Netradicinis sprendimas: vieno kambario butas Panevėžyje, kur dvelkia Provansu
Viskas derinta iki smulkmenų
Interjero dizainerės G. Žvybaitės teigimu, Provanso stiliui būdinga subtili elegancija, tarsi į skandinavišką stilių įnešama klasikos elementų. Baltos spalvos dekoruotoje erdvėje atsiranda įvairių skirtingų raštų interjero detalių, baldų, kilimų, šviestuvų, paveikslų, kurie patikrinti laiko, bet šiuolaikiniame interjere atrodo puikiai ir suteikia gyvumo.
Senos statybos name esančiame vieno kambario bute pasikeitė ne tik interjeras, bet ir pats jo išplanavimas.
„Pradžioje klientei pasiūliau keturis variantus, kaip butą galima perplanuoti. Truputį buvo dvejonių dėl darbų sklandumo ir įgyvendinimo, nes jiems pradėti reikėjo gauti nemažai leidimų ir kaimynų sutikimų. Tačiau viskas vyko labai sklandžiai, nors pradžioje atrodė daug sudėtingiau, kadangi viskas buvo griaunama ir perplanuojama“, – portalui LRT.lt kalbėjo G. Žvybaitė.
Prieš imdamasi darbų, interjero dizainerė, kaip ir su kiekvienu klientu, daug bendravo ir šiuo atveju svarbiausiu kriterijumi tapo tai, kad namuose lankysis daug svečių. Ši informacija daug lėmė priimant tolesnius sprendimus dėl interjero. Taigi, pasak G. Žvybaitės, erdvė turėjo būti patogi ne tik kasdieniniam gyvenimui, bet ir bendravimui.
Interjero dizainerė į kuriamą Provanso stiliaus butą stengėsi įnešti kuo daugiau elegancijos, prabangos, tačiau labai svarbus buvo ir praktiškumo klausimas.
„Žmonės, norėdami daugiau erdvės namuose, skuba griauti visas sienas ir jungti virtuvės zoną su svetaine ir valgomuoju, taip nepalikdami jokio privatumo nei virtuvėje gaminančiam, nei svetainėje poilsiaujančiam. Tokiu atveju namai tampa viena erdve visiems. Šiuo atveju tikslas buvo turėti dvi patogias erdves, t. y. virtuvę su vieta pusryčiams ir trumpai prisėsti ir svetainę, skirtą svečių priėmimui. Būtent tai padeda išlaikyti nuolatinę tvarką ir harmoniją“, – paaiškino G. Žvybaitė.
Bute dominuoja žemiškos spalvos, kurios suteikia jaukumo ir ramybės. Drąsesni sprendimai buvo priimti renkantis interjero detales ir užuolaidas, kurios yra lašišinės spalvos. G. Žvybaitės tikinimu, ryškesnes detales renkamasi ten, kur jas būtų galima lengvai pakeisti norint permainų kasdienybėje.
„Norėjosi, kad namuose būtų kuo daugiau žemiško jaukumo, dvelktų šiluma ir būtų atskleista Provanso romantiška nuotaika. Tad labai svarbu buvo teisingai laviruoti tarp natūralių, kiek brangesnių, kokybiškų medžiagų ir tarp kiek supaprastintų detalių, kurios leido pataupyti, bet atliko labai svarbų vaidmenį“, – sakė G. Žvybaitė.
Anot dizainerės, su būsto šeimininke visos interjero detalės buvo derinamos iki smulkmenų. Svarbiausi kriterijai – įnešti kuo daugiau jaukumo ir romantikos, tad pasirinkti veidrodžiai su senoviniais rėmais, siuvinėtos staltiesės, gėlės, o senojo metalo interjero detalės šiuo atveju taip pat puikiai tiko.
„Rinkomės įleidžiamus šviestuvus, kurių vidus būtų sendinto aukso. Šios medžiagos gausu ir kitose interjero detalėse, tačiau labai svarbu buvo, kad jis neapkrautų interjero, o suteiktų šilumos ir prabangos pojūtį“, – akcentavo G. Žvybaitė.
Nereikia bijoti Provanso stiliaus
Dizainerės tikinimu, Provanso stiliaus interjeras mažoms erdvėms nėra būdingas. Dažniausiai nedideliuose butuose įrengiamos sieninės spintos, kad būtų pakankamai vietos talpinti daiktams. Neretai atsisakoma ir valgomojo stalo, nors apie jį svajoja labai dažnas.
„Klasikinis ar Provanso stilius patinka daugeliui, tačiau jo atsisako, nes bijo sunkaus, erdvę slegiančio rezultato. Tačiau kai viskas teisingai sudėliojama, parenkama ir pritaikoma, tai yra labai gražu, skoninga ir tikrai nereikia bijoti klasikos ir Provanso net ir mažose erdvėse“, – tikino G. Žvybaitė.
Anot jos, dažnai žmonės pageidauja modernios klasikos ir tik kelių Provanso stilių primenančių detalių. Virtuvės baldams renkasi minimalius frezavimus, rankenėles, kurios lieka tik akcentai ir užuomazga į klasikinį stilių.
„Tokiam sprendimui pritariu, nes kartais prabangios detalės tikrai tampa „per sunkios“ ir neatsiskleidžia erdvėje, tad labai svarbu tinkamai pasirinkti kur, kas ir kiek“, – paaiškino G. Žvybaitė.
Jos pastebėjimu, vonios kambarys mažose erdvėse dažniausiai būna labai kuklus ir mimalistinis, tačiau šiame interjere šiai erdvei buvo suteikta daug prabangos.
„Rinkomės sendinto aukso kranus, klasikinio stiliaus baltąją vonios dalį, gaminome natūralaus medžio vonios baldus, kurie atrodo tikrai nuostabiai. Puikus akcentas – sendinto veidrodžio dekoras sienoje, kuris didina ir erdvę ir tinka pasidėti gražioms smulkmenoms“, – sakė interjero dizainerė.
Dalis baldų – restauruota
Naujai įrengtame bute nemažai unikalių baldų, prikeltų naujam gyvenimui. Buvo restauruotas valgomasis stalas, prie jo esančios kėdės, prieškambario suoliukas.
„Labai norėjosi kokybiškų baldų, natūralaus medžio ir tinkančių šiam interjerui. Puikiai priderinome mums patinkančius audinius, perdažėme baldus šviesia spalva ir viskas sustojo į savas vietas“, – pabrėžė G. Žvybaitė.
Pasak jos, šiuo metu parduotuvėse baldų pasiūla yra įvairi, bet tinkančių baldų kartais yra sunku rasti. Dizainerės teigimu, teisingai ir komfortiškai įrengti namus nėra paprasta, todėl reikia gerai įsigilinti į klientų poreikius, gyvenimo būdą, stilių, kad klientą džiugintų galutinis variantas.
„Dažnai klientas viso proceso metu kartoja, kad niekaip negali įsivaizduoti, kaip atrodys galutinis rezultatas, tačiau pasitikėjimas ir susikalbėjimas šiame darbe yra svarbiausia. Kuo labiau klientas pasitiki dizaineriu, kuo daugiau yra bendraujama, tuo visas darbas vyksta sklandžiau“, – tikino G. Žvybaitė.