Tobulas svetainės interjeras jūsų namams- nuo ko pradėti?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Ne kiekviena šeima turi specialų svečių kambarį, kuriame laisvalaikis leidžiamas kartu su draugais – dažniausiai šio kambario paskirtį atlieka tiesiog svetainė. Bet tai nereiškia, kad dėl to šiam kambariui svarbiausia yra išvaizda – savo svetainėje turite jaustis labai patogiai ir jaukiai. Taigi, koks svetainės interjeras yra geriausias jums ir jūsų namams? Kaip tai įgyvendinti?

Svetainės interjeras prasideda nuo plano

Kad ir kaip sunku gali būti atsilaikyti nuo tam tikrų dekoracijų pirkimo, pirmiausiai reikia nuspręsti, kokius baldus ir daiktus pirksite atsižvelgiant į jūsų laisvalaikį.

Jeigu televizijos nežiūrite, galite susikurti itin unikalų kambario dizainą, tačiau daugelis žmonių laisvalaikiu mėgaujasi filmais ir televizorius tampa būtinybė. Modernūs televizoriai yra stilingi bei gražūs, todėl svetainės interjeras tikrai nebus sugadintas.

Be to, yra daugybė kitų dalykų, kuriuos reikia apgalvoti: sėdimų vietų skaičių, stalo dydį ir formą, apšvietimą ir t.t. Jeigu turite kokių nors pomėgių – pasirūpinkite, kad galėtumėte jais užsiimti ir svetainėje. Šis kambarys skirtas jūsų gyvenimui!

Būtinos detalės

Kiekvienas nusistatome daiktų svarbą savaip, nes kol vieniems būtina patogi sofa ir žaidimų konsolė, kiti po darbo nori pasitreniruoti ant elektrinio bėgimo takelio. Tačiau yra keletas daiktų, kurie yra būtini kiekvienai svetainei norint visada jaustis gerai.

Daug žmonių vengia kilimų svetainėje, nes jie reikalauja reguliarios priežiūros – daužymas, plovimas, siurbimas… Tačiau už visą tą vargą gaunate neaprėpiamą jaukumą.

Ieškokite kilimo, kurio spalva derinasi su kambario aplinka. Taip pat rinkitės tik minkštą medžiagą, nes ji suteiks šilumos ir jaukumo jūsų pėdoms. Svarbu, kad kilimas nebūtų per mažas – jis turėtų apimti ne tik stalą, bet ir sėdimas vietas, todėl optimalu rinktis keturkampį, o ne apvalų arba ovalo formos modelį.

 

Augalai

Svetainė yra gyvybinga, todėl jai reikalingi augalai. Jeigu turite laisvos vietos kambario kampe, ten puikiai tiks didelė kinrožė, o jeigu erdvė yra ribota – rinkitės siauresnius, bet aukštesnius augalus laikymui ant grindų ir nedidelius ant palangės arba stalo.

Augalai išvalo kambario orą, gerina žmogaus savijautą mažindami stresą, nuovargį, šaltį ir didindami kūrybiškumą, produktyvumą ir gerindami nuotaiką.

 

Kavos staliukas

Svetainės, žurnalų, kavos staliukas – jis vadinamas visaip, kadangi jo paskirtis taip pat yra įvairi. Svetainėje naudojamas staliukas nėra skirtas valgymui, todėl pamirškite apie aukštus stalus.

Nors prieš porą dešimtmečių svetainėje naudojami staliukai buvo ganėtinai aukšti ir puikiai tiko netgi pietavimui, šiomis dienomis staliuko aukščio taisyklė yra gana paprasta – jis turi būti tokiame aukštyje, kokiame yra sofos sėdimoji zona, arba keletą centimetrų žemiau.

Aplinkui staliuką reikia palikti pakankamai vietos praėjimui, o formą ir spalvą galite rinktis visiškai pagal savo skonį.

Kambario spalvos

Net jeigu ir apsisprendėte, kokia spalva dažyti svetainės sienas, kokios spalvos baldus arba kilimus pirkti – nusiraminti vis tiek neleidžia kitos spalvų kombinacijos, apie kurias svarstėte anksčiau. Siūlome pasinaudoti šiais patarimais, kurie padės išsirinkti idealias spalvas jūsų svetainės kambariui.

Spalvą galite pamatyti, bet medžiagą jausite. Dažniausiai daiktų ilgaamžiškumas priklauso būtent nuo medžiagos, iš kurios jie yra pagaminti, todėl svetainėje naudojamos medžiagos iš tiesų yra labai svarbios.

Nors mediena niekada „neišėjo iš mados“, šiomis dienomis interjero dizaineriai dažnai rekomenduoja naudoti medienos intarpus. Dominuojanti mediena svetainėje atrodo puikiai tuo atveju, jeigu visas kambarys yra senovinio arba kaimo stiliaus. Bet, jeigu, ši medžiaga naudojama saikingai, medienos intarpai puikiai derės ir su stikliniu kavos staliuku arba ant siaurų kojų pastatyta sofa.

Baldus dažniausiai perkame ilgam laikui, todėl svarbu pasirinkti medžiagą, kuri jus džiugintų visus tuos metus. Natūralios odos baldai yra patvariausi ir lengviausiai prižiūrimi, bet tik tuo atveju, jeigu namuose neturite augintinių, kurie galėtų odą pažeisti. Negana to, odinį sofos paviršių galite pažeisti ir patys, pavyzdžiui, netyčia prispaudę ant sofos ar fotelio nukritusius raktus.

Vis dėlto, jeigu norite daugiau jaukumo, galite rinktis tekstilę ar netgi aksomą. Pastarasis yra prabangesnis ir unikalesnis pasirinkimas, tačiau aksomas reikalauja reguliaraus valymo specialiomis medžiagomis.

 

Sužinokite daugiau apie svetainės interjero tendencijas

 

Internete yra apstu informacijos apie namų interjero dizaino aktualijas ir naujoves. Tačiau vienas geriausių būdų sekti naujienas yra apsilankyti baldų parduotuvėje. O tai galite padaryti net ir internetu – tiesiog užeikite į internetinę parduotuvę Senukai.lt ir pamatysite, kokie baldai, tapetai ir kitos prekės yra populiariausios tarp pirkėjų.

Pradėkite nuo auros, kurios siekiate savo svetainėje. Moksliškai įrodyta, kad visos spalvos sukuria atitinkamą nuotaiką ir suteikia unikalią savijautą.

 

Pavyzdžiui, balta suteikia švaros, pasitikėjimo ir paprastumo jausmą, ir tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl balta taip plačiai naudojama ligoninėse.
Raudona – džiugesys ir jėga
Mėlyna – taika ir pasitikėjimas
Geltona – kūrybiškumas ir šiluma
Žalia – natūralumas ir gaiva
Juoda – formalumas ir dramatiškumas

 

Jeigu šia spalvų psichologija netikite, tada ieškokite savo mėgstamiausios spalvos dažų arba tapetų – svarbiausia, kad jūs jaustumėtės gerai. Ir nebijokite maišyti šviesių sienų su tamsiais baldais – gi nenorite laisvo laiko leisti kambaryje, kuris panašus į ligoninės palatą.