Nuo interjero tuštybės iki tolerancijos ir supratimo

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

O kas gi tai yra interjero tuštybė? Ar egzistuoja interjero tuštybė? Jei taip, kada interjeras tampa tuštybe? Kur yra ta riba? Kodėl šis miegamojo interjeras yra ar mums atrodo tuštybė, o šis ne? Gal šis virtuvės interjeras vienam yra tuštybė, kitam ne?

 

Objektyviai interjeras tai funkcionaliai išplanuotos ir estetiškai apipavidalintos plokštumos, erdvės, detalės pastato viduje. Tačiau interjeras, kaip reiškinys turi ir kitų ypatumų.

 

Interjeras taip pat yra tam tikras statusas. Tai viena iš žmogaus reikšmingumo visuomenėje, draugų ar pažįstamų tarpe, išraiškos formų. Idėja, paremta tikėjimu. Tikėjimu, kad kambario, buto, namo interjeras atitiks kokią tai įsivaizduojamą vertę, kuo tai simbolizuos savininko pažiūras, įsitikinimus ar asmenybę. Galima nuvilti tuos, kurie pasakys – aš nekūriau ar man niekas neprojektavo jokio interjero. Kambariai, butas ar namas vistiek atspindi žmogaus pažiūras, įsitikinimus ar vertybes.

 

Statusui palaikyti įvairiais laikmečiais buvo ir yra naudojamos skirtingos apdailos ir dekoro medžiagos. Kažkada kambarių sienos, lubos buvo dekoruojamos gipsiniais ornamentais. Žmonėms buvo gražu. Kodėl dabar nebegražu, ar daugeliui nebegražu? Tuo metu žmonės tikėjo, kad ornamentai iš gipso yra gražu. Gipsatūrų estetika buvo paremta tikėjimu, kad tai gražu. Taip pat tikėjimu, kad dekoruodamas lubas, sienas savo namuose žmogus įgaus kokį tai statusą: gražūs namai, puikiai dekoruotos sienos ir lubos, pasidariau taip, kaip kaimyno bute, mano namuose geriau negu daugelio kitų.. Vėliau medinių lentelių – dailylenčių era. 90-taisiais lentelės buvo ardomos ir keičiamos lenkškomis ar vokiškomis presuoto popieriaus ar plastikinėmis lentelėmis. Vėliau gipso kartono dekoracijos. Dabar stiklas, baldai, aksesuarai.

 

Kai kurie interjero mėgėjai seka mada. Dekoruosiu medžiagomis, kurias “neprisimenu kas” pavadino madingomis ar gražiomis šiandien. Kiti vedami “visuomeniškumo” jausmo, dekoruosiu kaip kaimyno kambaryje ar draugės bute. Visgi po neatsilikimo nuo laiko ar nuo kaimynų skraiste slypi motyvacija. Tam tikro statuso, savo vertingumo visuomenėje, tarp draugų ar nedraugų siekimas.

 

Na ir galbūt kai kam tai tik kūryba, tik išraiškos forma. Galbūt tai yra sveikas požiūris į interjerą, architektūrą.

 

Palyginkime straipsnelyje išdėstytas idėjas apie požiūrį į interjerą su įėjimu į namų realybę, įėjimu į namų erdvę, įėjimu į namus. Virtualiai pasivaikščiokime po prieškambarius, holus. Keletas skandinaviškų prieškambario interjerų nuotraukų. (Tęsinys toliau)