Subtilus baltos ir juodos spalvos derinys interjere

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Milžiniškas gyvenimo tempas, dideli reikalavimai ir daugybė nuolat kintančios informacijos suformavo naujausias tendencijas, vis dažniau orientuotas į… nespalvotą interjerą. Šiuolaikiniai dizaineriai iš naujo atranda ir naujai pateikia juodos ir baltos spalvų žaismą tiek gyvenamojoje, tiek darbo ar poilsio aplinkoje.

Svarbiausia, pasak būsto menininkų, išdrįsti. O prisijaukinus šias dvi priešingybes, protingai pasinaudojus sava intuicija ir specialistų patarimais, galima nesunkiai susikurti klasikinį, elegantišką ir labai šiuolaikišką, savąjį „aš“ atspindintį interjerą.

Spalvų psichologija

Šveicarų psichoterapeutas ir filosofas Maxas Luscheris juodos ir baltos net nelaikė spalvomis. Anot mokslininko, juoda – visiškas spalvų nebuvimas, aklina tamsa, sugėrusi spalvotą pasaulį. Balta – priešingai, visos vaivorykštės spalvos, susiliejusios į vieną. Tačiau abiejose glūdi didžiulis energijos užtaisas. O kokią energiją skleis juodos ir baltos spalvų būsto interjeras, priklauso tik nuo paties žmogaus.

 

Psichiatras išsiaiškino, kad asmenys, sąmoningai pasirinkę juodą spalvą tik todėl, jog ši jiems patinka, nori susikaupti ir izoliuotis. Suaugusiųjų pasaulyje tai dažniausiai intraversiškų žmonių spalva, žyminti norą atgauti jėgas. Juodas interjeras tokiam žmogui padėtų susikurti labai asmeninę erdvę, į kurią sugrįžus būtų galima pailsėti nuo išorinio pasaulio kakofonijos.

Paauglystėje juoda spalva žymi periodą, kai jaunas žmogus ieško savo vietos gyvenime. Jis jaučiasi nesaugus, nepritampantis, neigiantis taisykles, energingai protestuojantis. Parinkus juodą spalvą paauglio kambariui galima akivaizdžiai parodyti, kad suprantame periodo sudėtingumą jauno žmogaus gyvenime ir norime suteikti jam pasirinkimo laisvę.

 

Pasiekti norimą rezultatą leidžia ir priderinta balta spalva. Psichiatro nuomone, balta simbolizuoja pasirengimą pradėti naują fazę, norą išbandyti visas pasitaikančias galimybes, naujas sritis. Tai baltas lapas, kuriame bus rašoma gyvenimo istorija.

Dizaineriai atkreipia dėmesį, kad juodos ir baltos spalvų interjeras – tai ir daugybė pilkos spalvos atspalvių. Psichoterapeuto Maxo Luscherio įsitikinimu, pilką renkasi žmonės, kuriems itin svarbu išsaugoti emocinę savo vidinio pasaulio pusiausvyrą. Tai išsilavinusių, stabilių, tačiau dažniausiai intravertiškų žmonių vizitinė kortelė, kuriems būtinas šeimos ir draugų palaikymas, o darbinėje aplinkoje – įtraukiantis bendradarbiavimas.

 

Namuose pilki tonai leidžia susikurti ramybės oazę, pasislėpti nuo išorėje siautėjančio spalvų pertekliaus, todėl kuriant juodos ir baltos spalvų interjerą labai svarbus visų šeimos narių bendradarbiavimas. Atsižvelgus į būsto dydį ir atskirų zonų paskirtį, kuriant asmeninę erdvę būtina įvertinti ir asmeninius kiekvieno žmogaus pageidavimus.

