Modernus interjeras bei svarbiausi jo akcentai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Balta ir juoda spalvos

Moderniame interjere dominuoja pilka spalva ir juodos bei baltos detalės. Šios spalvos simbolizuoja švarą, tvarką, ramybę. Dominuojantis pilkas atspalvis yra nelepus, ant jo nesimato dulkių ir kitų nedidelių nešvarumų, todėl modernus interjeras yra idealus pasirinkimas tiems, kurie nenori kasdieną tvarkytis ir jaudintis dėl menkiausios dulkelės.

Baltos ir juodos detalės šiam interjerui suteikia gyvybės, tampa akcentais – pripažinkime, kad tik pilki atspalviai ilgainiui pabostų. Didesnius priedus rekomenduojame rinktis baltus, o mažesnius – juodus. Įrenginėjant patalpas tokiu principu nesumažinsite šviesos kiekio, vizualiai padidinsite patalpą, tačiau neprarasite modernumo jausmo.

Kreminės spalvos

Jeigu standartinė pilka spalva jums atrodo per daug blanki, niūri, derinkite šviesiai pilkos ir kreminės spalvų atspalvius. Tačiau tą svarbu daryti atsakingai – per didelis rausvumas, kremiškumas jau nebeatitiks modernaus interjero sąvokos. Kreminės detalės turi papildyti interjerą, suteikti jam šilumos, o ne tapti pagrindiniu, dominuojančiu atspalviu.

Pavyzdžiui, kreminės užuolaidos ar pagalvėlės suteiks šilumos, o kreminė sofa jau taps akcentu, nederančiu prie modernaus interjero. Žinoma, visada yra išimčių, tačiau lengviausia laikytis standartinių, saugių interjero dizaino taisyklių.

Apšvietimas

Modernus interjeras neatsiejamas ir nuo šaltos ar bent šaltesnės šviesos. Idealiu atveju rekomenduojame rinktis apšvietimą, kuris yra beveik visiškai šaltas, tačiau turi šiek tiek gelsvo atspalvio – taip įgyvendinsite norimą modernaus interjero apšvietimo idėją, tačiau patalpa vis tiek bus šilta ir jauki.

Dar vienas patarimas įrengiant apšvietimą – venkite pakabinamų, masyvių šviestuvų. Modernus interjeras pasižymi inovatyviomis, minimalistinėmis idėjomis, tad ir apšvietimas turėtų atitikti šį kriterijų. Lubose, nišose įmontuoti šviestuvai yra geriausias pasirinkimas.

Šviestuvai

Jeigu paslėpti šviestuvai jums nepatinka ir norite masyvių, didelių, akcentinių šviestuvų, juos rinkitės unikalių formų. Kelių sluoksnių, skirtingų formų, griežti šviestuvai taip pat atitiks modernaus interjero sąvoką.

Kiekviena detalė turi būti išskirtinė, urbanistinė, tarsi iš ateities. Interjero kūrimas neturi griežtų taisyklių, visada galima improvizuoti ir apeiti taisykles – tai galioja ne tik renkantis šviestuvą, bet ir kitus priedus, baldus. Virtuvinės spintelės gali atrodyti taip pat šiuolaikiškai, kaip ir didelės, tolygios, įprastos moderniame interjere.

Priešpriešos interjere

Modernus interjeras turi daug sluoksnių, priešpriešų. Šiuo metu labai populiaru įrengti nišas užuolaidoms, apšvietimui, dažyti sienas dvejomis spalvomis. Svarbiausia išlaikyti griežtas, aiškias linijas ir sukurti balansą.

Nuotraukoje matote puikų balanso išlaikymo pavyzdį. Dizaineris nusprendė didelę sieną pagyvinti nudažydamas ją dvejomis spalvomis, o balanso sukūrimui panaudoti apvalų veidrodį. Jis sušvelnina griežtas formas ir užpildo vietą, kuri atrodytų mažų mažiausiai keistai – dviejų spalvų susidūrimą.

Šis pavyzdys įrodo, kad galima improvizuoti, akcentine spalva paversti spalvą, kurį nėra priskiriama prie standartinių, moderniam interjerui būdingų spalvų. Taip pat nekenkia ir įdomūs interjero detalių pasirinkimai – veidrodį retai išvysime svetainėje, tačiau šiuo atveju be jo sunku įsivaizduoti dailų interjerą.

