Svarbi detalė: namų jaukumo sukūrimas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Kas jums yra jaukumas?

Pirmiausia, atsakykite sau į klausimą, kas jums yra jaukumas? Kokia aplinka jums jauki ir maloni? Vieni atsakys, kad patalpa, kurioje maloniai kvepia. Kitiems jaukumas asocijuojasi su minkštu ir švelniu audeklu.

 

Tretiems jauku, kai dega žvakė, kuri priverčia pamiršti dienos metu sukauptą stresą ir blogas emocijas. Dar kitiems jaukumas susijęs su tyla ir ramybe, galimybe medituoti, pailsėti nuo technologijų, paskaityti popierinę knygą, piešti, klausytis kokybiškos muzikos. Visiems jaukumas yra gana asmeniškas, todėl nėra vieno ar kelių receptų, kaip namus padaryti jaukiais.

Pradėkite nuo apšvietimo

Niekas taip neerzina, kaip prastas apšvietimas. Jei pro langus nešviečia saulė (ją užstoja medžiai, kiti namai), galima greitai susirgti ir depresija. Natūralios dienos šviesos poreikis yra užprogramuotas mūsų organizmuose, todėl mums būtina saulės šviesa arba bent jau dirbtinė šviesa, primenanti saulę. Dėl to siūlome susidegti visas šviesas ir pasižiūrėti, kurių lempų spalva yra aukštesnė… Kuo šviesa turi didesnę temperatūrą (Kelvinais), tuo ji yra baltesnė. Jaukiai aplinkai nereikia baltos šviesos, reikia geltonos, kuri primena natūralią.

 

Pirmas darbas, kurį reiktų padaryti, išsirinkti tinkamas lempas esamam apšvietimui. Jei matote, kad jo trūksta, yra visokių nedidelių gudrybių. Pavyzdžiui, nebrangūs šviestuvai su trimis lemputėmis, kurių kryptis gali būti valdoma. Jei negalite pakabinti naujo šviestuvo, šią problemą galima išspręsti specialiu lempučių šakotuvu, kuris įsukamas tiesiog į standartinį E27 patroną. Yra dvigubų ir net trigubų šakotuvų, tad vietoje vienos lempos greitai galite įsukti dvi ar tris. Nepamirškite įsigyti LED lempučių, kurios taupo energiją.

Jei šviestuvas ant lubų nėra tinkamas, pabandykite namus dekoruoti LED juostelėmis, kurios paprasčiausiai jungiamos į rozetę sienoje. Taip galima sureguliuoti apšvietimą bet kurioje patalpoje.

Mėgstate prieblandą? Tada pasirūpinkite nedidelėmis pastatomomis arba sieninėmis lempomis. Uždegę ją vieną galėsite vakaroti romantiškoje atmosferoje.

 

Sienų spalvos ir tapetai

Kai sienos melsvos ar žalsvos, jos tikrai neramina, o daugiau erzina. Paprasčiausias variantas – skardinė aliejinių dažų už 10 eurų ir šepetėlis arba volelis. Atsidarote visus langus, gerai apsirengiate ir išsidažote kambarį tomis spalvomis, kurios jums patinka.

Jei galite ir norite eksperimentuoti, iš kartono pasidarykite trafaretą ir pabandykite vieną sieną pagražinti natūraliais raštais. Yra ne vienas būdas padaryti įdomius nemonotoniškus raštus, kurie tikrai prisidės prie jaukesnių namų atmosferos.

 

Negalite dažyti? Tada gal galite klijuoti tapetus? Nereikia klijuoti visos sienos. Pakanka vieną sieną išklijuoti tapetais ir kambario vaizdas iš karto pasikeis. Taip pat pagalvokite ir apie fototapetus. Kosmoso, miško ar kiti gamtos vaizdai jūsų namus pakeis neatpažįstamai.