Trafaretai ant sienų

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Dažnai klientai teiraujasi, kaip suplanuoti sienų išvaizdą, kad jos atrodytų ir jaukios, ir gyvos, ir praskaidrintų nuotaiką. Taip pat dažnai teiraujamasi, kaip atnaujinti jau esamų sienų išvaizdą, ypač tokių, kurios per ilgus metus jau pabodo. Atsakymus į šiuos klausimus reikėtų pradėti dėlioti nuo spalvų parinkimo. Pastaruoju metu įsivyrauja įdomi interjero puošybos tendencija – vis daugiau klientų atsisako sienų dekoravimo tapetais ir mieliau renkasi pakankamai naują sienų dekorą – trafaretinę techniką. Tai patogi ir greita priemonė įspūdingam efektui, tenkinančiam įnoringiausio kliento norus, išgauti.

Dažnai užsakovai klausia, kuo skiriasi trafaretas nuo tapetų? Tarp šių technologijų galima rasti daug skirtumų. Tačiau trafaretams būdingi keli privalumai, dėl kurių ši technologija mėgstama interjero dizainerių.

Šiuo metu galima rasti labai įvairių tapetų, tačiau jie yra įrėminami kambario sienų formos. Trafaretiniu piešiniu galima įprasminti bet kokias idėjas – miestų, statinių kontūrus, paslaptingus, mistinius raštus, sudėtingų formų vaizdinius, tinkamus bendriems kambariams dekoruoti. Tapetai dažniausiai sistemingai atkartoja tam tikrą formą (išskyrus fototapetus). O su trafaretu galima sukurti bet kokią neįrėmintą formą, išsiliejančią ant grindų, lubų ar net besitęsiančią per visus kambarius.

Piešinius ant sienų gerokai paprasčiau pakeisti naujais. Tai užtrunka vos kelias valandas. Jei yra poreikis atnaujinti savo namų erdves ir sukurti kitokią nuotaiką, galima kreiptis į interjero projektavimo įmonę, išsakyti idėją, ir Jums bus pagamintas naujas trafaretas. Pagaminus trafaretą, sienos perdažomos pagrindine spalva ir pritaikomas naujas piešinys. Sukurtas atvaizdas akimirksniu pakeis Jūsų kambario nuotaiką.

Kad klientai būtų įsitikinę dėl būsimo trafareto vaizdo, projektavimo įmonėse pagal kambario nuotrauką galima sukurti kambario vizualizaciją, tai yra retušuoti esamo kambario nuotrauką ir įkelti būsimojo trafareto atvaizdą. Tai užtruks vos kelias valandas, o savininkui bus paprasčiau įsivaizduoti būsimą erdvę ir pajusti jos nuotaiką.

Trafaretų techniką įgyvendinti nesudėtinga. Norimą vaizdą ant sienos galima perkelti pasinaudojus šablonais nuo individualiai pagamintų formų arba transformuoti projektoriumi. Trafaretas dažoma skirtingų dydžių teptukais, voleliais, o norint faktūrinio piešinio – tepama mentele.

Trafaretai ant sienų įgyvendinami pagal tokią schemą:

dizaineris suderina tinkamą piešinį ir užsako trafaretą iš plėvelės pjovimo meistrų; 

pagrindinė sienų spalva parenkama dizainerio ir nudažoma dekoratoriaus;

per kelias dienas piešinys išpjaunamas ir pristatomas klientui;

meistras, dažantis sienas, supažindinamas su klijavimo ant sienos technika;

siena su priklijuotu trafaretu dažoma trafaretui skirtais dažais;

trafaretas nuimamas ir laukiama, kol nudžius dažai.