Dviejų spalvų žaismas

Norint sėkmingai suderinti namų interjere tokias dvi viena kitai prieštaraujančias spalvas, reikia atidžiai apgalvoti kiekvieną detalę. Kaip ir šachmatų lentoje, juodos ir baltos spalvų interjere lygiųjų būti negali. Kadangi abu priešininkai – vienodai stiprūs, po lygiai pasiskirsčiusios juoda ir balta spalvos interjerą apsunkina. Monotonijos išvengti nesunku. Tereikia skirtingose būsto patalpose suteikti pirmenybę tai vienai, tai kitai spalvai.

Kuriai spalvai teikti pirmenybę, priklauso nuo patalpos dydžio ir apšvietimo galimybių. Ne paslaptis, kad balta spalva erdvę vizualiai padidina, o juoda sumažina. Todėl mažoms patalpoms labiau tiktų šviesūs pilkos spalvos tonai ir balta spalva, pagyvinta juodomis detalėmis. Tinkamiausias būdas – lubas ir sienas patikėti baltai spalvai, o visą kitą erdvę užpildyti juodomis detalėmis. Jeigu pasirinkimas – juoda spalva, nederėtų pamiršti, kad tamsus kambarys neišvengiamai įgauna dramatiškumo. Grėsmingą įspūdį šiuo atveju nesunku išsklaidyti baltos spalvos akcentais, veidrodžiais ir gausiu dirbtiniu ar natūraliu apšvietimu. Šie elementai vizualiai išplečia erdvę užpildydami ją šviesos ir šešėlių žaismu.

Nespalvotas interjeras tik iš pirmo žvilgsnio atrodo nuobodus ir griežtas. Sušvelninti jį nesunkiai galima ne tik pilkos spalvos tonais, bet ir itin ryškiais kitų spalvų elementais. Svarbu, kad jų nebūtų daug.

 

Svarbi detalė kuriant juodos ir baltos spalvų interjerą – po keletą kokios nors visai kitokios spalvos akcentų. Raudonas šviestuvas svetainėje, violetinės užuolaidos miegamajame, geltonas radiatorius vonios kambaryje – tik keli pavyzdžiai, kurie ne tik suteikia būstui netikėto žaismingumo, bet ir sustiprina karaliaujančių spalvų įspūdį.

Dizaineriai atkreipia dėmesį, kad daiktai, kuriais norima sustiprinti juodos ir baltos spalvų interjero įspūdį, turėtų būti ryškūs, bet vienspalviai. Jų paskirtis – tik pabrėžti dvi pagrindines vyraujančias spalvas , o norimą akcentą galima išgauti abstraktaus turinio paveikslais, kilimais, pagalvėlėmis, vazomis… Net ir paprasti žali augalai interjerui suteikia gaivumo ir gyvybės. Svarbu nepamiršti, kad pasirinktas interjeras – minimalistinis, todėl daiktais ir aksesuarais jo apkrauti nederėtų.

 

Juodos ir baltos spalvų interjerą ypač pagyvina ir stilizuotų gėlių, geometrinių bei abstrakčių formų raštai. Tokie akcentai ne tik intriguoja, bet turi ir praktinę reikšmę. Balta spalva – tepli, todėl juodai marginta balta sofa, kilimas ar net sienos palengvina priežiūros rūpesčių naštą. Renkantis raštus verta prisiminti, jog griežtos geometrinės figūros su stilizuotų gėlių motyvais nedera, tačiau priderinus jas su abstrakčių linijų raštais interjerui suteikiamas harmoningas vaizdas.

Svarbu pakankamai dėmesio skirti ir apdailos medžiagoms, audinių faktūrai. Viso būsto patalpose turėtų vyrauti bendra linija. Medis, oda, marmuras, keramika ar šaltas plienas turėtų būti suderinti atsižvelgiant į patalpos paskirtį, dydį ir apšvietimą. Dizainerių nuomone, balta spalva idealiai tinka prie natūralių medžiagų, tokių kaip baltai dažytas medis, vilna, akmuo. Juoda puikiai sutaria su kristalais, oda, plienu. Pasirinktos priemonės ne tik padės atskleisti asmeninį šeimininko charakterį, bet ir visam būstui suteiks klasikinį, šiuolaikišką ar net ekscentrišką vaizdą.

