Violetinės ir purpuro spalvos interjere

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Senovėje purpuro dažai buvo patys brangiausi, sunkiai gaunami ir reikalaujantys ypatingai ilgo dažymo proceso. Todėl violetiniai-purpuro atspalviai buvo laikomi prabangos etalonu. Šios spalvos buvo aukštosios dvasininkijos spalvomis. Šios spalvos mantijas mėgo karališki asmenys.

Patyrę interjero projektavimo profesionalai su violetine spalva ir jos atspalviais (purpurine, alyvine ir tt.) pataria elgtis atsargiai. Pavyzdžiui: šių spalvų ryškiais tonais nerekomenduoja dažyti sienas. Jei šių atspalvių bus nedaug, ir jie bus naudojami spalvinei įvairovei arba kaip akcentai – galutinis rezultatas gali gautis labai įspūdingas. Bet… patalpoje, kur dominuoja violetinės-purpurinės spalvos ir jų yra daug, palaipsniui tampa sunku būti. Ilgas buvimas tokiame kambaryje gali sutrikdyti psichinę pusiausvyrą, iškreipti kitų spalvų suvokimą.

Geriausiai violetiniai –purpuriniai atspalviai žiūrisi vonioje, tualete, virtuvėje. Gyvenamosiose ar poilsio patalpose šios spalvos nerekomenduojamos, nebent kaip akcentinės. Violetinė spalva, kaip kelianti motyvaciją ir susikaupimą, tinka darbo kambariui ir kabinetui.

Beje, visiškai priešingos rekomendacijos pasteliniams violetiniams tonams. Švelniai violetiniais atspalviais galima sukurti stebuklus. Atskiesta baltu ši spalva iš agresyvios tampa ramia, lengva, gaivia.

Ryški violetinė derinyje su pasteline suderintos miegamajame. Tai daugiau ekskliuzyvinis sprendimas, kasdienybėje rečiau sutinkamas. Bet nuotrauka – graži.

Purpuriniai akcentai pastelinio violetinio tapeto fone.

Ryškaus purpuro akcentai virtuvėje.

Violetinę derinyje su salotine. Tai derinys iš gamtos, sutinkamas levandų laukuose.

Gerai atrodo viena ryškiai violetinė siena. Ji tampa puikiu fonu baldams, jie atrodo ryškesni.

Violetinė su ruda skamba solidžiai. Derinys, tinkantis kabinetui ar darbo kambariui.

Pastelinė violetinė derinyje su veidrodžiais ir unikaliu apšvietimu šį miegamąjį padaro žaismingai holivudišku, barbišku.

Monumentalūs violetiniai kilimo raštai derinami su skiesta violetine sienų spalva.

Kaip akcentas – violetiniai fototapetai.

Sodrios violetinės spalvos akcentai ypač dėkingai išryškėja žaliame ramiame fone.

Violetiniai baldai pilkame interjere.

Retai interjere naudojama rašalinė violetinė.

Viena ryški purpurinė siena pagyvina interjerą.

Violetiniai baldai tamsių grindų fone.

Violetinė ir salotinė žalia yra labiausiai viena kitą papildančios spalvos.

Skiestas purpuras padaro interjerą žaismingu.

Purpuras tinka namų tekstilei. 

 

 

www.BatuotasObuolys.lt