Telekomunikacijų ir informacinių technologijų centro interjeras Katalonijoje
Galbūt tai daugiau šviestuvų šviesos bėgiojimo lubų paviršiumi efektas, kuris rezonavo mintyse mano interjero projektą, salės lubų dizainą.
Po kurio tai laiko kilo mintis, ar aš projektuodamas salės lubų interjerą buvau įtakotas kokio tai interjero ar architektūrinio pastato, ar kokio tai architekto kūrybos?.. Ir mano atmintyje iškilo architekto Daniel Liebeskind žydų muziejaus Berlyne architektūra; švieslangių, langų dizainas; pastato formų architektūra. Buvau tai pamiršęs ir projektuodamas salės interjerą, nesijaučiau, kad buvau kokio tai interjero, architektūros, ar architekto įtakojamas.
Tačiau kiekvienas projektas neša savyje visiškai kitą informaciją, kurią įgalina išreikšti skirtingos interjerinės ar architektūrinės išraiškos formos.Grįžtant prie Telekomunikacijų ir informacinių technologijų centro Katalonijoje, matome biuro interjerą, kuriame interjero detalės savo stikliniu trapumu, erdvėje sklandančiomis sienomis, bėgiojančia šviestuvų šviesa lubose, atitinka ir puikiai išreiškia didžiulį greitį informacinių technologijų vystymęsi. Kiekviena siena, langas, šviestuvas – naujas pasikeitimas. Žmogus turi būti dabartiniame laike ir numatyti ateitį, norėdami suspėti kartu su greitaeige IT tecnologijų mašina.
IT centro Katalonijoje biurų interjerai, interjero detalės puikiai nuteikia, tiesiog parodo, kad žmogaus stabilumas santykyje su IT yra pasikeitime, sugebėjime greitai ir lengvai keistis laike ir erdvėje.
Fotografijos Eugeni Pons.