Nesenstantis interjeras laikui bėgant įgyja taurumo
Objektas – privatus gyvenamasis namas
Vieta – gyvenamųjų namų kvartalas, Romainiuose, Kaune
Plotas – 357 kv. m
Projekto autorės – architektės Eglė Prunskienė ir Ieva Prunskaitė
Toks buvo pradinis užsakovų sumanymas, tačiau ilgainiui pasirodė, kad tokios nežmogiškos proporcijos taps didele kliūtimi kuriant jaukumo jausmą. Po ilgų diskusijų buvo prieitas kompromisas – nuspręsta įrengti stiklinę perdangą, tapusią itin įdomia ir stilinga šių namų puošmena.
Svetainė kartu ir erdvi, ir jauki, o per stiklinę perdangą, kuri tarsi pratęsia pirmą aukštą iki pat antrojo lubų, dienos metu krinta natūrali šviesa, vakare galima gėrėtis intriguojamu šviesų žaismu. Kita įdomi detalė – stoglangis, įkomponuotas virš laiptų spiralės. Per jį naktį galima matyti spindinčias žvaigždes.
Pastato interjerui kaip ir išorei naudotos tauriosios apdailos medžiagos, kurios vizualiai sustiprina namo ryšį su gamta, o architektūriniam sprendimui suteikia vientisumo. Projekto autorių teigimu, nors interjeras sukurtas toli gražu ne pirmi metai, „morališkai“ jis visiškai nepasenęs, nes čia taikytos natūralios medžiagos nenusibosta ir nenuvertėja, o atvirkščiai – su laiku tampa vis tauresnės.
Projektuojant buvo užsibrėžta neperkrauti interjero medžiagų gausa, bet naudoti kelias pagrindines dominuojančias medžiagas. Taip virtuvėje ir židinio apdailai naudotos skaldyto blizgaus granito plokštės, išsiskiriančios estetišku vientisu raštu. Kaip kontrastas granitui buvo pasirinktas matinis porėtas travertinas.
Grindų dangai visuose kambariuose naudotas austriškas šviesaus ąžuolo parketas, o durims, laiptams ir baldams pasirinkta tamsaus ąžuolo bei natūralios vengės mediena.
Kuriant būsto apšvietimą stengtasi naudoti zoninį apšvietimą, kad patalpos galėtų būti apšviečiamos ištisai arba skirtingose erdvėse.
Pasak architekčių, racionaliausias sprendimas, kai kiek-vienas kambarys turi po kelis apšvietimo variantus, – lubose, sienose ir grindyse įleisti šviestuvai užtikrina bendrą apšvietimą, o pakabinami atlieka interjero akcentų vaidmenį.
Virtuvės srityje būsto šeimininkai pageidavo įkomponuoti vadinamąją „salą“ su masyviu metaliniu gartraukiu viduryje. Šią erdvę su kitomis namų zonomis stilistiškai vienija granito elementai, baltas koriano stalviršis, natūralios vengės baldai. Svetainę ir virtuvę atskiria stumdoma stiklo pertvara, leidžianti prireikus nuslopinti iš virtuvės sklindančius kvapus.
Interjero vientisumas išlaikytas ir SPA erdvėje, kur taip pat taikytas grublėtas natūralus akmuo bei į erdvę įsiliejanti stiklinė dušo kabina. Stiklinės durys puikiai dera ir pirtyje, šalia sumontuoti į lauką atsiveriantys langai. Norint, kad dienos šviesos patektų daugiau į patalpas, stiklo blokeliai įrengti ir vaikų vonios kambaryje. Aukšta vidinė pastato erdvė svetainėje su išoriniu pasauliu jungiama stikline langų siena. Pasak architekčių, projektuojant pastatą siekta atverti gamtos pasaulį, todėl statinį supanti gamta tarsi įžengia į vidų per stiklinę sieną.
Nenuostabu, kad šis projektas pelnė ne vieną apdovanojimą: 2007 m. kasmetinėje parodoje „Individualių namų architektūra“ buvo pripažintas geriausiu, o tais pačiais metais vykusioje parodoje konkurse „Auksinė paletė“ – laimėjo antrąją vietą privataus interjero kategorijoje.
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.