Urbanistinio stiliaus butas Vilniaus senamiestyje su didžiule terasa

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

79 kv.m dviejų kambarių ploto butas išskirtinis ne tik vieta, pastato istorija, įrengimo subtilumu bei kokybe, bet ir beveik pusšimčio kvadratinių metrų ploto terasa visiškai atnaujintame erdviame vidiniame namo kieme.

Vakarojant svetainėje ir iš terasos atsiveria puikūs vaizdai su šv. Kotrynos bažnyčios bokštais, vis kitaip nuspalvinamais tekančios ir besileidžiančios saulės spindulių. Įsitikinkite apžiūrėję reklamuojamo buto skelbimą lankomiausiame šalies nekilnojamojo turto portale Aruodas.lt. Pačiuose apartamentuose juntama subtili dizaino meistro ranka. Urbanistinio stiliaus interjere apmąstyta kiekviena detalė, nevengta originalių sprendimų renkantis medžiagas, kuriant išskirtinius baldus. Nekilnojamojo turto brokeris Gedas Vitkauskas atkreipė dėmesį, kad, pvz., išraiškingam natūralaus medžio stalui virtuvėje ir natūralaus akmens praustuvo detalėms privačiame vonios kambaryje miegamajame panaudotas šimtametis ąžuolas, augęs Šilutės krašte. Ir tai tik vienas iš pavyzdžių.

 

Vardydamas privalumus G. Vitkauskas visų pirma akcentavo natūralią šviesą ir erdvumą bute, o tai tikrai reta istoriniuose Vilniaus senamiesčio pastatuose. Langų orientacija – Pietūs ir Vakarai. Apartamentuose – tylu, tačiau vos išėjęs iš jų patenki į jaukų senamiesčio šurmulį: šiltuoju metų laiku pasisėdėjimus lauko kavinėse ar kepyklėlėse. Pasilabinimai su senais ir naujais pažįstamais, susitikimai viešosiose erdvėse, teatrai, koncertų salės, šventovės, miesto aikštės, parkai, planuotai ir netikėtai užsukantys svečiai – kur, jei ne senamiestyje, tai patirti! Pačioje „Grafų rezidencijoje“, kuriai priklauso parduodami apartamentai, taip pat ypatingas dėmesys skirtas aplinkai – kiemas grįstas klinkerio trinkelėmis, įrengtas panoraminis liftas.

 

Pačiame bute, į kurį patenki per erdvią, šviesią tik 6 butų šeimininkų naudojamą laiptinę suktais laiptais ir autentiškais kaltiniais turėklais, – viskas, ko reikia šiuolaikiniam žmogui. Būsimam prabangaus būsto savininkui ar savininkei neabejotinas patiks du vonios kambariai – bendras ir privatus miegamajame. Pastarajame įrengtos dvi patogios, talpios drabužinės leis neapsikrauti daiktais kambariuose. Tiesiai iš miegamojo smagu išeiti į didžiulę terasą.

Svetainės bei virtuvės erdvės – atskiros, bet neuždaros. Tai irgi labai patogu. Vakarojant su draugais, veiksmas iš svetainės lengvai gali persikelti į terasą.

Apartamentai parduodami su visais jame esančiais baldais ir buitine technika. Šildymo sistema kombinuota, centrinė-kolektorinė, grindinė-radiatorinė, langai – kokybiški mediniai. Namo rekonstrukcijos metai – 2012 m., aukštas – 2/3, kambarių skaičius – 2, bendras gyvenamasis plotas – 79,51 kv.m. Į jį neįeina butui priklausončios terasos vidiniame kieme plotas, kuris siekia 49 kv.m. 

 

Pasak nekilnojamojo turto brokerio G. Vitkausko, prabangiu butu sostinės Trakų gatvėje domisi pasiturintys, užmiesčio namuose gyvenantys žmonės, kurie norėtų savos erdvės ir senamiestyje, mieste. Apsigyventi „Grafų rezidencijoje“ – tai ir kurti šiuolaikinę Vilniaus istoriją tampant jos dalimi.

Komplekso „Grafų rezidencija“ projekto vadovės architektės Aušros Gvildienės teigimu, XVI amžių pastate šiandien mena keletas atidengtų ir eksponuojamų mūro fragmentų. Atliekant archeologinius tyrimus buvo rastas ir akmuo su Radvilų giminės žyma. Iki šių dienų išlikusios XIX amžiaus pabaigos autentiškos rytinio korpuso pirmo aukšto sienos, laiptai, skliautuoti rūsiai, išlikęs autentiškas pastato aukštis ir tūris. Išsaugoti autentiški gipsiniai karnizai, atidengti polichrominio istorinio dažymo fragmentai.

 

Taip pat atidengtos ir eksponuojamos istorinės durų, o rūsyje – langų angos. Išsaugoti tinkuoti ir dažyti Trakų gatvės ir šiaurinio korpuso kiemo fasadai bei likusieji – geltonų plytų mūro fasadai. XVI amžiuje dabartinėje Trakų gatvėje šeimininkavo Radvilų giminė. Žinoma, kad čia stovėję rūmai priklausė Radvilai Juodajam, vėliau – Mikalojui Kristupui Radvilai Perkūnui, galiausiai – Vilniaus vaivadai Mykolui Kazimierui Radvilai. XVIII amžiuje rūmai buvo apleisti. Žemės valdai perėjus į Sofijos Tiškevičienės, o vėliau – į pirklio J. Segalo rankas, kuris vertėsi vaistų ir parfumerijos gamyba, 1888 metais gautas leidimas statyti dviejų aukštų pastatą prie Trakų gatvės pagal architekto Kiprijono Maciulevičiaus projektą. Tuo metu buvo pastatyti ir kiemo korpusai, išlikę iki šiol.

 

Pokariu ir iki pat 2006 metų čia buvo įsikūręs Sveikatos apsaugos ministerijos Vaistų departamentas. Statiniai nuo to laiko neremontuoti, todėl buvo avarinės būklės. 2006-aisiais sklypą įsigijus privačiam asmeniui, istoriniame pastate ketinta įrengti butus, tačiau planai neįgyvendinti. Galiausiai įmonė „Intractus“ realizavo "Grafų rezidencijos“ projektą, kurio dalis yra parduodamas prabangus 79 kv.m butas su terasa.