Naujas beveik 400 kv.m namas šeimininkams padarė didelį įspūdį
Tatjana su sutuoktiniu Petru bei dviem sūnumis, dabar – septynmečiu Arsenijumi bei dvidešimtmečiu Nikita – gyveno viename Vilniaus daugiabučių. Tad namas sostinės pakraštyje šiai verslininkų šeimai – pirmasis.
„Tačiau posakis, kad pirmas namas – priešui, antras – draugui, o tik trečias sau, mums netinka. Jau po pirmos čia praleistos nakties supratau, kad iš šių namų ilgai niekur kojos nekelsiu. Beje, panašus jausmas aplankė visus šeimos narius“, – vedžiodama po beveik 400 kvadratinių metrų namą pasakojo šeimininkė.
O ar ne per didelis?
„Kaip tik puikiai čia telpame, – maloniai nusišypsojo Tatjana. – Kiekvienas kvadratinis centimetras panaudotas.“
Rūsyje įrengtas garažas dviem automobiliams, katilinė, skalbykla, sezoninių drabužių ir buities prietaisų kambarys. Dvi pirtys – turkiška ir rusiška bei Tatjanos SPA kampelis – pirmajame aukšte. Tradiciškai čia ir svetainė su virtuve, drabužinė, darbo kambarys. Antrajame aukšte visi šeimos nariai turi po savo ir vonios kambarius.
Šeimininkams įrengti atskiri miegamieji.
„Ir tai yra geriausias šių namų architektūrinis sprendimas, – kvatojosi Tatjana. – Kai tik pavargstu nuo savo trijų vyrų, tiesiog pranešu, kad porai valandų dingstu į savo valdas, ir paprašau manęs netrukdyti.“
Ką ji veikia viena užsidariusi? Ogi viską: skaito, sportuoja, mėgaujasi vonios procedūromis. Lygiai taip pat užsidaryti ir užsiimti savo reikalais gali kiekvienas šeimos narys – privatumas šioje šeimoje ypač vertinamas.
„O užsukti pas vyrą į svečius arba jį priimti pas save – juk tai taip romantiška“, – koketiškai šypsojosi moteris.
Architektas R.Liola suskaičiavo, kad jau keturiems užsakovams įrengė namus su atskirais miegamaisiais.
„Paprastai šis pageidavimas išsakomas labai atsargiai, tarsi žmonėms dėl to būtų šiek tiek nesmagu, – pasakojo Rolandas. – Bet visos poros, kurioms įrengėme atskirus miegamuosius, puikiai sutariančios. Tie, kurie pykstasi, turbūt slepiasi svetimuose miegamuosiuose, o ne savo.“
Architektas prisipažino, kad jei įsirenginėtų naują būstą, taip pat rinktųsi atskirus kambarius sau ir žmonai. Mat prisiekusiam medžiotojui ne visada pavyksta paryčiais įslinkti į lovą nepažadinus žmonos.
Bet tai, žinoma, ne vienintelė priežastis. Žemiškiausia jų – kai prieš miegą sutuoktiniai nori žiūrėti skirtingus filmus.
Tačiau architektas Tatjanos ir Petro name ne miegamuosius vadina įdomiausiu sprendimu, o dvi terasas.
Dvi atviras poilsio zonas išprovokavo namo sklypas. Saulėta jo pusė – priekyje, ten įrengta erdvi terasa – lyg Rotušės aikštė, kuri skirta smagiems vakarams su draugais. O štai pietryčių pusės terasa, į kurią patenkama iš virtuvės, – tai ryto kavos, ramybės vieta.
„Ten esi jau beveik pušyne, todėl nesinori triukšmauti, tik mėgautis gamta“, – sakė Tatjana. Beje, tai ir yra architekto išpranašauta mėgstamiausia šeimos susibūrimo vieta.
R.Liola šį namą vadina išskirtiniu. Tačiau ne architektūra ar interjeras čia ypatingi, o kelerius metus trukęs bendradarbiavimas su užsakovais.
Mat būtent bendravimas su užsakovu yra didžioji architekto darbo dalis. Todėl labai svarbu, kad jie rastų bendrą kalbą, kad stengtųsi vienas kitą suprasti, kad kurtų kartu. Nesąmonė, kad architektai svajoja apie turtingus klientus, kurie tik mokėtų pinigus ir netrukdytų jiems dirbti.
Isilavinę, turintys savo nuomonę, tačiau girdintys ir kitas – su tokiais žmonėmis nori dirbti kiekvienas architektas.
Dviejų terasų namas neturi nieko bendra su būstu, apie kokį svajojo Tatjana ir apie kokį papasakojo architektui per pirmąjį jų susitikimą.
„Su vyru apžiūrėjome daugybę namų, vartėme krūvas katalogų, tačiau nė vienas mūsų išrinktas ir parodytas architektui nepatiko. Vos pažvelgęs jis mandagiai pradėdavo: „Jūsų skonis puikus, tačiau jums reikia kitokio namo.“
Daugybę kartų su juo ginčijomės, gal net barėmės, bet jis bet kurį savo sprendimą sugebėdavo pagrįsti“, – prisiminėa šeimininkė. Ji norėjo daugiau medinių detalių, mažiau stiklo, tačiau paklausė architekto ir dabar džiaugiasi, kad namuose daug langų ir saikingai medžio.
Namas yra statomas konkrečiam žmogui ir tik jam vienam skirtoje vietoje. Jei architektas tai sugeba įrodyti užsakovui, abiejų laukia sėkmė. Tai akivaizdu.
Bustas.lrytas.lt