Pergamentinis dekoras

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Stop! Labai svarbu! Prieš pradėdami, įsitikinkite, kad sienos yra tinkamai paruoštos. Jeigu nesate tikri, perskaitykite pasiruošimo dažymui instrukcijas

 

 

Jums reikės:
Reikalingi dažų produktai
•    Lateksiniai satino dažai (balti)
•    Lateksiniai satino dažai (dviejų skirtingų atspalvių, tačiau to paties kreminio/šviesiai rudo tonalumo) (daugiau apie tai 2 žingsnyje)
•    Glazūra (bespalvė)

Reikalingos priemonės ir įrankiai
•    2” Nailoniniai/Sintetiniai šepetėliai (2)
•    3/8” Pūkuotas volelis
•    Volelio rankena
•    Marlė
•    2” Dažymo juosta

 

1 ŽINGSNIS:

 

Pagrindas

 

Pradėkite dažydami aplink lubas, langus, duris, grindų apvadus, ir kitą medžio apdailą ar dekoro detales.
Pergamentinio dekoro technika nereikalauja gerai paruošto pagrindo, kaip daugeliu kitų atvejų. Tereikia užtepti ir išlyginti baltą matinį arba satino pagrindą, ir galima pradėti.
Jei jūsų siena yra balta, ir padengta matiniu arba satino pagrindu, šį žingsnį galite praleisti. Jei ne…
Naudokite aukštos kokybės nailono poliesterio šepetėlį, kad pasiektumėte visus kampelius.

Tinkamai paruošę volelį, užtepkite pusiau matinį pagrindą. Tuomet užbaigdami lygiai perbraukite kiekvieną dažytą atkarpą nuo lubų iki grindų, kad neliktų volelio ruoželių.

Atsižvelgdami į gamintojo instrukcijas, palaukite bent keturias, geriausia šešias, valandas, prieš tepdami antrą pagrindo sluoksnį. Prieš pradėdami dėti pergamento apdailą, palaukite bent 24 valandas, kol išdžius antras pagrindo sluoksnis.

 

2 ŽINGSNIS:

 

Glazūros paruošimas

 

Pradėkite nuo dviejų skirtingų atspalvių, tačiau to paties tonalumo spalvų, tokių, kaip šviesiai ruda, kreminė ar auksinė spalva.

 

Paaiškinsiu, ką turiu omenyje, sakydamas, to paties tonalumo. Nueikite į artimiausią dažų parduotuvę. Ten pamatysite daugybę spalvų pavyzdžių su skirtingais tos pačios spalvos tonais. (Pavyzdžiui penki skirtingi rudos spalvos atspalviai). 
Pasirinkite dvi spalvas (pageidautina šviesesnes) iš tos pačios spalvų paletės. Šios spalvos puikiai derės tarpusavyje, nes jos bus to paties tonalumo. 

Dabar reikia paruošti glazūros/dažų mišinį. Nedideliame inde sumaišykite vieną dalį dažų, vieną dalį bespalvės glazūros, ir vieną dalį vandens, ir gerai išmaišykite. 
Tą patį padarykite su abiem jūsų pasirinktois spalvomis. Paruošta masė turėtų būti ganėtinai tirštos konsistencijos.

 

3 ŽINGSNIS:

 

Apdaila

 

Pradedant jums reikės dviejų 2” šepetėlių, po vieną kiekvienai spalvai. Pasirinkite, nuo kurios vietos jums patogiausia pradėti (paprastai tai būna viršutinis kampas). 
Užimkite maždaug 3’x3’ plotelį, pradėkite kiekvieną šepetėlį įmerkdami į dažų/glazūros mišinį ir užtepkite dvi maždaug pėdos ilgio vingiuotas linijas 6” atstumu. 
(Skamba keistai, a? Nesijaudinkite, tai paprasta ir puikiai atrodo).
Dabar, suglamžykite rankose marlės gabalėlį, kad nebūtų išlindę galai (jie gali sutepti glazūrą).  
Marle švelniai trinkite dažų/glazūros mišinį į paviršių, sumaišydami abi spalvas. 

Trinti reikėtų sukamaisiais judesiais, lyg pieštumėte aštuonetą, kad tinkamai susimaišytų spalvos ir išgautumėte sukimo efektą (pavaizduota paveikslėlyje). Sumaišytos spalvos pasižymės tamsesniais ir šviesesniais tonais bei kintančiais atspalviais.
Tokiu būdu dirbant, marlė prisigers dažų ir taps lipni. Ją išplauti galite tiesiog įmerkę į šiltą vandenį ir išskalavę. O tada galite tęsti darbą.

Per daug nesijaudinkite, jei matote, kad yra šviesesnių ir tamsesnių vietų (nepamirškite, kad pergamentui būdingi tiek šviesūs tiek tamsesni atspalviai). Jei pastebėjote per daug šviesių dėmių, kurios atrodo nenatūraliai, tiesiog užtepkite truputį dažų/glazūros mišinio ant marlės ir šviesesnes vietas švelniai patapnokite. Būtinai išlyginkite likusius ruoželius ar marlės paliktas žymes.
Užbaikite visą sieną, kol dažų/glazūros mišinys nespėjo sustingti. 

 

4 ŽINGSNIS:

 

Nuplėškite juostelę

 

Nuplėškite dažymo juostą nuo apvadų, lubų ir kitų vietų, kol glazūra nėra išdžiūvusi. Būkite atsargūs, kad nesugadintumėte apdailos. 
Mėgaukitės šilta, senoviniu žavesiu dvelkiančia aplinka.