Vaiko kambaryje – vieta žaidimui, mokymosi kampelis ir poilsio zona

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Kiekvienuose namuose įrenginėjant vaiko kambarį daug dėmesio skiriama jo funkcionalumui, nes vaiko kambarys, kaip daugeliui žinoma, namuose yra pats universaliausias. Vaiko kambaryje turi būti įrengta vieta ne tik miegui ir pamokų ruošimui, bet ir žaidimui, kur vaikas galėtų pajudėti.

Interjero dizaineriai įsitikinę, jog kuriant vaiko kambario interjerą būtina pasitarti su vaiku, nes jis jame praleis didžiąją dalį savo laiko. Pasakų interjero nereikėtų rinktis, nes vaikai labai greitai nori suaugti. Ruošiant vaiko kambarį svarbu atrasti jame vietą, kur vaikas galėtų žaisti ant grindų. Taip pat skirti laisvos vietos ant sienos, kur bus galima pakabinti mažylio piešinius ar vėliau pats galės ten pasikabinti mėgiamus plakatus.

Vaiko kambarys – saugi erdvė

Pagrindinis reikalavimas vaiko kambariui – geras apšvietimas. Prastas apšvietimas ne tik kenkia akims, bet sukuria niūrią nuotaiką. Linksmi nuotaikingi šviestuvai puošia vaiko kambarį. Kai kuriais atvejais geriau vengti fluorescencinių lempų, ypač jei vaikas labai aktyvus ir sunkiai sukaupia dėmesį. Vaiko kambarys turi būti saugus. Renkantis baldus rekomenduotina vengti aštrių kampų, sunkių dangčių. Turėtų būti nesunku pertvarkyti kambarį: iš mokomosios zonos, perstumdžius baldus, padaryti aktyvaus poilsio, kurioje vaikas su draugais galėtų žaisti įvairius žaidimus.

Jeigu baldai gaminami iš natūralaus medžio, geriausia rinktis tankią bei kietą medieną.

Dažai, kuriais dažomi vaikų kambario baldai, dažniausiai būna vandens pagrindo, kad nekenktų vaiko sveikatai. Vaikams gaminami baldai turėtų būti iš ekologiškos medžiagos, lengvai valomi. Jei nauji vaiko kambariui skirti baldai bus nefunkcionalūs, sunkiai prieinami valymui, palaikyti švarą kambaryje bus sunku.

Spalvos pagal vaiko charakterį

Visiems yra žinomos klasikinių spalvų derinimo taisyklės. Spalvos aktyvina, slopina, padeda sukaupti dėmesį arba blaško. Todėl spalvų parinkimas vaiko kambariui labai svarbus. Norint vaikui parinkti tinkamas sienų ar baldų spalvas, reikia žinoti jo gerąsias savybes ir silpnybes, būdą, charakterį, temperamentą. Jei vaikas labai energingas ar tikras nenuorama, jo kambariui geriau rinktis mėlyną ar žalią spalvas bei jų atspalvius, nes jie labai ramina. Ramaus, uždaro būdo, bendrauti nelinkusio vaiko kambarį psichologai pataria dažyti šviesiomis spalvomis, idealiai tiktų pasteliniai oranžiniai atspalviai. Specialistų teigimu, nereikia perkrauti vaikų kambario ryškiomis spalvomis, tačiau keli tokių spalvų, kaip raudona, oranžinė ar geltona, akcentai suteiktų kambariui žaismingumo.

Kadangi vaikų kambario interjerui yra reikalingas harmoningas vientisumas, iš pradžių reikia pasirinkti pagrindinius elementus. Tai sienų spalvos, baldai, langai, durys. Pasirenkami interjero elementai turi turėti tam tikrą ryšį, pavyzdžiui, vienodų spalvų baldų apmušalai ar kitos interjero detalės, apjungtos bendromis spalvomis ar savybėmis.