Mažas butas Vilniaus senamiestyje tapo modernus ir jaunatviškas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Žaismingumo suteikia ąžuolinės eglutės rašto grindys.

Erdvus ir maksimaliai funkcionalus

 

Šis dizainerės Vismantės Tubelytės sukurtas modernus interjeras atrodo apgaulingai paprastas, bet gerai įsižiūrėjus matyti, kad kiekviena smulkmena apgalvota, nėra jokių atsitiktinių detalių, nereikalingų daiktų. Visos patalpos susilieja į vientisą erdvę, pro langus atsiveria romantiška senamiesčio pastatų panorama. Šiame bute gyvena daug keliaujanti šešiasdešimtmečių pora, jie norėjo patogių namų poilsiui.

Būsto plotas – tik 52,76 kvadratiniai metrai, šeimininkai pageidavo, kad jis atrodytų kuo erdvesnis ir būtų maksimaliai funkcionalus. Įgyvendinti šį norą dizainerei pavyko panaikinus kai kurias patalpas, apgalvojus judėjimo srautus. Nuspręsta atsisakyti tamsaus sandėliuko, kuriame buvo įrengtas kolektorius ir rekuperacinė sistema, taip pat drabužinės.

 

 

Suprojektuoti talpūs korpusiniai baldai, jie neužgožia erdvės. Nors spintų ir lentynų tik­rai nemažai, jos per daug nekrinta į akis, nes dėl minimalistinio dizaino ir apgalvotai parinktų spalvų susilieja su sienomis. Vienoje didelėje koridoriaus spintoje tilpo visą tamsią patalpą anksčiau užėmę prietaisai ir techninė įranga, buities reikmenys.

 

Kitoje jos dalyje pakanka vietos drabužiams susidėti. Teko atsižvelgti ir į tai, kad šio nedidelio buto gyventojai dažnai priima svečius, vaikus ir anūkus. Dėl to įrengta didesnė virtuvė, o dalis jos netgi įterpta į koridorių, aiškina V. Tubelytė. Nežinodamas to nė nepastebėtum, nes virtuvės baldai tokios pat tamsiai mėlynos spalvos kaip ir greta stovinti atvira drabužių kabykla.

 

 

Nemažai netradicinių sprendimų

Pasiteisino sprendimas atsisakyti drabužinės prie miegamojo ir perkelti jo duris į kitą vietą. Dabar į šį kambarį įeinama ne iš koridoriaus, o iš svetainės. Stumdomosios faneruotos durys netrukdo laisvai vaikščioti, svetainė atrodo didesnė.

 

 

Be to, jos tapo viso interjero akcentu, dera prie tamsinto ąžuolo eglutės rašto grindų. Būsto erdvę tarsi įrėmina netradicinės tamsiai mėlynos grindjuostės. Viena buto siena eina įstrižai, dėl to vienas kampas bukas, o kitas – smailus. Svetainėje ją tarsi išlygina nestandartinės formos televizoriaus baldas ir lentynos, jie sujungti su minkštasuoliu prie lango. Taip išnaudota palangė, ant kurios smagu prisėsti, siauras ir ilgas kambarys atrodo platesnis. Vonioje smailų kampą panaikino nemaža uždara sieninė spintelė, joje laikomos įvairiausios smulkmenos.

 

 

Ši patalpa neapkrauta daiktais, taip sustiprinamas švaros ir tvarkos įspūdis. „Kai patalpos netaisyklingos ar yra kokių nors kitų specifinių ypatumų, dar smagiau dirbti, nes kyla netikėtų idėjų. Kitu atveju jos gal nė neateitų į galvą“, – atkreipia dėmesį interjero kūrėja. Dar vienas įdomus sprendimas – miegamojo siena, nuglaistyta dekoratyviniu tinku. Ji primena pro langą matomų laiko paženklintų senamiesčio namų sienas. Šviesiai pilka kiliminė danga susilieja su tinkuota siena, dėl to mažytis miegui ir poilsiui skirtas kambarys tarsi prasiplečia.

 

Neapkrautas baldais ir daiktais

 

Visi dekoratyviniai akcentai atlieka kokią nors funkciją. Pavyzdžiui, koridoriuje pakabinta briedžio galva yra ne tik puošmena, bet ir šviestuvas. Kiti pavyzdžiai – eglutės rašto grindys ir durys.

 

Baldų yra tik tiek, kiek reikia. Svetainėje patogiai įsitaisyti galima ant melsvai pilkos sofos. Greta jos stovi keli žemi staliukai arbatos puodeliui ar žurnalui pasidėti. Svetainę nuo virtuvės skiria nedidelis apvalus valgomojo stalas su kėdėmis. Virš jo pakabinta prie šio baldo priderinta skandinaviško dizaino lempa.

 

 

Minimalistinio stiliaus virtuvės baldai yra be rankenėlių, pagaminti iš tamsiai mėlynų matinių MDF plokščių, stalviršis baltas. Visame bute yra nemažai juodai dažyto metalo detalių: svetainėje – sofos rėmas, stalo ir kėdžių kojos, staliukų elementai, šviestuvai. Miegamajame – metalinė lova, prie jos priderinti žaismingi šviestuvėliai. Ramybę skleidžia tamsiai mėlynos užuolaidos. Sieninės spintos viduryje paliktoje nišoje su veidrodžiu yra numatyta darbo arba skaitymo vieta.

 

 

Vonioje vyrauja ta pati spalvų gama, išskyrus mėlyną. Grindys ir dalis sienos išklijuotos antracito spalvos akmens masės plytelėmis. Puošybai panaudotos keraminės pilkai žalsvo atspalvio su tamsiais ornamentais plytelės. Pistacijų spalvos spintelę puošia išfrezuotos linijos, atkartojančios eglutės raštą. Dušas erdvus, greta jo įrengtoje spintoje paslėpta skalbyklė ir džiovyklė.