Trijų asmenų šeimos erdvė: šviesus butas sostinės senamiestyje

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Kaip ir norėjo šeimininkai, namai dvelkia leng­vumu ir švara. Modernaus stiliaus interjerą kūrusi dizainerė Virginija Sabaliauskienė sako, kad jis – funkcionalus, tačiau jaukus ir šiltas. Lakoniškas formas papildo natūralios medžiagos, originalios detalės, išskirtiniai meno kūriniai.

Sienas vizualiai išlygina lentynos

Šiuose namuose sostinės senamiestyje gyvena V. Sa­baliauskienės sūnus Jonas, marti Ieva ir anūkė Ona: „Jie taip pat aktyviai dalyvavo kūrybiniame procese. Patys rinkosi, kas jiems patinka, išsakė savo norus, o aš patariau, padėjau sujungti viską į visumą.“

Atsižvelgdama į Ievos ir Jono pageidavimus, poreikius, ji pirmiausia pasiūlė keisti erdvaus 120 kv. m ploto buto planą. Jis buvo gana komplikuotas, daug kreivų sienų, tad teko gerokai pasukti galvą, kaip jas išlyginti.

 

Miegamajame interjero autorė pakabino atviras, lengvas lentynas, kurias pati ir projektavo. Jos šviesios kaip sienos, todėl išnyksta jų plokštumoje, o tai, kad yra nevienodo gylio, sudėjus knygas ir kitus mažmožius, nekrinta į akis. Tik gerai įsižiūrėjęs pastebėsi, kad siena už lovos įstriža.

Darbo kambaryje nuo nelygios sienos dėmesį nukreipia įvairių gylių ir skirtingų dydžių lentynėlės, jos suteikia interjerui žaismingumo. Iš vidaus lentynos nudažytos pilkšvai melsva spalva, derančia prie kiek ryškesnio pilko atspalvio užuolaidų.
Vienas šio kambario kampas taip pat sušvelnintas atviromis įvairių konfigūracijų lentynėlėmis. Tokios pat kabo ir virš rašomojo stalo. Visas jas projektavo V. Sabaliauskienė.

Koridoriuje vengiant monumentalumo vietoj įprastos atsirado lengva lenkta siena iš neobliuotų baltai dažytų lentelių, viršuje ją apšviečia LED šviestuvėliai.

Koridorių nuo svetainės dizainerė siūlė atskirti ažūrine sienele, tačiau sūnus ir marti šiai idėjai nepritarė. „Galbūt ateityje jie apsigalvos“, – viliasi Virginija.

Pakeista ir kai kurių patalpų paskirtis: ten, kur buvo numatyta svetainė su židiniu, įrengtas miegamasis. Už lovos paslėptos uždaros lentynos, kuriose galima laikyti knygas, įvairias smulkmenas, kad interjeras nebūtų per daug apkrautas daiktais.
Kompaniją netaisyklingos formos lentynoms palaiko pagal dizainerės projektą pagamintos spintelės su stalčiais abipus lovos.

 

Šviesus fonas su ryškiais potėpiais

Visi buto langai išeina į vieną vakarų pusę, todėl šių namų šeimininkams buvo svarbu išsaugoti kuo daugiau šviesos, aiškina V. Sabaliauskienė. Pasirinktos šviesios sienų ir baldų spalvos.

Sienų apdailai naudotas grublėtos faktūros tinkas. Miegamojo lubos, drabužinės durys, koridoriaus siena taip pat iš nelygių, neobliuotų šviesiai dažytų lentų.

Visur, išskyrus vonios kambarį ir tualetą, išklotos balintų ąžuolo parketlenčių grindys.
Visame bute labai aukštos lubos – daugiau kaip trys metrai. Jos sustiprina erdvės įspūdį, todėl tik kai kuriose patalpose buvo šiek tiek pažemintos, labiausiai – miegamajame. Tačiau tai ne itin jaučiasi, nes pakabinamos baltai dažytų lentelių lubos yra lengvos, ažūrinės, be to, virš jų – švelnią dienos šviesą skleidžiančios lempos. Lubos nuleistos ir virtuvėje, virš jų įrengta rekuperacinė vėdinimo sistema.

