Tarp rytų ir vakarų, tarp modernumo ir klasikos
Ne paslaptis, kad daugelis lietuvaičių, sužinoję, kad viena ar kita prekė atvežta iš Kinijos, akimirksniu prieina prie išvados, jog tai dėmesio nevertas, pigus ir nekokybiškas produktas. Tačiau mažai kas susimąsto, kodėl iš šalies, kurioje sukoncentruoti visi žymiausi pasaulio prekiniai ženklai, atkeliaujantys produktai neatitinka mūsų keliamų reikalavimų. Gal todėl, kad mes patys tokius renkamės?
Juk šiandien Kinijoje veikia begalė įmonių, kurios gamina kokybiškas prekes, taiko naujausias technologijas. Be to, šioje šalyje tikrai maži darbo jėgos kaštai, todėl joje pagaminta net ir kokybiška produkcija stebina gerokai mažesne kaina nei vakarietiški analogai.
Dažnai klaidingai teigiama, kad naujoji kinų karta pamiršo senųjų kinų kruopštumo tradicijas. Anaiptol. Puikus pavyzdys – šis dviaukštis privatus būstas, kuriame šeimininkai, beje, dažnai keliaujantys po Aziją, sukūrė nestandartinį eklektišką interjerą. Ir jis toli gražu nėra panašus į tai, ką įprasta vadinti kolonijinio stiliaus architektūra – europietiškų ir vietos architektūros tradicijų mišinį. Greičiau tai susiję su asmeninių patirčių paveiktomis neįprastos estetikos paieškomis. Čia susiduria rytai ir vakarai, tradicija ir modernumas. Visa tai pagaminta Kinijoje.
Šią erdvę bene tiksliausia būtų apibūdinti kaip klasikinį vakarietišką interjerą su jam būdingomis nedviprasmiškomis prabangos užuominomis ir ryškia duokle moderniosioms technologijoms. Daugiau savitumo jam suteikia modernios tradicinių rytietiškų medžiagų variacijos. Norint suprasti šeimininkų sumanymą ilgai dairytis neprireiks. Rytietiški motyvai ir simbolika pasitinka tik įžengus į šiuos namus, tačiau pro žydinčia kiniška vyšnia dekoruotas stiklo duris matyti klasikinio vakarietiško interjero fragmentai.
Viena vertus, klasikinio stiliaus svetainės baldai ir kutais dekoruotos klasikinės užuolaidos liudija, kad čia gyvena prabangaus ar naujovėms nepasiduodančio klasikinio interjero mėgėjas, siekiantis sukurti išskirtinę, detalių kupiną aplinką. Kita vertus, toje pačioje erdvėje įkomponuota moderni virtuvė ir valgomasis byloja praktiškumą ir neabejingumą naujovėms.
Erdvę į atskiras zonas dalija ir grindų danga – klasikinės svetainės zonos grindys dengtos šviesiomis bambuko masyvo lentomis, o virtuvės ir valgomojo – praktiškomis šviesiai rusvomis plytelėmis, tarp kurių dėl įvairovės įpinti persiškų kilimų raštą atkartojantys plytelių intarpai.
Į antrą aukštą veda grakštūs modernūs laiptai, kuriuos apšviečia nuo lubų žemyn tįstantis stalagnitus primenantis šviestuvas. Reikia pastebėti, kad šviestuvams šiame interjere skirta kone daugiausia dėmesio. Jame – ir prabanga dvelkiantis miegamojo sietynas, ir įvairiausių formų modernūs sieniniai šviestuvai. Kai kurie jų panašūs į klasikiniame interjere nepadoriai nusileidusius ateivių erdvėlaivius. Šviestuvai, kurių šviesos intensyvumas ir spalva reguliuojami pulteliu, kasdienybę gerokai praskaidrina skirtingų spalvų ir nuotaikų žaismu.
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.