Šiuolaikinio dizaino idėjos miegamojo kambario interjerui

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Na panašu, kad pirmiausia svajonę reikia turėti.. ir gerai būtų, kad ji būtų “spalvota” ir ne visai “stačiakampė”. Ir jei norėtumėte, kad Jūsų miegamasis išsiskirtų iš kaiminystėje esančių ar matytų bei apsigyvenusių Jūsų atmintyje, reikalinga originali idėja.

 

Ir nesvarbu, – ar besikraustytumėte į naują gyvenamą būstą, ar tai kambarys turimame bute, ar nuomojame name – be originalios interjero idėjos neišsiversite. Na tai neliečia konservatyvių, ir nelabai ką norinčių keisti ar labai nusiminusių, ir jau nieko nebenorinčių keisti, ar medituojančių nuobodulį ir tinginčių ką nors keisti, žmonių.

Taip pat, aplink tokia gausybė įvairiausios informacijos. Skirtingi stiliai, pigios ir brangios apdailos medžiagos, paprastos ir įmantrios dekoro detalės, standartiniai baldai ir baldų gamyba. Tai dar viena įprasta kliūtis, su kuria susiduriama, norint sukurti bet kokios patalpos interjerą. Gausybė informacijos, kuri jos dalis yra reikalinga būtent man?

Originali interjero idėja ir kas reikalinga man?

Keli paprasti patarimai, kuriuos galima pritaikyti bet kurio kambario interjerui projektuoti, bet kad lengviau būtų suprasti patį projektavimo principą, pasiremsime miegamojo interjeru. Pirmas punktas turėtų išspręsti – nuo ko pradėti (ir visai ne nuo medžiagų įvairovės) ir šiek tiek susiaurinti “pasirinkimo laisvę”. Antras punktas – atskleisti Jūsų asmeninį savitumą ir originalumą.
 

Išskaidykite visas miegamojo kambario funkcijas. Ką Jūs veiksite miegamąjame kambaryje: aš skaitysiu vakarais lovoje, mano vyras lovoje žiūri televizorių vakarais, aš tingiu eiti į vonią antrame aukšte t.t.. Surašykite visus pomėgius, darbus, kurie vyks miegamąjame. Jūs turėsite sąrašą veiklos, kuri vyks miegamąjame.

 

 

Dabar apvilkite surašytas funkcijas “rūbais”. Šviestuvas turi būti virš lovos, halogeninis; televizorius turi būti virš senos spintelės, kurią būtinai noriu turėti savo naujame miegamojo interjere, reikalinga kriauklė miegamąjame ir t.t. Atraskite tas medžiagas, apšvietimo įrangą, baldus, kurie geriausiai tiktų Jūsų norimoms funkcijoms įkūnyti.

Vienas iš pagrindinių šiuolaikinio interjero dizaino principų yra – forma seka funkciją. Tai minimalizmo idėja, gal ne visada ryškiai išreikšta, bet dažnai dominuojanti daugelyje šiuolaikinių interjerų. Minimalizmo stilius skatina geriau nepanaudoti, nei panaudoti, ir tik minimalius erdvių puošimo aksesuarus bei puošimo sudėtingų formų detalėmis, įmantrių raštų dekoro elementais yra vengiama. Dominuoja švarios linijos ir neutralių spalvų tonai. Ryškesnių spalvų interjero detalės, abstraktaus dizaino šviestuvai, meno dirbiniai ir baldai yra naudojami kaip akcentai.

 

Du patarimai, išdėstyti aukščiau, lyg ir atitinka minimalizmo idėją “Forma seka funkciją” – atrandame funkcijas ir suteikiame joms formas, paviršius, spalvas. Tačiau atitikimas šiuo atveju yra visiškai atsitiktinis. Savo atrastas funkcijas aprenkite – kokiais tik Jums patinka “dekoro rūbais”: daug detalių ar mažai, įmantrūs raštai ar jų nėra – spręskite patys: tai Jūsų originalumas ir dekoratyvumo veidas. Neslėpkite jo po baimės ir neryžtingumo skraistėmis – o jei blogai, o jei netinka..

Pastelinės ar ryškios spalvos, minkštų ar grubių faktūrų akcentai, brangūs ar pigūs aksesuarai – bendras interjero sukuriamas pojūtis turėtų būti – “patogu čia būti ir noriu čionai užeiti”. Stilius galėtų būti pavadintas – Patogizmas su Norizmo priemaišomis arba atvirkščiai, noriu ir patogu:)

Mėgaukitės formomis, spalvomis, medžiagų paviršiais, aksesuarų detalėmis. Interjero kūrimas, tai kaip skanaus patiekalo gaminimas, kažin kada vėl, gamindami “spalvotą namų kepsniuką”, galėsite paskanauti.

Tad duokite kelią savo vaizduotei!

Kaip tik ką iš jūros išplaukęs miegamasis.

 

Gelsva prieblanda ir keletas šviesos šaltinių.

 

Tikroviški medžiai ant sienos.. ir jei turėtumėte galimybę pažvelgti pro miegamojo langą, greičiausiai pamatytume tikrą vandenį už borto.

 

Atvira vonios erdvė miegamojo kambario nišoje.

 

Baltų lentelių lubos, po kuriomis tamsūs balkiai. Tokios pat tamsios spalvos langinės ir durys.

 

Kur tikri augalai, kur tik piešiniai, tikrovė ir vizija keičia viena kitą miegamojo interjere.

 

Didžiulis, plokščias televizorius, besisukiojantis ant strypo prie lovos kojūgalio.

 

Salotinė sienutė, rausvas užtiesalas ir pagalvėlės ant lovos.

 

Įneškime šiek tiek industrijos, metalinėmis konstrukcijomis miegamojo palubėje.