Trafaretai yra patogus ir nebrangus būdas dekoruoti vaiko kambarį, suteikti jam žaismingumo ir spalvingumo. Trafaretai tinka ir miegamojo sienas puošti. Tinkamai parinktas trafaretas suteiks kambariui jaukumo, paslaptingos ar ramios nuotaikos. Trafaretai padeda pabrėžti tam tikras erdvės detales. Galima dekoruoti svetainės sienas ar erdvę aplink židinį, išryškinant pagrindines jo detales. Taip pat trafaretus galima derinti prie baldų. Pavyzdžiui, ant sienos kabinamos lentynos ir prie jų priderintas trafaretas sukurs įspūdingą vaizdą. Dar vienas pavyzdys – vietoje drabužių kabyklos gali būti medžio trafaretas, o ant jo tariamų šakų į sieną įkalti keli kabliukai drabužiams pakabinti. Kabyklai bus suteikta visiškai kita nuotaika.

Taip pat trafaretai gali būti derinami su šviesos elementais. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad skirtingi trafaretai vienoje erdvėje turėtų būti derinami labai atsargiai. Geriausia sukurti vieną pagrindinį trafaretą visai kambario erdvei. Taigi, naudojant trafaretų techniką, viskas priklauso nuo klientų poreikio ir dizainerio profesionalumo bei fantazijos.

Rasa Baradinskienė, interjero dekoratorė:

"Kurdamas namus, žmogus neretai materializuoja savo vidinio pasaulio, skonio, pomėgių visumą. Tad norintys perteikti ir pabrėžti savo individualumą asmenys dažniausiai renkasi priemones ir būdus, kurie taip pat yra saviti ir nepakartojami. Viena pastaraisiais metais išpopuliarėjusių interjero formavimo tendencijų – išskirtinis sienų dekoras. Juk interjero erdvę formuojančios plokštumos savo dominavimu ploto prasme pranoksta visa kita. Todėl jų apipavidalinimo kokybė visada turi įtakos visumai. Nepaisant visos gausos siūlomų išskirtinių tapetų ar dekoratyvinio tinko, vis tik nepakartojamo individualumo čia galima pasiekti naudojant autorinį sienų dekorą, specialiai konkrečioms erdvėms kuriamus piešinius ir parinkus individualią techniką jiems perkelti.

Renkantis individualų sienų dekoravimo būdą ir panaudojus konkrečiai erdvei specialiai sukurtus piešinius, atsiveria neribotos galimybės. Toks sienų dekoravimo būdas yra patrauklus tuo, kad piešiniai čia gali būti derinami ne tik sienų plokštumose, bet nuosekliai peraugti į lubas ar nuvingiuoti įmantriais nišų reljefais. Be to, naudojant tokius piešinius, galima dekoruoti labai kūrybingai – parinkti pačios įvairiausios ritmikos kompozicijas, tinkamiausius spalvinius derinius ar įvairią stilistiką. Kai kuriais atvejais toks dekoras gali būti artimas freskai, tačiau tai − tik viena galimybių.

Savo projektuose aš naudoju pakankamai unikalią techniką (specialius grafito pieštukus, kontūravimo žymeklius ir akrilo dažus), taikau daugiasluoksnius spalvinius derinius ir jungiu skirtingas technologijas. Ši technologija yra labai švari, ji suteikia galimybę dirbti ir naujai įrengiamoje, ir jau funkcionuojančioje erdvėje.

Kone kiekvienai erdvei galima parinkti jai tinkamą individualaus dekoravimo būdą. Pagrindinis skirtumas tarp išskirtinio sienų dekoro ir standartinio, manau, yra užsakovo drąsa, atvirumas eksperimentuoti ir individualumo siekis. Aišku, aktualus ir finansinis klausimas – toks dekoras yra kiek brangesnis. Kita vertus, renkantis, tarkim, tarp prabangių tapetų bei autorinių tik tai konkrečiai erdvei sukurtų piešinių, pastarieji turi daugiau privalumų."

Pagal šią technologiją sukurtas sienų dekoras neblunka. Toks piešinys prilyginamas neplaunamų tapetų kategorijai. Jeigu jis pažeidžiamas, jį galima kūrybingai atkurti.

 

Raktiniai žodžiai: Trafaretai, Sienų atnaujinimas, Tapetai, Interjeras, Dekoras.