Virtuvės baldai pagaminti iš blizgios plokštės, be jokių rankenėlių, susilieja su sienomis. Sienelė už darbastalio uždengta stiklu, ant kurio atspaustas prislopintų spalvų madų nuotraukų (jas parinko drabužių versle dirbanti Ieva) koliažas.
„Tai puiki idėja, kaip susikurti originalią detalę virtuvėje, ant stiklo galima atspausti bet kokį piešinį, ornamentą ar fotografijas“, – atkreipia dėmesį interjero autorė.

Stiklas su užrašais saugo ir grindis šalia metalinio, aptakios formos, santūrių linijų židinio. Prie jo dera stilingi garsaus britų dizainerio Tomo Dixono variniai ažūriniai šviestuvai.

Kitos medžiagos irgi natūralios: užuolaidos, šiurkštoko audimo minkštų baldų gobelenai, lininė subtiliai blizganti lovatiesė.
Šviesią paletę svetainėje papildo žemės spalvų detalės: reljefinis tamsiai rudas kilimas, pastelinės plytų spalvos kėdės, pagalvėlės, tamsus kavos staliukas, rusvas supamasis krėslas. Miegamajame atsiranda šviesiai mėlynos potėpių (dryžuotos užuolaidos), darbo kambaryje melsvai pilkos, vaikų kambaryje melsvos, žalsvos ir rausvos spalvos.

Išskirtinumo suteikia detalės

Erdvių apartamentų interjeras atrodytų neišbaigtas, jei jame nebūtų Ievos ir Jono kruopščiai parinktų meno kūrinių.
Ryškiausiu akcentu susiliejančioje virtuvės, valgomojo ir svetainės erdvėje tapo įspūdingas, spalvingas žinomo dailininko Kęstučio Grigaliūno tapybos darbas, sukurtas panaudojant ir koliažo techniką (kaip ir sienelė virtuvėje).

Greta židinio kabo Laisvydės Šalčiūtės grafikos darbas, kelių mažesnių jos kūrinių kompozicija – ant kitos svetainės sienos. Ant spintelių, lentynėlėse, ant grindų išdėliota originalių keraminių skulptūrėlių, vazų.

Meno kūrinių yra ir miegamajame, darbo kambaryje. Tačiau dekoratyvių detalių ne per daugiausia, tik tiek, kiek reikia, kad suteiktų savitumo, sukurtų tam tikrą nuotaiką, aiškina V. Sabaliauskienė.

Onutės kambarį sušildo subtilūs, grafiški piešiniai ant sienų, linksmas vaikiškas kilimas – medis. Smagios kėdutės – sagutės ir prie jų derantis tokio paties dizaino staliukas, sagučių formos padėkliukai, sukurti architektės Justės Žibūdienės.
Ant durų – mažylės vardas iš medinių raidžių. Patogūs aptakių formų vaikiški foteliukai pagaminti iš perdirbtos tekstilės. Juos sukūrė danų dizaineriai.

Vonia visai nedidukė, todėl sienos išklijuotos baltomis smulkiomis, paprastomis plytelėmis, dušo zona – akmenukų mozaika. Erdvę praplečia trys dideli veidrodžiai. Lengva spintelė, pritvirtinta prie sienos, tarsi sklendžia ore. Grindys išklotos sendintas medines lentas imituojančiomis plytelėmis su užrašais.

Miniatiūrinei atskirai tualeto patalpai žavesio suteikia ryškios, grafičių stiliaus piešiniais išmargintos plytelės. Originali detalė – skaidraus stiklo praustuvė.

„Džiaugiuosi, kad bendromis jėgomis pavyko vaikams sukurti tokius namus, kuriuose jiems smagu ir patogu gyventi, kuriuose jie gerai jaučiasi“, – apibendrina dizainerė V. Sabaliauskienė.