Paprasčiausi interjero sprendimai leis mėgautis ramiu poilsiu

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Daugelis verslininkų ar aukščiausio lygio vadovų skundžiasi miego trūkumu. Makinzei (McKinsey & Company) tarptautinės vadybos konsultavimo įmonės atlikto tyrimo metu buvo nustatyta, kad keturi iš dešimties respondentų teigė, kad bent keturias naktis per savaitę jie miega trumpiau, nei šešias valandas.

 

Tai žinia verčianti susirūpinti kiekvieną bei paskaičiuoti, kiek valandų per parą miegame ir ar mūsų miegas yra iš ties kokybiškas – lengvai užmiegame, neprabudinėjame. Jeigu net ir tos trumpos miego valandos nėra kokybiškos, verta rimtai apsižvalgyti po miegamąjį – ar tikrai jame nėra miegą trikdančių elementų?

 

Kodėl toks svarbus kokybiškas miegas

Miego trūkumas iš esmės turi neigiamą poveikį organizmui, o kartu ir produktyvumui, mąstymui, sprendimų priėmimui.

Makinzei (McKinsey) įmonė yra pripažinta, kaip viena iš prestižiškiausių įmonių vadybos konsultavimo srityje. Ši įmonė atliko vieną iš tyrimų, kuris parodė, kad pakankamas miego ir poilsio santykis, skatina gebėjimą kurti naujas įžvalgas. Dalyviai, kurie buvo išsimiegoję, du kartus greičiau sugebėjo išspręsti užduotį, nei tie, kurie buvo neišsimiegoję.

 

Miego galia veikia, ne tik nakties metu. Tas pats tyrimas parodė, kad dalyviai, kurie miegojo pokaičio miego, turėjo beveik du kartus didesnę tikimybę išspręsti užduotį, nei tiriamieji, kurie buvo pabudinti iš miego. Šis tyrimas parėmė ankstesnius tyrimo rezultatus ir identifikavo ryšį tarp kūrybinio mąstymo ir svajonių miego.

 

Pažiūrėkime, kaip miego trūkumas veikia vieną iš pagrindinių vadovavimo funkcijų – spręsti problemas.

Verslo lyderystės pagrindas yra vadovavimas arba sugebėjimas sukontroliuoti procesus taip, kad būtų pasiektas rezultatas. Vadovai ne tik kontroliuoja, kaip vyksta darbas, bet sprendžia problemas, motyvuoja, organizuoja ir planuoja – šių veiksmų suvaldymą atsakinga mūsų smegenų prefrontalinė žievė. Taigi, verslo lyderiai yra labai priklausomi nuo prefrontalinės žievės, nes ji atsakinga už vykdomąsias funkcijas.

Nors daugelis smegenų sektorių gali susidoroti su miego trūkumu (iki tam tikro taško), prefrontalinė žievė yra įsidėmėtina išimtis, kuriai reikia poilsio, gaunamo miegant. Kai miegas yra ribotos arba nepakankamas, šios smegenys tampa riboto veiksmingumo.

Taigi, jei miego trūksta arba jis nėra kokybiškas, labai silpnėja pažintiniai įgūdžiai, reikalingi veiksmingam problemų sprendimui. Tarp šių įgūdžių yra įžvalgumas, atpažinimas ir sugebėjimas diegti naujoves.

Apšvietimo svarba miegui: organizmas gali būdrauti arba savaime apsnūsti

Nors daugumoje straipsnių apie lemputes rašoma apie energijos vartojimo efektyvumą, daugėja mokslinių tyrimų, kuriuose pateikiami rezultatai, kaip apšvietimas veikia mūsų sveikatą.

 

Įprastos taupiosios lempos paprastai naudojamos biurų ir kitų darbo patalpų apšvietimui, daugumoje skleidžia šaltą šviesą.

 

Tačiau jos turi daug mėlynos spalvos šviesos bangų, kurios yra tinkamos tik dienos metu. Šios lempos dažnai sutrikdo mūsų paros ritmą ir kitus bioprocesus vakare ar naktį. Liuminescencinės lempos naudojamos visą dieną ir ypatingai vakaro metu sutrikdo miego įpročius.

 

Po dienos darbų atsigulus į lovą dažnai sunku užmigti, nors tuo pat metu jaučiames pavargę. Pagrindinė problema, tai augantis žmonių polinkis dirbti vėlai, o nešiojamieji kompiuteriai ar mobilieji telefonai, kaip ir liuminescencinės lempos išskiria daug mėlynos šviesos. Tad jei miegui teskirtas kelios valandos, o pusę to laiko prasivartome lovoje negalėdami užmigti, apie kokį kokybišką poilsį iš vis gali eiti kalba?

Kuo skiriasi apšvietimas biurams, svetainei ir miegamajam

Verslo lyderiams reiktų apsvarstyti LED lempučių naudojimą, kaip alternatyvą dabartimiam namų ir biuro apšvietimui. LED apšvietimas ypatingas tuo, kad yra skirtingų šviesos spalvos temperatūrų, todėl miegamajame galima pasirinkti tokį apšvietimą, kuris padės greičiau užmigti ir nevargins.

Apšvietimo salono ELMO vadovas, Jonas Jakučionis, pataria renkantis apšvietimą atkreipti dėmesį į šviestuvų skleidžiamą spalvą. Tinkamai parinktas spektras, paryškins gyvenamų namų interjerą, o darbinėje aplinkoje gali padidinti darbo našumą.

Plačiai paplitusi nuomonė, kad šalta šviesa yra nejauki, tačiau šis gandas nėra visiškai teisingas. Šviesos spalva turi būti parinkta, pagal apšvietimo kiekį, t. y. kuo reikalingas stipresnis apšvietimas, tuo šviesos spalva turi būti šaltesnė. Ir atvirkščiai – kuo šviesos poreikis mažesnis, tuo ji turėtų būti šiltesnė.

Taigi įsirenginėjant poilsio zonas, o ypač miegamuosius kambarius reikėtų rinktis šiltą atspalvį tarp 2400-3200K.

Virtuvėje ir darbo kambariuose drąsiai galima rinktis šviestuvus su 4000K spektru, kuris yra mėgiamas dėl natūralios baltos spalvos.

Ofisai, bei pramoninės patalpos apšviečiamos šaltai balta 6000K šviesos spalva, taip skatinant darbuotojų budrumą.

Neverta vaikytis madų renkantis šaltos spalvos šviesos šaltinių įsirenginėjant gyvenamas patalpas. Jos neleidžia atsipalaiduoti, organizmui sunku suprasti dienos ritmą, užmigti.

 

Specialūs šviestuvai vaikų kambariams ir mažiems butams

Vienas iš moderniausių sprendimų šiuo metu yra LED šviestuvai, kurie keičia spektrą ir šviesos intensyvumą.

Jie puikiai tinka vaikų kambariams ar 1 kambario butams, kai vienoje patalpoje apjungta miegamoji ir darbo zona. Tad pultelio ar išmaniojo įrenginio pagalba galite prisitaikyti apšvietimą pagal paros metą ir savo veiklą – tai padeda užtikrinti, kad reikiamu laiku būdrausite, o pabaigus darbus – harmoningai pereisite į apsnūdimo būseną.