Namų interjeras – deriname raštus

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Kaip ir dauguma dekoravimo, interjero elementų, raštai taip pat nevisuomet turi sutapti. Jie tiesiog turi derėti tarpusavyje ir papildyti vienas kitą.

Kaip pasitelkiant spalvas, jų derinius, derinti raštus tarpusavyje?

Lengviausias būdas maišyti raštus yra pasitelkiant spalvas. Drąsiai ir laisvai derinkite langelius, modernius ornamentus, tautinius ar gėlių motyvus tarpusavyje, kai jie yra tos pačios spalvos ar tų pačių atspalvių (turi vyrauti viena į kitą panašios spalvos ir spalvų tonai). Taip tikrai nesuklysite.

 

Dažnam iš mūsų vien mintis apie spalvų derinimą yra bauginanti, tačiau tikrai neverta baugintis. Išmokime pasitikėti savo akimis ir būkime drąsūs. Kiekvienas iš mūsų turime savyje instinktyvumą, kuris mums leidžia pajusti, kas mums atrodo gerai, o kas tiesiog ne toje ar kitoje vietoje. Pasitikėkime savo jaučiamu stiliaus pojūčiu.

 

 

Juk išskirtinumas ir jaukumas pirmiausia svarbus Jums. Juk Jūs didžiąją laiko dalį praleidžiate savo susikurtuose jaukiuose namuose. Ar gi būtų smagu ilsėtis kambaryje, kurio interjerą ir dizainą sukūrė visai Jūsų nepažįstantis žmogus ir Jums šis interjeras visiškai nemielas?

 

Nereikėtų paisyti nustatytų tam tikrų interjero dizaino normų ar vyraujančių mados tendencijų. Siūlyčiau visiems vadovautis savo pojūčiais įsirenginėjant būstą. Jūs geriausiai jaučiate, kas Jums miela, o kas ne.

Tiesiog pagrindinis patarimas renkantiems ne vieną raštą interjere – Nepamirškite, kad raštuose neturi dominuoti ryškios, akį rėžiančios spalvos. Daug mieliau namuose žiūrėsis ir žaismingumo, įdomumo švelnioms erdvėms suteiks neutralių spalvų ir atspalvių raštai.

 

Kuo svarbus rašto dydis ir mastas?

Kai naudojate raštus interjere, labai svarbu apgalvoti jų dydį ir mastą. Pavyzdžiui:
 

Stambius raštus naudokite ant plačių paviršių – užuolaidų ar sienų.

Vidutinio dydžio raštai puikiai atrodys ant baldų.

Smulkūs raštai – ant nedidelių daiktų, kaip, tarkime, dekoratyvinių pagalvėlių.

Tai nėra taisyklė, kurios turėtumėte laikytis. Tai tiesiog patarimas, kuriuo galite vadovautis planuojant interjerą. Viską reikėtų vertinti atsižvelgiant į esamą patalpą, planuojamą raštą ar ornamentą, ir kur jį planuojate panaudoti. Na, o visa kita susidėlios savaime. Tiesiog pasitikėkite savimi, savo kūrybos pojūčiu.