 

Baldai

Mėgstantiems tamsų interjerą rekomenduojame nevengti tamsių baldų. Tiesa, jie vizualiai mažina erdvę, tačiau dideliuose kambariuose tamsūs baldai atrodo itin moderniai. Šitą savybę galima pritaikyti ne tik virtuvėje, bet ir kitose patalpose. Pavyzdžiui, naktiniai staliukai tarsi įrėmina lovą, dar labiau pabrėžia griežtas linijas, modernumą, minimalizmą.

Tamsioms spalvoms reikia šiokios atsvaros, todėl vienas juodas baldas šviesiame kambaryje atrodys keistai. Pasirūpinkite keliais baldais arba bent panašaus atspalvio detalėmis, kad vaizdas būtų harmoningesnis, tolygesnis, tačiau toks pats griežtas, modernus, subtilus.

 

Grindys

Modernus interjeras gali būti dar labiau neįprastas, išskirtinis. Tą sukurti padės pakylos, kelių lygių grindys. Svetainėje ir kituose panašiuose kambariuose rekomenduojame vengti šio sprendimo dėl saugumo ir patogumo (pavyzdžiui, šio sprendimo galite gailėtis įsigiję siurblį robotą), tačiau pakylos puikiai atrodys vonioje.

Tinkamai suderintos spalvos, apšvietimas ir daiktų pozicija vonios kambarį gali vizualiai padidinti, sukurti prabangos jausmą. Unikalūs sprendimai dar labiau pagyvina modernų interjerą – nuotraukoje matote puikų pavyzdį, kaip nišos tarp pakylos apšvietimas pakeičia vaizdą, paryškina pakylą, sukuria harmoningą vaizdą. Be šio apšvietimo interjeras iki pakylos atrodytų nuobodžiai ir blankiai, lyginant su pakylos dizainu.

Klasikinės detalės

Nebijokite į modernų interjerą įtraukti ir klasikinių medžiagų. Pavyzdžiui, ąžuolinė mediena niekada neišeis iš mados – tai visiška klasika, kuri buvo madinga prieš 20 metų ir bus madinga dar po tiek pat. Tiesa, šiek tiek pakito jos pritaikymo būdai, tačiau jeigu medieną paversite akcentu, o ne pagrindine medžiaga, modernus interjeras nepraras savo modernumo, aktualumo, o atvirkščiai – taps dar modernesnis, unikalesnis.

 

Griežtos formos

Modernus interjeras neįsivaizduojamas be griežtų formų. Šį teiginį galima suprasti dvejopai – pirmuoju variantu nesirinksite komodos ar spintelės ovaliais kampais, o antruoju nevengsite griežto virtuvės ir svetainės atskyrimo, stačių kampų, skirtingų medžiagų zonoms derinimo. Abu variantai yra teisingi, čia svarbiausia įsivertinti savo pomėgius ir pasirinkti tą variantą, kuris malonesnis akiai.

 

Detalės

Kaip ir kuriant kiekvieną kitą interjerą, taip ir moderniame interjere svarbios detalės. Negalima pamiršti net menkiausios smulkmenos, nes ne vietoje esanti detalė ar spalviškai netinkantis priedas gali sugadinti visą bendrą vaizdą.

Jeigu nusprendėte, kad modernų dizainą papildysite šiokiu tokiu šilumos kiekiu ir vietoje šiam interjerui įprasto juodo čiaupo pasirinksite auksinį, o šalia pakabinsite neapgalvotos spalvos rankšluostį (pavyzdžiui, šviesiai žalią), visas derinys atrodys mažų mažiausiai keistai. Ta pati taisyklė galioja ne tik derinant mažus aksesuarus, bet ir stambius daiktus – prie viengulės lovos pastatyta juoda, itin didelė spinta taip pat atrodys neproporcingai.

 

Išvada labai paprasta – kruopščiai suderinkite viską iki paskutinių smulkmenų, tačiau neapsiribokite tik smulkmenomis. Griežtas taisyklių laikymasis nėra tik formų ir spalvų pasirinkimas, modernus interjeras apima visų šių dalykų derinimą tarpusavyje, harmoniją.

Modernus interjeras sukuriamas labai paprastai – tereikia suderinti svarbiausias detales ir laikytis minimalizmo principų. Šio interjero priežiūra labai paprasta, mažas daiktų kiekis, uždaros daiktų laikymo sistemos priežiūrą supaprastina iki minimalios, o vaizdas visuomet išlieka malonus akiai.