Stumdomos durys ir pertvaros padeda perskirstyti namų erdvę

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Tam, kad padalintumėte patalpas į zonas ar sukurtumėte atskirą patalpą, nebūtina statyti tvirtų sienų. Slenkančios durys padarys visą darbą – jos yra idealus sprendimas tokiais atvejais. Vienas rankos judesys ir patalpa bus padalinta į dvi. Permatomos slenkančios durys vizualiai nesumažina erdvių, kaip tai daro įprastos durys, ir gali būti tiesiog nematomos. Pritvirtintos ir prie grindų, ir prie lubų, šios durys suteikia galimybę visiškai sujungti arba visiškai atskirti gretimas patalpas, nes yra sienos aukščio. Jos leidžia mums susikurti namų aplinką pagal mūsų poreikius ir, kartu su didžiuliu apipavidalinimo medžiagų pasirinkimu, tampa dekoratyviniu elementu, padedančiu sukurti unikalią jūsų buto atmosferą.

1) Grindų bėgeliai įmontuoti grindyse, abi slenkančių durų pusės gali būti pagamintos iš veidrodžio, stiklo, faneros ar bet kurios pasirinktos medžiagos.

2) Durų slydimo mechanizmas nekelia jokio triukšmo ir pagamintas tarnauti jums ilgus metus.

Medinės pertvaros
Medinių kambarių pertvarų karkasas gali būti pagamintas iš medinio profilio ar masyvo. Pertvaroms naudojamos įvairios medienos rūšys. Populiarūs bukas, uosis, ąžuolas, klevas ir egzotinės rūšys. Lenktų pertvarų gamybai naudojama MDF. Karkasas užpildomas laminuota mediena ar stiklu. Stumdomos pertvaros gali būti kabinamos ant lubų. Puikiai atrodo pintos. Kambariuose jas galima įrengti ne tik stumdomas, bet ir suglaudžiamas kaip armonika. Medinės pertvaros gali būti ir raižytos. Deja, jos bijo drėgmės, kita vertus, jos labai tvirtos, prie jų galima tvirtinti knygų spinteles ar sukurti nišas aparatūrai.

Pertvaros iš aliuminio ir plastiko
Vidinių pertvarų sistemose naudojant įvairių matmenų profilius galima sumontuoti konstrukcijas nuo 1800 mm iki 3000 mm aukščio. Aliumininėms pertvaroms naudojami vienos kameros “šaltosios” sistemos aliuminio profiliai, skirti įstiklinimui su viengubu 23 mm stiklo paketu. Vidinių pertvarų sistemos iš vienos kameros “šaltosios” sistemos aliuminio profilių pasižymi tvirtumu, patikimumu, eksploatavimo ekonomiškumu, taip pat minimaliomis darbo sąnaudomis gaminant bei montuojant. Kambarių pertvaros iš aliuminio labai lengvos ir tvirtos, o į aliuminio karkasą galima montuoti stiklą, permatomas ar nepermatomas medžiagas. Jei užpildas stiklinis, pertvaros išorėje ir viduje galima pakabinti žaliuzes. Žaliuzės tokiose pertvaros nedulka, visa konstrukcija užtikrina puikią garso izoliaciją. Į aliuminio ar plastiko profilius galima montuoti stiklo blokelius, iš aliuminio – gaminti lenktą karkasą. Plastikas gali būti įvairiaspalvis.

Pagrindiniai aliuminio ir plastiko pertvarų privalumai: atsparumas drėgmei ir šalčiui, galima sukruti įvairios konfigūracijos. Deja, tokio tipo pertvaros nepritaikytos didelėms apkrovoms. Vidinių pertvarų sistemoje naudojant “šaltosios” sistemos aliuminio profilius, galima montuoti įvairios konfigūracijos vidines pertvaras, taip pat išorines atitvarines konstrukcijas, atitvaras tambūrams ir pan.

Pertvaros iš gipso kartono
Gipso kartono pertvarų pranašumas prieš kitas pertvaras. Gipso plokščių pertvaromis, teisingai subalansavus gipso plokštę, karkasą ir stiklo vatą, galima pasiekti aukšto lygio garso izoliaciją. Šis būdas leidžia greitai padalinti bazinę pastato erdvę į kambarius name arba bute. Stiklo vata, montuojama pertvaroje tarp gipso plokščių, žymiai pagerina garso izoliaciją, kadangi ji absorbuoja atsimušantį garsą tuštumoje, pertvaros viduje. Tai leidžia naudoti lengvesnes ir plonesnes gipso plokštes ir sumažinti pastato struktūros apkrovą, o taip pat palengvinti rankų darbą statant bei montuojant. Garso atmušimas tuštumoje, sluoksnio užpildymui naudojant stiklo vatos absorbentą, taip pat padeda slopinti tuštuminį garsą, būdingą pertvaroms, kuriose garsui izoliuoti naudojamos vien tik gipso plokštės. Jei svarbiausia – garso izoliacija, tai kambarių pertvaras geriausia statyti iš gipso kartono, o užpildas turi būti iš akmens ar mineralinės vatos. Gipso kartono plokštės tvirtinamos prie metalinio karkaso, kurį nuo lubų ir grindų skiria poliuretano juostelė. Butuose montuojamoms pertvaroms užtenka vienpusio metalinio karkaso.

 

Jei sumontuotas sustiprintas rėmas ir laikikliai, tai pertvara išlaikys knygų lentynos ar santechninės įrangos svorį. Į pertvaras galima montuoti stumdomas ar atveriamas, lengvas plastikines ar sunkias medines duris. Tarp kambarių sumontuotose pertvarose galima paslėpti elektros instaliaciją. Siūlės užtaisomos gipso glaistu ir armuojančia juostele. Gipso kartonines pertvaras galima dažyti ar klijuoti tapetais. Drėgni gipso kartono lapai labai plastiški, todėl naudojant išlankstytą karkasą galima sukurti sudėtingų formų pertvaras.

 

Iškilo klausimų? Užduokite klausimus mūsų žinovams statybos, įrengimo, interjero, ir aplinkos temomis: KLAUSK ŽINOVO