertinti, ar laiptai netrukdys varstymui.

Perdangos –  įrengiant laiptus uždaresnėse erdvėse reikia įvertinti ar lipant laiptais ne per žemai yra perdangos. Praėjimas tarp laiptų pakopos ir perdangos turėtų būti ne mažiau 2 m.

Laiptų karkaso įrengimas

Laiptų karkasus galima skirstyti į medinius ir metalinius. Metaliniai karkasai skirstomi į viengubus, dvigubus ir spiralinius. Dažniausiai laiptų karkasų spalvos renkamos šviesiai pilka, tamsiai pilka ir juoda.

 Laiptai gražiau dera kai laiptų karkaso spalva kontrastuoja su sienos spalva, jeigu siena šviesi karkasas tamsesnis ir atvirkščiai.

 Jeigu statote laiptus su metaliniu karkasu, metalinį karkasą galima pastatyti ankstyvoje namo įrengimo stadijoje, prisukus laikinas pakopas (ar storesnes lentas) jis bus naudojamas pakilimui į antrą aukštą.
 

 

 

"Elegance" lygiu dugnu

Viengubas tūrinis metalinis karkasas (gamyba ir montavimas) – 3500 Lt.

Jeigu po laiptais vyksta judėjimas rekomenduojame karkasą su lygiu dugnu, be aštrių kampų.

 

 

 

"Elegance" kampuotu dugnu

Viengubas tūrinis metalinis karkasas (gamyba ir montavimas) – 3500 Lt.

 

 

 

 "Classic" lygiu dugnu

 Viengubas metalinis karkasas (gamyba ir montavimas) – 3500 Lt.

 

 "Classic" kampuotu dugnu

                          Viengubas metalinis karkasas (gamyba ir montavimas) – 3500 Lt.

Laiptų pakopos turi būti gaminamos iš kietmedžio. Dažniausiai pakopų gamybai naudojamas uosis arba ąžuolas. Kokybiškai pagamintos  pakopos turi būti be šakų, tolygaus „suleidimo“,  nulakuotos specialiu pakopiniu trinčiai atspariu laku.

Paskutiniu metu labai išpopuliarėjęs pakopų beicavimas t.y. pakopų spalvą galima parinkti, kad derintusi prie interjero.

Pakopų sudėjimas rekomenduojamas galutinėje namo įrengimo stadijoje. Galimas variantas, kai pakopos sudedamos iškarto paskui jas apsaugant kartonu kol vyksta vidaus darbai, tačiau praktika rodo, kad dažnai tos apsaugos negelbsti ir pakopos lieka subraižytos.

Ąžuolinės laiptų pakopos – 550 Lt/kvadratinis metras.

Uosines laiptų pakopos – 420 Lt/kvadratinis metras.

Turėklų įrengimas
Turėklų yra įvairiausių tipų. Bendrai turėklus galima skirstyti į išorinius ir vidinius.

Išoriniai  turėklai pastoviai veikiami įvairių oro sąlygų todėl juos nerekomenduojame daryti medinius ar su medinėmis detalėmis.  Išoriniams  turėklams geriausiai tinka stiklas, nerūdijantis plienas arba dažytas metalas. Jeigu išorinius turėklus įrengiate dažyto metalo jie turi būti kokybiškai nugruntuoti ir dažyti kelis kartus . Išorinių turėklų spalva dažniausiai derinama su namo stogo spalva, jei stogas tamsesnis dažnai turėklai statomi su rudo ar pilko tonavimo stiklais.

 

Vidiniai laiptų turėklai dažniausiai daromi mediniai ar nerūdijančio plieno. Populiarus variantas  nerūdijančio plieno turėklai su mediniu porankiu. Nerekomenduojame laiptų turėklams naudoti stiklą tokių turėklų saugumo lygis daug žemesnis.

Nerūdijančio plieno turėklai su mediniu porankiu – 400 Lt/bėginis metras.

Nerūdijančio plieno turėklai su mediniu statramsčiu ir mediniu porankiu – 400 Lt/bėginis metras.

Mediniai turėklai su nerūdijančio plieno detalėmis – 400 Lt/bėginis metras.

Nerūdijančio plieno turėklai su stiklu – 540 Lt/bėginis metras.

Metaliniai dažyti turėklai – 320 Lt/bėginis metras.

 

Laiptų ir turėklų priežiūra
Laiptai ir turėklai nereikalauja daug priežiūros juos galite valyti įprastinėmis valymo priemonėmis.  Jeigu pas jus įrengti nerūdijačio plieno turėklai juos valykite tik medžiagomis skirtomis valyti nerūdijantį plieną.

Labai nerekomenduojame rišti didesnių šunų prie turėklų, taip sugadinti turėklai nepatenka po garantiniu laikotarpiu.

Jei paliejote skysčio ant laiptų pasitenkite jį kuo greičiau nuvalyti nes laiptai tampa slidūs.

Jei susibraižė medinė laiptų dalis galima naudoti įvairų vašką jos sutvarkymui, bet geriau rekomenduojame išsikviesti specialistą.

Jeigu ateityje norite perlakuoti medines laiptų dalis reikia žinoti laiptų lako tipą, nes skirtingi lakai gali sureaguoti tarpusavyje.

 

Orientacinė visų laiptų kaina : 6000 – 9000 Lt

Jeigu laiptai statosi tik prie dviejų sienų galite pažymėti, kad c išmatavimo nėra, jeigu tik prie vienos sienos tada nėra išmatavimų c ir b.