Spalvų derinimas ir reikšmės

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Raudona – pojūčiai

Ji mažina erdvę ir padidina joje esančius daiktus. Ji stimuliuoja pojūčius ir įkvepia mus darbui. Raudonos spalvos akcentais pagyvinus darbo vietą nuobodus darbas pavirs greitai atliekamas. Norėdami miegamajame sukurti aistringą aplinką, lovą apklokite raudonais užtiesalais ir padėkite raudonų pagalvėlių. Galite pakabinti šios spalvos užuolaidas. Raudonos venkite vaikų ir poilsio kambariuose bei valgomajame. Jei esate per daug aktyvus ir greitai susierzinantis, trokštate ramybės – venkite šios spalvos.

Geltona – nuotaika

Optimizmas ir gera nuotaika – tai geltona spalva. Siekdami suaktyvinti smegenų veiklą, geltonos spalvos akcentais papuoškite darbo kambarį. Ši spalva pagyvina ir bendravimą. Šaltuoju metų laiku ji kompensuos saulės ir šilumos trūkumą. Geltona labai tinka koridoriuje ir virtuvėje, tačiau jos reikėtų vengti vonios kambaryje ir ankštose patalpose.

Mėlyna – ramybė

Dangaus spalva reiškia atsidavimą ir rimtį. Tai yra šalta spalva, ja nudažytas kambarys tarsi mažina temperatūrą ir išplečia erdvę. Žydra spalva ramina, todėl labai tinka vaikų, poilsio ir miegamuosiuose kambariuose. Mėlynų atspalvių reikėtų vengti uždariesiems, linkusiems į depresiją žmonėms. Tamsiai mėlyną ir indigo naudokite tik kartu su kitomis spalvomis, visų mėlynų atspalvių atsisakykite ten, kur linksminamasi ar valgoma – salonuose, valgomuosiuose, koridoriuose, svetainėse.

Žalia – harmonija

Gyvybės spalva, kurianti pusiausvyrą ir harmoniją, primenanti ryšį su gamta. Tačiau kai patalpoje per daug žalios spalvos, ji gali slėgti, dėl to ją galite derinti su persikiniu atspalviu. Mokslo, darbo , vonios kambariuose ir verandose ši spalva ypač tinka, o žaidimų patalpose ir biuruose jos reikėtų vengti. Smaragdinė spalva pagyvins vaiko kambario interjerą, suteiks jaukumo. Žalia suteikia ramybę, šiek tiek padeda sutelkti dėmesį ir užmigti.

Rožinė – romantika

Ji neturi jokio neigiamo poveikio. Padeda atsipalaiduoti, sukuria romantišką nuotaiką. Dėl šių priežasčių labai tinka miegamajame, tačiau visiškai nedera virtuvėje. Dažnai šia spalva puošiami mergaičių kambariai, nes tai labai moteriška spalva.

Ruda -saugu

Per daug rudos spalvos gali kelti nuobodulį ir žadinti slogią nuotaiką. Tačiau ji suteikia saugumo, stabilumo, pastovumo ir šilumos jausmą. Ji tiks kabinetams, bet jokiu būdu nepatartume išdažyti ja miegamųjų. Ši spalva interjere turėtų patikti žmonėms, vertinantiems šeimą ir ramybę bei esantiems šiek tiek konservatyvių ir tradicinių pažiūrų. Jei neturite šių savybių, geriau pamirškite rudą.

Violetinė – mąstymas

Violetinė spalva visais laikais simbolizavo valdžią, savigarbą. Ji siejasi su aristokratiškumu, mąstymu. Šviesiais atspalviais galima dažyti jogai ar meditacijai skirtus kambarius, taip pat miegamuosius ir poilsio kambarius. Ši spalva nuramina jausmus, suteikia gerų emocijų, nesukelia blogų minčių. Violetinė netiks virtuvės ir vonios kambariams.

Auksinė – prabanga

Aukso spalva primena rudenį ir praeitį, simbolizuoja išmintį ir turtus. Ji slopina nuoskaudas, padeda atleisti, užgožia depresinę nuotaiką. Auksinė spalva interjere reiškia prabangą. Jos atspalviais sienas galima derinti su mėlynos, žalios, geltonos spalvos baldais ar užuolaidomis. Labiausiai tokia spalva tiks svetainėje.

Pilka – darbas

Tai viena neutraliausių spalvų, labai tinkanti darbo, pasitarimų ir posėdžių kambariams. Labai svarbu šią spalvą suderinti su ryškiomis detalėmis. Tik nepuoškite savo namų pilkos, juodos ir baltos spalvų deriniais, nes jūsų svečiai dar pamanys, jog ketinate palikti savo būstą.

Balta – laisvė

Tai naujų galimybių, ramybės, švaros, abstraktaus mąstymo, didelės erdvės ir neribojamos laisvės spalva. Ji padeda atsikratyti ptisiminimų, todėl norėdami ką nors nemalonaus užmiršti nudažykite kambarį baltai. Ji puikiai tiks vonios kambaryje ir virtuvėje. Nepersistenkite ir nedažykite viso būsto baltai, nes spalva gali sukelti monotoniją. Vaikų kambariuose baltą derinkite su kreminiais atspalviais.

Oranžinė – šiltas pokalbis

Suteikia pasitikėjimo savimi, uždariems žmonėms padeda atsiskleisti, mažina baimę, padeda įsitvirtinti vienoje vietoje, skatina bendravimą. Ji vizualiai padidina daiktų apimtį ir gerina apetitą, dėl šių savybių labai tinka valgomajame ir svetainėje. Taip pat – koridoriuje. Kadangi sumažina erdvę, oranžinės spalvos venkite mažuose kambariuose, miegamuosiuose. Dėl ryškumo jos nenaudokite darbo kambariuose.

Juoda – paslaptis

Klaidinga nuomonė, kad juoda yra tik gedulo spalva. Ji simbolizuoja paslaptį, seksualumą, vaisingumą ir nepriklausomybę. Sienų, lubų ar grindų dekoruoti šia spalva nepatartina, tačiau juodi baldai ir kitos interjero detalės įkvepia ir skatina veiklą. Nenaudokite juodos spalvos vaikų, poilsio ir svečių kambariuose, nes juoda spalva gali sukelti grėsmės įspūdį.

Spalvų deriniai

Ryškias spalvas derinkite su blankiomis, venkite šaltų ir šiltų spalvų ( pvz., mėlynos ir raudonos ) derinių. Nepatartina kambarį dažyti vien ryškiomis arba vien pastelinėmis spalvomis. Nepamirškite, jog svarbiausas dalykas, kad patys savo sukurtoje erdvėje jaustumėtės gerai.