Paveikslai interjere. Kaip išsirinkti ?
Meno dirbiniai, gėlių kompozicijos – visa tai atlieka tam tikros vizitinės kortelės vaidmenį, kuri nusako šių namų savininko charakterį ir gyvenimo būdą.
Tarp aksesuarų, kuriais puošiamas butas, paveikslui skiriama ypatinga vieta. Gal todėl, kad šis meno kūrinys turi nuosavą energetinį užtaisą, o taip pat turi derėti su kitais interjero elementais. Ne taip paprasta surasti įdomų, džiuginantį akį ir širdį, bei derantį prie esamo interjero, paveikslą. Taigi, reikėtų žinoti keletą pagrindinių principų.
Bet koks meno kūrinys neturėtų atsirasti namuose atsitiktinai. Jeigu jau paveikslas apsigyvena šalia mūsų, jis turi būti mums artimas savo dvasia, su juo turi būti gera. Kitaip tas paveikslas anksčiau ar vėliau atsidurs mūsų spintoje. Paveikslo nuotaika, jo spalvų gama turi džiugint akį, teikti teigiamų emocijų bei norą pažvelgti į jį vėl ir vėl. Be to, paveikslas turi derėti prie interjero, kitaip jis praranda dalį savo žavesio.
Kiekvienai namų ar buto zonai tinka tam tikros rūšies meno kūriniai
Svetainę galima papuošti ryškių spalvų paveikslu. Tinkamas sprendimas būtų pakabinti jį virš sofos. Svetainėje taip pat gerai atrodo didesnių dydžių paveikslai. Tačiau paveikslo stilius bei žanras priklauso nuo kambario interjero stiliaus. Jeigu baldai yra antikvariniai, o tapetai turi ryškų ornamentą, tuomet gražiai atrodys paveikslai su masyviais auksiniais ar sidabriniais rėmais. Pagal žanrą tai gali būti ir peizažas ir portretas ir natiurmortas ir siužetinis paveikslas. Šviesių, neryškių spalvų svetainei labiau tinka modernūs piešiniai, akvarelės, grafikos darbai. Rėmai turi būti neplatūs, natūralaus medžio arba lengvi įvairiaspalviai rėmeliai.
Vaikų pasaulis yra žymiai emocionalesnis už suaugusiųjų. Parenkant paveikslus vaikų kambariui, būtina turėti omenyje, kad vaikų skoniai greitai keičiasi, taigi ekspozicija turėtų būti atnaujinama kas 2-3 metai. Tai gali būti tikri paveikslai, reprodukcijos, arba vaiko nupiešti paveikslėliai.
Miegamajame yra svarbu sukurti ramybės atmosferą. Tai mūsų namų dalis, kurioje mes norime pailsėti ir atsipalaiduoti. Todėl paveikslai turėtų būti atitinkamos nuotaikos. Gerai tinka žiemos peizažai, gelių puokštės. Čia reiktų vengti labai tamsių bei kontrastingų spalvų.
Paveikslai, pakabinti virtuvėje, neturėtų būti dideli, iki 50 cm ilgio. Bet turint atskirą valgomąjį, jie gali būti ir didesni. Šiems kambariams dažnai parenkami natiurmortai. Valgomajame geriau naudoti kontrastinių spalvų gamą.
Ne mažiau svarbu tinkamai parinkti paveikslą pagal spalvą. Jeigu paveikslą norima padaryti kambario akcentu, naudojami kontrastai. Tuo tarpu, jeigu norima paveikslą tarytum ištirpinti kambaryje, paveikslo spalvos parenkamos pagal pagrindines interjero spalvas.
Paveikslo dydis pasirenkamas priklausomai nuo kambario dydžio. Paveikslai, kurių ilgis siekia 70 cm ir daugiau, tinkamai atrodo erdviuose kambariuose. Vertikalūs kūriniai padaro patalpą aukštesnę, o horizontalūs – tarytum praplatina. Kvadratinės formos paveikslas šia prasme yra neutralūs. Jeigu laisvos erdvės ant sienos nedaug, galima rinktis nedidukus paveikslus – mažiau negu 20 cm ilgio. Jie gerai atrodo sugrupuoti po 2-3 vienetus. Galima sugrupuoti kompozicija iš gana skirtingu paveikslų, bet jų atlikimo technika (akvarelė, aliejiniai dažai ir pan.) turėtų sutapti.
Jeigu laisvos erdvės ant sienos nedaug, galima rinktis nedidukus paveikslus – mažiau negu 20 cm ilgio. Jie gerai atrodo sugrupuoti po 2-3 vienetus. Galima sugrupuoti kompozicija iš gana skirtingu paveikslų, bet jų atlikimo technika (akvarelė, aliejiniai dažai ir pan.) turėtų sutapti. Kartais grupuojama 10 nedidelių paveikslų ar net daugiau, bet tai gana sudėtinga užduotis, reikia turėti išlavintą skonį, kad išlaikyti tvarkos bei visumos pojūtį. Čia geriausiai patartų interjero dizaineris.