Namų dekoravimas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Sienų spalvos sukuria tą atmosferą, kuri dominuos jūsų interjere, todėl turite apgalvoti, ar sienos taps fonu Jūsų baldams ir tekstilei ar jos pačios savaime taps pagrindiniu interjero akcentu. Viskas priklauso nuo scenarijaus, kurį sau užsiduosime. Nuo to, kaip parinksite sienų dekorą, priklausys ir Jūsų savijauta namuose: sienos gali stebinti, gali jaudinti, o gali ir padėti atsipalaiduoti bei pasijusti namuose.

Prieš pradedant dekoruoti sienas Jūs turėtumėte nuspręsti, kokį stilių norite sukurti savo interjerui. Ne tiek svarbu, kaip šį stilių pavadinsite, kiek svarbu, kad šis stilius būtų lyg dominuojanti nata visų namų interjere. Į interjerą jūs galite įnešti klasikos – tai kas nesensta ir išlieka jau daugelį šimtmečių, galite įpūsti modernumo vėjų, o galite, įkvėptas kelionių, sukurti egzotiškos šalies stilių. Nesvarbu, kas bebūtų jūsų įkvėpimo šaltinu, tiesiog užmerkite akis ir pabandykite įsivaizduoti savo interjerą būtent tomis detalėmis ir spalvomis. Pajuskite, kokius jausmus jis kelia Jums: jei Jus tai tikrai uždega ir įkvepia, vadinasi, tai kaip tik tai, ko Jums reikia.

Sienų dekorui gali būti naudojamos pačios įvairiausios medžiagos ir jas visas reikėtų aptarti.
 

Tekstilė – ji naudojama ne tik apmušalams, užuolaidoms ar kilimams. Ji puikiausiai tinka sienų dekorui – tai gali būti medžiaga aptraukti paneliai ar mobilios atitvaros, tai gali būti širmos ar pano ant sienos. Neretai galima surasti tapetų, imituojančių tekstilę arba pagamintų iš tekstilės. Nesvarbu kurį variantą pasirinktumėte, tekstilė įneš į Jūsų namus jaukumo ir šilumos.

Tapetai – neretam iš mūsų asocijuoja si su tais laikais, kai esant nelygioms sienoms buvo klijuojama daugybė sluoksnių pigių tapetų. Taip buvo paslepiami jų nelygumai. Vis tik dabar reikėtų pamiršti tai ir pasidairyti po originaliais tapetais prekiaujančius salonus. Jūs nustebsite, kiek šiandien siūloma raštų, spalvų, tekstūrų. Tapetų paviršiai varijuoja nuo blizgaus iki šiurkščios faktūros, nuo klasikos iki moderno stilių.Todėl apsisprendus sienas dekoruoti tapetais, Jums tereikės išsirinkti stilių ir spalvas, kurios labiausiai Jums tinka.

Medis ir paneliai – tai taip pat daugumos žinoma sienų apdaila. Nereikėtų vaizduotėje prisirišti prie lentutėmis horizontaliai apkaltų sienų įvaizdžio. Tas pačias lentutes ir medį sienų apdailoje galima naudoti ir labai kūrybingai – jas darant įvairaus pločio, ilgio, faktūros, formos, atspalvio.

Medžio atraižas galima dėlioti įvairiausiais raštais, taip sukuriant natūralų ir kartu modernų stilių. Paneliai sienoms gali būti tiek dažyti tiek ir dengti natūralia faneruote. Natūralia faneruote dengti sienų paneliai gali būti dėstomi keičiant rievių kryptį šachmatų arba kita tvarka.

 

 

 

Dažyti paneliai gali turėti įvairių reljefinių elementų – tiek modernių, tiek klasikinių profiliuotų. Paneliai, be abejonės, gali būti ir iš kitų, ne tokių natūralių medžiagų kaip medis, fanera ar drožlių plokštės. Sienų apdailai naudojamos pačios įvairios medžiagos nuo stiklo iki visiškai naujų medžiagų įvairiais reljefiniais raštais. Bus ypač modernu ir trauks akį reljefinių raštų ir turintys įvairių formų kiaurymes paneliai. Per šias kiaurynes bus matyti už jo esanti sienos spalva.

Dažant sienas mes taip pat galime jas dekoruoti, priklijuojant prie sienos įvairiausių tekstūrų elementus – kerpant iš popieriaus, faneros, tapetų atraižų, nuotraukų, metalizuoto popieriaus.

Sienos gali tapti fonu jūsų namų galerijai, nuotraukoms arba, sakykime, suvenyrams. Tam, kad negadintume sienos, gręžiant joje skyles, kartais yra naudojami metalizuoti dažai po pagrindiniu dažų sluoksniu, kurie priverčia „prilipti“ metalinius daiktus ir rėmelius. Taip pat galima sienos viršuje ties lubų kampu pritvirtinti mažai pastebimą siaurą medinę juostelę, kuri vėliau būtų naudojama kintamos galerijos tvirtinimui. Ji padėtų negadinti sienos plokštumos, ją gręžiant.

 

 

Ant sienos kartais naudojama kamštinė medžiaga, kaip dekoracija ir daiktų tvirtinimui. Prie jos lengvai tvirtinasi smulkios fotografijos. Kaip sienos dekoras ir kartu paveikslų lentyna gali būti naudojamos horizontalios medinės juostelės.

Netgi jūsų stumdoma siena gali tapti jūsų galerija, jei, pavyzdžiui, ant durų balto fono priklijuosite vienodų išmatavimų fotografijas. Fotografijos gali būti naudojamos tiek įrėmintos, tiek ir atspausdintos išdidinto formato ir klijuojamos kaip foto tapetas.

Prie sienos jūs galite klijuoti pačius įvairiausius jums patinkančius smulkius suvenyrus: paveikslėlius, veidrodžių gabalėlius, reljefinius elementus. Tereikia pasitelkti vaizduotę ir Jūsų siena gali atgyti ir suteikti Jūsų namams naują nuotaiką.

Dažai – turbūt neklysiu pasakiusi, jog tai viena populiariausių ir pigiausių medžiagų sienų apdailai.

Dažniausiai kalbėdami apie dažus mes galvojame apie kambario perdažymą viena spalva. Tačiau dažai mums suteikia kur kas platesnes galimybes – jais mes galime dažyti skirtingas to paties kambario sienas skirtingomis spalvomis, galime tą pačią sieną dažyti išgaudami tam tikrą raštą, naudojant trafaretą. Trafaretą galime sukurti patys arba jų galima įsigyti dažų parduotuvėse.

Panaudojus specialius dažymų būdus galime dažyti sieną ne tik lygiai viena spalva, bet ir sukurti tam tikrą dekoratyvinį raštą, suteikiant sienai sendintą įvaizdį, įvairias faktūras ir tekstūras. Iš tiesų, sunku išvardinti visas sienų dekoravimo dažais galimybes, nes jos yra beveik neribotos. Dažant galime kombinuoti blizgius, matinius, metalizuotus dažus.
 

 

Jūsų siena gali virsti meno kūriniu, jei ją išdažysime kaip freską. Piešinio kontūrus ant sienos galima pernešti panaudojant įvairias technikas, o vėliau telieka paimti teptuką į rankas ir nudažyti. Kas tai bebūtų – medžio motyvai ar gėlių ornamentai, tai suteiks jūsų sienai unikalumo.