Nespalvotas interjeras

Juodos ir baltos spalvų interjeras nėra naujiena. Pirmoji, itin mėgusi tokį derinį, buvo mados ikona Coco Chanel. Nereikia įrodymų, kad net ir „maža juoda suknelė“ geriausiai atrodo paįvairinta baltų perlų vėriniu. Mados naujienos neišvengiamos ir būsto interjere. Elegantišką laikui nepavaldų klasikinį gero tono stilių perėme ir pasauliui naujai pasiūlė „Burberry“ mados namai.

 

 

Dizainerių nuomone, balta ir juoda namuose – paprasta, subtili, bet kartu ir stebinanti bei provokuojanti idėja. Balta tokiame derinyje atrodo romantiškai ir švariai, o juoda – paslaptingai ir didingai. Kartu šios spalvos kuria gracingumo ir jėgos įspūdį. Tai tarsi plieninis kumštis aksominėje pirštinaitėje, puikiai atspindintis aiškų, konkretų į savianalizę linkusių stiprių žmonių charakterį.

Svetainė

Tai – reprezentacinė namų zona. Kuriant juodos ir baltos spalvų interjerą svetainėje lengviausia nesuklysti paliekant lubas ir sienas baltas, o visą kitą erdvę užpildant įvairiomis juodos spalvos detalėmis ir baldais. Jei kambarys didelis, itin tinka juodos spalvos apdaila. Ji išryškina kambario kontūrus įrėmindama visą patalpą.

Įdomus pasirinkimas – baltame kambaryje juodai išdažyti tik vieną sieną. Jei patalpa nedidelė ir juoda atrodo per daug dramatiškai, galima rinktis iš daugybės pilkos spalvos tonų. Puiki išeitis – tapetai. Svetainei tinka ir paprastų, tiesių linijų piešinys, ir abstrakčių formų raštai.

 

Jei sienos tik vienos spalvos, netikėtumo suteiktų juodai raštuotos baltos spalvos užuolaidos. Idealu, jei tokio pat rašto būtų ir grindis dengiantis kilimas.

Jei pagrindiniame namų kambaryje vyrauja juoda spalva, baldai ir apdailos detalės turėtų būti balti. Per daug juodos patalpą tik apsunkintų, tačiau krištolinės lentynos, stalelis, juodos ir baltos spalvų šviestuvų gaubtai ar net balta minkštoji dalis tokiame kambaryje atrodys tikrai įspūdingai. Nereikia pamiršti, kad balti baldai – itin teplūs, todėl kompromisą galima rasti sofai parinkus juodai margintą baltą audinį.

Juodos ir baltos spalvų svetainės įspūdį dar labiau sustiprintų ir kokios nors kitokios spalvos ryški modernaus dizaino vaza ar skulptūra, augalai ir keletas poparto stiliaus fotografijų.

Miegamasis

Juodos ir baltos spalvų interjeras miegamajame – tarsi nespalvotas kinas, kurio ekrane visos moterys atrodė tarsi pirmo ryškumo žvaigždės. Įspūdį dar labiau sustiprintų nespalvotos praėjusios epochos nuotraukos, grafikos darbai ar stilizuotais gėlių ar grafikos motyvais dekoruoti tapetai ant vienos kambario sienos. Svarbu nemaišyti romantiškų augalinių motyvų su griežtomis linijomis ir geometrinėmis formomis.

 

Juoda ar balta – labai asmeniškas pasirinkimas. Norint susikurti privačią erdvę, kurioje būtų galima atsipalaiduoti ir jaustis saugiai, galima įsirengti juodą miegamąjį. Juoda spalva visą patalpą vizualiai sumažina suteikdama kambariui jaukumo. Jei patalpa itin maža, vyraujanti juoda gali ne tik sumažinti visą miegamąjį, bet ir sukelti ankštumo bei uždarumo jausmą. Juodą tokiu atveju reikėtų pakeisti įvairiais pilkos spalvos tonais.

