Skandinaviškas interjeras – vienas iš populiariausių
Pats stilius susiformavo apie 1930-uosius. Jis kildinamas iš modernizmo. Pagrindiniai stiliaus bruožai – jaukumas, komfortas ir daug šviesos.
Balta spalva – vyraujanti
Tokio stiliaus patalpos yra erdvios ir šviesios. Jų aukštos lubos, dideli langai. Erdvės įspūdį galima sustiprinti veidrodžiais. Pagrindinė vyraujanti spalva – balta.
Tai – kone idealiausia spalva skandinaviško stiliaus būstui. Baltos gali būti ne tik sienos ir lubos, bet ir grindys, badai, užuolaidos, kiti dekoro elementai. Balta geriausiai optiškai suteikia erdvės ir švaros įspūdį.
Be to, baltame fone išryškėja pasirinkti interjero akcentai: paveikslai, augalai.
Be baltos gali būti naudojami ir kiti pasteliniai šviesūs atspalviai: nuo gelsvos iki pastelinės pilkos. Visgi, kuriant skandinaviško stiliaus būstą, būtina pasirinkti vieną atspalvį, kuris bus bendru patalpų fonu. Prie jo derinamos grindys, durys, langai.
Natūralios medienos grindys
Grindų apdailai skandinaviškame interjere dažniausiai naudojama natūrali kokybiška mediena. Ji gali būti dažyta baltai, gali būti natūralios gelsvos spalvos, svarbu, kad grindys įsilietų į bendrą patalpos foną. Retesnis atvejis – baltos sienos derinamos su tamsaus riešutmedžio grindimis. Tai – ne tradicinis derinys skandinaviško stiliaus interjere, tačiau kontrastas gana žavingas.
Jaukumą kuria baldai ir detalės
Ypatingas dėmesys skiriamas patogiam erdvių ir baldų išdėstymui, pačių baldų ergonomiškumui. Visi elementai: nuo sienų iki pagalvėlių yra švelnių pastelinių atspalvių, aiškių linijų. Būtent tai kuria jaukumą. Daiktai dėstomi simetriškai apie pasirinktą vieną elementą, kaip ir klasikiniame interjere. Skandinaviško stiliaus interjere centrinės figūros vaidmenį puikiausiai gali atlikti tas pats židinys.
Kuo daugiau šviesos – tuo namai jaukesni
Pagrindinis skandinaviško modernaus stiliaus moto: „Kuo šviesiau – tuo geriau!”, reiškia, pačiam patalpų apšvietimui taip pat skiriama daug dėmesio. Geriausia rinktis kelių rūšių apšvietimą: pagrindinį patalpos ir keletą šalutinių, tinkamų skaitymui ar intymesnei nuotaikai sukurti. Tai ir praktiška, ir atspindi stiliaus nuotaiką.
Tamsiais vakarais kuo daugiau šviesos – tuo namai jaukesni. Kai poreikio nėra – galima ramiai su knyga pasėdėti ir prie žavingo toršero. Be to, apšvietimas gali būti įrengtas ir prie paveikslų ar kitų dekoro elementų, norint juos paryškinti.