Vintažinės šventės: grįžtame prie paprastumo

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Šių metų mada diktuoja, jog renkantis dekoracijas nereikėtų persistengti su spalvų įvairove – tradicinę baltą užteks derinti su sidabrine ir žalsva. Be to, grįžtama prie vintažinių Kalėdų, kuomet pasipuošiame rankų darbo dekoracijos, kurių gamybai tereikia namuose turimų medžiagų. Žirklių „Cuts+More“ gamintoja „Fiskars“ pataria, kaip paprastai, stilingai ir nebrangiai papuošti namus Kalėdoms. Taigi čiupkite į rankas žirkles, adatą ir klijus, suraskite stalčiuje popieriaus, siūlų, vatos, medžiagų skiautelių, pasitelkite šiek tiek vaizduotės ir pirmyn.

Langus papuoškite snaigėmis

Ne veltui sakoma, jog genialumas slypi paprastume. Daugelio dar vaikystėje išmoktos karpyti snaigės gali tapti puikia namų puošmena. Tereikia šiek tiek vaizduotės ir snaigėse „šoks“ nykštukai, „skraidys“ paukščiai ar „lakstys“ elniai. O šiam darbui pakaks balto arba spalvoto popieriaus ir žirklių.

Snaigės „gamyba“ prasideda nuo lapo sulankstymo. Tam yra keletas būdų, tačiau bene paprasčiausia paimti kvadrato formos lapą ir perlenkti jį per pus, tada dar kartą per pus, kad gautume taisyklingą kvadratą. Tada jį sulenkite įstrižai, kad lapas įgautų trikampio formą. Ant vienos šio trikampio pusės nupieškite norimas figūras, ornamentus ar piešinius. Tuomet iškirpkite. Norėdami, kad kūrinys labiau panašėtų į snaigę, o ne iškarpytą lapą – žirklėmis suapvalinkite jo kraštus.

Jei pasirinkote smulkius ornamentus, tuomet iškarpytą lapą išlankstykite lėtai – priešingu atveju snaigė suplyš. Snaigėmis galite puoši langus tiek pririšdami jas ilgu siūlu, tiek prilipinę lipnia juostele. Be to, snaigių kompoziciją lange galima papildyti vata, o tiksliau – iš jos suformuotais kamuoliukais. Pririškite juos ilgu siūlu, papurškite, jei turite, blizgiu laku ir sukabinkite tarp snaigių – taip suformuosite akį traukiančią kompoziciją.

Žaisliukai kalėdinei eglutei

Kalėdiniu žaisliuku gali tapti praktiškai bet kas – pradedant popieriaus karpiniais ar šiaudinėmis figūrėlėmis, baigiant sagomis papuoštais veltinio gabaliukais ar vata aplipintomis vietos formelėmis. Žinoma, didžiausi smaližiai eglutę gali nukabinėti vienais saldainiais ar namuose keptais meduoliais.

Taigi, pirmasis žingsnis gaminant žaisliukus – peržiūrėti kokių reikalingų medžiagų užtektinai turite namuose. Galbūt gyvenate kaime ar turite giminaičių, galinčių parūpinti bent žiupsnelį šiaudų. Sukarpykite juos, kad gautumėte kelių centimetrų tuščiavidurius vamzdelius. Perverkite siūlą ir sujungę keturis vamzdelius suformuokite kvadratą. Padarykite šešis tokius atskirus kvadratus, tuomet juos siūlu suriškite į šešias sieneles turintį sferinį kubą. Štai ir žaisliukas. O pasitelkę vaizduotę galite iš šiaudų kurti įvairesnes figūras.

Gal namuose turite veltinio? Puiku, čiupkite žirkles ir iškarpykite iš jo įvairiausias figūrėles – žvaigždutę, žmogeliuko siluetą, varpelį ar tiesiog apskritimą. Karpinius papuoškite įsiūdami kelias sagas ar spalvotas medžiagos skiauteles. Žirklių galu pradurkite skylutę, perverkite siūlą ir kabinkite ant eglės.

Sodo įrankių sandėliuke aptikote plonos vielos? Puiku, nukirpkite žirklėmis kelias mažesnes juosteles ir iš jų išlankstykite nedideles figūras, žvaigždės ar angeliuko formas. Patempkite jas klijais ir aplipdykite vatos ar susmulkinto putplasto gabaliukais, pririškite raištelį. Taip vielos formelė pavirs originaliu baltu eglutės žaisliuku.