 

Baltame miegamajame efektingai atrodytų ne tik lakuoti, bet ir languoti, dryžuoti ar šiaip pasitelkus fantaziją juodai išmarginti baldai. Tačiau dizaineriai pataria per daug neapsunkinti poilsiui skirtos zonos, neapkrauti jos daiktais. Jei pasirinkote juodą spintą ir juodas lovos spinteles, visa kita miegamajame patikėkite elegantiškai baltai spalvai.

Vonia

Vonios kambarys – patalpa, kurioje karaliauja vanduo. Jei baltoje svetainėje didžiausias akcentas yra juodi baldai, vonios kambaryje šios dvi spalvos turėtų apsikeisti vietomis. Juodi sanitariniai prietaisai gal ir atrodo įspūdingai ir netradiciškai, tačiau nėra itin praktiškas pasirinkimas. Juodos sienos ir taip dydžiu kitoms patalpoms nusileidžiantį kambarį rizikuotų sumažinti iki nejaukaus urvelio dydžio.

 

Tinkamiausias pasirinkimas standartinio dydžio vonios kambariui – balta. Toks pasirinkimas turi labai praktišką paaiškinimą: ant balto paviršiaus sanitarinių prietaisų (praustuvo, dušo, vonios, klozeto ir bidė) mažiau matyti nuo vandens likusios kalkių dėmės. Nešvarumus vizualiai slepia ir juodai dekoruota keramika.

Intymiausioje namų erdvėje daug dėmesio turi būti skiriama ir dirbtinės ar natūralios šviesos efektams. Jei patalpoje nėra lango, šį vaidmenį puikiai atlieka Swarovskio kristalais dekoruoti veidrodžiai ir šviestuvai. Baltą vonią įrėminus juoda spalva, visai patalpai bus suteiktas švaros ir elegancijos įspūdis.

Vaikų kambarys

Juodos ir baltos spalvų interjeras puikiai tinka ir vaikų kambariui. Dominuojančią spalvą tinkamiausia parinkti atsižvelgus į augančio žmogaus poreikius, norus ir amžių. Mažo vaiko kambaryje turėtų vyrauti kuo daugiau baltos spalvos. Balta – tai visas vaivorykštės spalvų spektras, suteikiantis pozityvios energijos. Tai erdvė, kurioje jaunas žmogus turi neribotų galimybių atskleisti besiformuojantį charakterį. Spalvoti žaislai baltame kambaryje – natūrali išimtis, pabrėžianti patalpos išskirtinumą.

 

 

Siekiant išlaikyti juodos ir baltos spalvų interjero liniją, ir vaikams skirtoje patalpoje dizaineriai pataria vieną kambario sieną išdažyti ypač daug susidomėjimo pastaruoju metu sukėlusiais specialiais juodais dažais, sukuriančiais mokyklinės lentos įspūdį. Ant tokios sienos spalvota ar balta kreida galima drąsiai rašyti ir piešti, o prireikus kempine viską kruopščiai nuvalyti.

Nereikėtų išsigąsti ir paauglio noro kambariui pasirinkti vien juodą spalvą. Tokio amžiaus jaunas žmogus išgyvena neigimo periodą, sprendžia vidinius konfliktus. Minimalistinė juoda leistų jam atsiriboti nuo išorinio pasaulio nesaugumo ir susikoncentruoti į savo paties išgyvenimus saugioje namų aplinkoje. Optimizmo į juodą paauglio kambarį įneštų balti baldai ir dekoro detalės.

 

Vyraujančios juoda ar balta spalvos vaikų kambaryje – su amžiumi susijęs pasirinkimas. Suaugusio žmogaus interjere tai yin ir yang filosofiją atspindintis gyvenimo būdas, išreikštas juodos ir baltos spalvų deriniu.

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – — – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – 
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.