Pozityvūs namai – spalvų reikšmė interjere

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Štai kodėl renkantis spalvas savo būstui negalima į tai žiūrėti lengvabūdiškai.

Vienos spalvos padeda atsipalaiduoti, kitos, priešingai – skatina dėmesio koncentravimąsi. Kaip teigia specialistai, dažniausiai patalpos, kurių langai žvelgia šiaurės kryptimi, reikalauja šviesių bei šiltų spalvinių tonų, o į pietus atgręžtoms patalpoms labiau tinka natūralios, šviežios spalvos bei atspalviai. Vakarų pusėje esančiose patalpose gera atsikratyti per dieną susikaupusios įtampos ir t. t. Todėl geriausiai savo būstui parinkti tokias spalvas, kurios padėtų atsipalaiduoti, sukurtų šiltą, jaukią bei ramią aplinką.

Šalta mėlyna spalva

Mėlyna – vėsos spalva. Veikia atpalaiduojančiai. Specialistai pataria šią spalvą rinktis patiems šilčiausiems kambariams. O šviesiai žydrus atspalvius reikėtų rinktis tik nedidelėms patalpoms.

 

Tačiau jei tokie kambariai tamsūs, vis dėlto geriau rinktis kitą spalvinę paletę. Vargu ar apsiriksite derindami mėlynus atspalvius su baltais baldais, nes mėlyna yra geras fonas šviesiems tonams. Vis dėlto piktnaudžiauti mėlyna spalva nederėtų, kadangi patalpose gali atsirasti nepakankamo apšviestumo pojūtis.

Spindinti geltona spalva

Jeigu reikia vizualiai išplėsti erdvę, geriausiai yra rinktis geltoną sienų spalvą. Be to ši šilta, spindinti spalva puikiai dera su kitomis. Žinoma, čia irgi negalima pamiršti saiko… Pavyzdžiui, per dideli ryškūs paviršiai gali erzinti.

Medicinos srities, vadinamos chromoterapija, specialistai geltonai spalvai priskiria galimybę stimuliuoti žmogaus centrinę nervų sistemą. Geltona spalva tinka ir miegamiesiems – sukuria geras sąlygas poilsiui. Taip pat ši spalva, kartu su balta ir žalia, puikiai tinka virtuvėms.

„Drąsi“  spalva

Turbūt nedaug kam teko matyti vientisą raudoną sieną savo artimųjų ar draugų namuose? Tai labai „pavojinga“ spalva. Bet argi dėl to jos turėtume vengti?

 

Raudona – labai energinga gyvenimo, galios ir energijos spalva. Vartojant ją po nedaug ir atsargiai (tai ypač pasakytina apie ryškius tonus) galima gauti išties gerų rezultatų.

Raudona spalva gali būti puikus sprendimas koridorių, vestibiulių, priimamųjų apdailai. Ir visiškai netinka svetainėms. Kaimiško stiliaus interjere prislopinti rausvi atspalviai gerai dera su spygliuočių medienos baldais.

Linksma oranžinė spalva

Oranžinė – tai geltonos ir raudonos spalvos mišinys. Tai kūrybiškumo spalva. Dekoro specialistai ją laiko pačia džiaugsmingiausia iš visų spektro spalvų, kadangi oranžinė padeda sukurti malonią, dvasingą atmosferą.

 

Šios spalvos dėka net šaltos bei tamsios patalpos gali pasikeisti ir kelti kur kas malonesnių pojūčių. Pastaruoju metu ypatingai populiarus yra vienas iš oranžinių atspalvių, vadinamas terakotiniu – dėl savo sukuriamo komforto pojūčio ir tinka šiuolaikiškoms svetainėms bei virtuvėms.

Rami žalia spalva

Žalia – tai ramybės bei pusiausvyros spalva. Be viso to, žalia spalva nuolat kelia asociacijų su gamta, sudaro gaivos, šviežumo pojūtį. Jeigu ryžotės kambarį išdažyti žaliai, turėkite omenyje ir tai, jog ši spalva sunkiai dera su kitomis.

 

Norintiems sukurti džiugią interjero nuotaiką, dizaino specialistai siūlo rinktis rusvai žalius atspalvius, jeigu ieškote ramybės – rinkitės prislopintus, blyškiai žalsvus atspalvius, o jeigu norite stimuliuojančio efekto – rinkitės briliantinio žalumo atspalvius, kurie, beje, labai tinka ir vaikų kambariams.