Sienų dekoravimas: paprasti sprendimai greitam atnaujinimui

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Paveikslai ir veidrodžiai. Kaip juos naudoti?

Būdų atnaujinti ar pakeisti erdvę tikrai yra ne vienas. Vieni įprasčiausių ir, ko gero, paprasčiausių dekoravimo elementų – paveikslai, veidrodžiai. Taip erdvėje lengvai galime sukurti norimą nuotaiką, parinkti kuo įvairesnę spalvų gamą.

 

Paveikslą pakeisti ar rasti jam naują vietą nėra sudėtinga, tačiau namuose ar biure norėdami turėti vertingą meno kūrinį turėsime nemažai investuoti. Svarbiausia – paveikslus derinti prie esamo interjero ir jų kabinimui pasirinkti tinkamas vietas. Jeigu naudosime daugiau paveikslų ant sienos, laikykimės jų išdėstymo taisyklių. Grupuokime mažus paveikslus šalia didelių ir atvirkščiai. Išlaikykime proporcingus tarpus.

 

Mažiau spalvingas, tačiau tikrai efektyvus pasikeitimas – pabodusią erdvę dekoruoti veidrodžiais. Kuomet veidrodžio paskirtis nėra vien funkcinė, ant vienos sienos galime kabinti ir keletą įvairių formų ar dydžių veidrodžių. Veidrodis padeda vizualiai praplėsti erdvę ir tamsiam kambariui suteikia daugiau šviesos. Nestandartinių formų veidrodis, atlieka meno kūrinio funkciją.

 

 

 

 

Nestandartiniai sienų puošybos elementai

Jei ieškote naujų ir netradicinių namų dekoravimo sprendimų, kur derėtų unikalumas, ekologiškumas ir kokybė, – rinktis tikrai yra iš ko. Šiandien namų ar biuro interjerą pagyvinti ar atnaujinti galime naudodami dekoratyvines medžiagines ar odines 3D plokštes, išskirtinumo sienoms suteikiančiais grafiniais piešiniais, freska, mažais vitražais ar kitais stiklo gaminiais. Mūsų akims dar neįprasti trimačiai vaizdai išgaunami iš pačių netikėčiausių medžiagų – gipso, plastiko ar net medžio.

 

Renkantis išskirtinius sienų puošybos elementus, reikia suderinti medžiagiškumą. Interjere naudojamas natūralias medžiagas, geriausiai derinti su tokios pats faktūros ir struktūros natūraliomis arba sintetinėmis medžiagomis. Piešiniai ir 3D efekto elementai, geriausiai dera moderniuose namų išpildymuose.

 

 

 

Natūralios medžiagos

Ekologiškos, natūralios, lengvai perdirbamos medžiagos ne tik nauja ir madinga tendencija, bet ir vizualiai patrauklus sprendimas. Būtent medis žavus bet kokio stiliaus, bet kokios spalvinės gamos interjere.

 

Toks pasikeitimas neužims daug laiko, nepareikalaus didelių investicijų, o įspūdis, kurį suteiks įvairios struktūros ir išpjaustymo mediena, bus tikrai didelis. Išsirinkus formą, patinkantį raštą, atspalvį, medžio dekoracijas be problemų pritvirtinsite patys. Medines dekoratyvias plokštes galima kabinti kaip paveikslą, galima dekoruoti vieną sienelę svetainės ar virtuvės zonoje, miegamajame puikiai derėtų kaip naujas lovūgalis, kuris taptų viso kambario puošmena.

 

 

Pagrindinis privalumas tokio tipo dekoravimo – galimybė keisti. Nebūtina pakeisti visos dangos, galima tiesiog pakeisti jos spalvą arba faktūrą, todėl namų atnaujinimas gali tapti labai maloniu žaidimu. Ekologiška ir natūrali medžiaga interjerams suteikia šilumos ir jaukumo pojūtį. Naudojimo būdai labai įvairūs, geriausiai derantys prie skandinaviškų interjerų, kur dominuoja pastelinės spalvos.

 

 

 

Antrinio panaudojimo medžiagos

Dar viena galimybė netradiciškai, tačiau greitai ir šiuolaikiškai dekoruoti erdvę – perdirbto popieriaus plytelės. Rankų darbo panaudoto popieriaus presuotos plytelės interjerui suteiks vintažinį prieskonį. Būdamos skirtingų ir unikalių atspalvių tokios plytelės atrodo neįprastai ir naujai, o galimybė jas pačiam komponuoti į įvairių formų detales atrodo dar patraukliau. Tokio tipo plyteles galima pasigaminti ir pačiam namuose, jas suklijavus dekoruoti, tokiu būdu sukuriant visiškai originalų raštą. Patartina laikytis panašių komponavimo taisyklių, kurios taikomos paveikslas ir foto rėmeliams.

 

Klasikinis pasirinkimas – nuotraukos

Jei netradiciniams sprendimams dar nesiryžtate – nereikėtų pamiršti ir pačių paprasčiausių, tačiau širdžiai mielų detalių, kurios namams suteiks šilumos ir jaukumo. Sienas puoškite rėmeliais su mielomis nuotraukomis ar tiesiog įrėminkite interjere naudojamas medžiagas.

 

 

Nereikėtų pamiršti sienų lipdukų, jei mėgstate piešti, pabandykite piešti ant sienų patys, jei nedrąsu – pasikvieskite į pagalbą profesionalą. Įvairios lentynėlės ne tik atnaujintų erdvę, bet ir taptų funkcionaliomis puošybos detalėmis. Būdų atsinaujinti yra begalė, tereikia išsirinkti priimtiniausią arba tiesiog – nebijoti eksperimentuoti. Pateikiame schema, pagal kurias išdėstyti puošybos elementai atrodys stilingai ir skoningai.