Mažo buto interjeras – erdvės maksimizavimas
Buto plotas – 46m2. Ne toks jau ir mažas lietuviškais gyvenamosios erdvės standartais, tačiau atkreipkite dėmesį į originalią buto erdvės išplanavimo idėją: praktiškai vieno aukšto bute yra suprojektuojami, “suspaudžiami“ du buto aukštai; iš vieno aukšto buto suprojektuojamas butas per du aukštus.
Principą – viename buto aukšte projektuojame kaip ir du aukštus, – galima pritaikyti bet kuriame bute ar name. Idėja ypač tinka panaudoti senamiesčio butuose ar namuose, kuriuose yra aukštos lubos. Būdamas studentu, lankiausi originaliame, nebeesančiame bute, Gedimino pilies kalno papėdėje. Vientisa buto erdvė, vienas didelis kambarys buvo suskaidytas į atskiras kambarių erdves. Atskiru bloku buvo įrengtas darbo kambarys ir biblioteka su daugybe knygų, virš kurio buvo įrengtas, kaip ir antras aukštas bute, kuriame buvo įrengtas miegamasis kambarys.
Grįžkime prie nagrinėjamo nedidelio buto interjero. Ekonomiškumas, funkcionalumas, privatumas buvo pagrindiniai kūrybiniai impulsai nedidelio buto – studijos projektavimo procese. Miegamasis kambarys, suprojektuotas buto palėpėje, sukuria erdvę kambariui – spintai „po savimi“. Stalčiai, lentynos, įrengtos pačiose netikėčiausiose vietose, sumažina galimybę apgriozdinti mažo buto erdves ir suteikia galimybę išlaikyti šviežų ir švarų interjerą. Kiekvienas buto kvadratinis ir kubinis centimetras efektyviai išnaudotas. Medinės interjero apdailos detalės suteikia jaukumo buto interjerui.
Buto šeimininkai taip pat dirba bute, tad buvo suprojektuotas ir įrengtas biuras namuose ar namų ofisas. Architektai artimai bendravo su klientais interjero projektavimo proceso metu. Rezultatas – šiuolaikinis, švarus, glaustas mažo buto interjeras, nedidelėse buto erdvėse apjungiantis namų ir biuro erdves.