Kompaktiškas būstas: didelės idėjos mažoms erdvėms

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Bene geriausias mažos gyvenamosios erdvės įrengimo tipas – studijos tipo būstas, kur po vienu stogu tilps viskas, ko reikia, o erdvės bus skaidomos ne sunkiomis sienomis, o atviromis funkcinėmis zonomis.

Efektyvus erdvės taupymas ir vizualūs sprendimai

Kaip efektyviai taupyti erdvę, kai turite įsitekti vos 20–30 kv. m būste? Visų pirma, išgriaukite nereikalingas sienas ir sunkias duris. Visa būsto erdvė turėtų būti skaidoma į atviras ir uždaras funkcines zonas, pavyzdžiui, virtuvės ir valgomojo zona, virtuvės ir svetainės, svetainės ir koridoriaus, svetainės ir vaiko kambario zona, miegamojo ir darbo kambario, vonios kambario ir drabužinės zona. Pastaroji zona turėtų būti uždara, be to, vietoje vonios galite įsirengti kompaktišką dušinę.

 

 

Erdvėms skaidyti ir uždaroms zonoms kurti puikiai tiks lengvos, stumdomosios pertvaros, nebereikės durų, kurios atima daug naudingojo ploto, o slankiosios sistemos padės erdvę išnaudoti iki galo efektyviai. Nuolat gyvensite besitransformuojančioje erdvėje, kurią išplėsite ir sutrauksite pagal poreikius bet kuriuo metu.

 

 

 

Be to, erdves galite skaidyti ir estetiškai atrodančiomis modulinėmis lentynomis, pavyzdžiui, į svetainės zoną gali būti atsuktos atviros modulinės lentynos su knygomis ir stilingais daiktais, o į miegamojo pusę būtų atsukta funkcionali modulinė drabužiųspinta. Dar vienas erdvės taupymo triukas – paslėptos (integruotos) rankenos – tai ne tik estetiškas, bet ir labai funkcionalus sprendimas. Daugiau jokių išsikišusių rankenų ir rankenėlių, kurios trukdo praeiti ir pan.

 

Pats geriausias sienų apdailos pasirinkimas – balta spalva tinkuotos sienos, taip pat tinka labai šviesūs pasteliniai atspalviai, jei labiau mėgstate klasikinį stilių.Verčiau venkite tapetų, nebent jie yra modernūs, šviesūs ar optiškai erdvę praplečiantys. Interjerui dekoruoti naudokite veidrodžius, jie taip pat padeda vizualiai praplatinti erdves. Į būstą įsileiskite kuo daugiau natūralios dienos šviesos. Tad jei įmanoma, įstatykite kuo didesnio ploto langus ir išmeskite visas užuolaidas, nebent jos labai lengvos, kone vėjyje plevenančios. Gerai apgalvokite naktinio apšvietimo scenarijų – geriau daug nedidelių, išskaidytų šviesos šaltinių, negu vienas didelis.

________________________________________________________________________________

TABU sąrašas: griozdiškos sekcijos, spintos, masyvios sofos, foteliai ir stalai, sunkios užuolaidos, kilimai ir gobelenai, goslūs tapetai, tamsios spalvos, taip pat ir horizontalios linijos, nes jos vizualiai susiaurina erdvę.Reikšminės sąvokos, kurias turėtumėte įsiminti, įrengdami kompaktišką būsto interjerą: tai funkcionalumas, mobilumas, kompaktiškumas, minimalizmas, daugiafunkciškumas ir galimybė transformuotis.Ir visuomet prisiminkite taisyklę: būste nėra tokių vietų, kurių negalėtumėte išnaudoti.

_________________________________________________________________________________

Daugiafunkciai baldai

Baldų mobilumas, kompaktiškumas ir galimybė transformuoti – tai trys svarbiausi kriterijai, renkantis baldus mažam būstui. Rinkitės baldus transformerius, kurie gali keistis ir integruotis, ir tiesiog pamirškite mažai funkcionalius didelių gabaritų baldus.

 

 

Tai mobilūs staliukai-spintelės arba staliukai ant ratukų, lengvos sulankstomos kėdės, daiktadėžės, kurios gali transformuotis į sėdimus paviršius, įvairios slankiosios sistemos, atviros ir uždaros modulinės lentynos (lentynų modulius lyg konstruktorius galite statyti iki pat lubų, viršuje galėsite laikyti mažai naudojamus daiktus), kombinuotos komodos, sulankstomosios sofos-lovos ir net integruota pakeliamoji lova. Beje, pakeliamųjų lovų yra ne tik senuose fantastiniuose filmuose apie specialiuosius agentus, bet ir šiuolaikinėse baldų parduotuvėse, o jei turite vaikų – jiems tikrai tiks klasika tapusi dviaukštė lova.

Antresolė ir erdvė po laiptais

Jei įsigijote nedidelį būstą aukštomis lubomis (pvz., mažos kvadratūros loftą ar palėpę), išnaudokite aukštį įrengdami antresolę. Antresolė labiausiai tinka miegamajam, vaikų, vonios arba darbo kambariui įrengti. Daugelis, taupydami erdvę ir norėdamiužlipti į antresolę, stato kopėčias, tačiau verta pagalvoti apie įvairių konstrukcijų ir nedidelio tūrio laiptus.

 

Be abejo, laiptų konstrukcija užims daugiau vietos nei kopetėlės, tačiau tinkamai išnaudota erdvė po laiptaistaip pat sutaupys vietos, be to, laipioti laiptais daug patogiau ir saugiau nei karstytis kopėčiomis. Tuščioje erdvėje po laiptais gali būti integruota spinta, koridoriaus suoliukas su integruota daiktadėže ir funkcionalia pastatomąja kabykla, uždaras sandėliukas ar maža skalbykla, kurioje tilptų skalbimo mašina ir higienos reikmenys. Taip pat po laiptų konstrukcija galima įrengti nedidelę darbo zoną su atlenkiamu arba tvirtinamu stalviršiu.

 

 

Stalviršiai ir mobilūs staliukai vietoje stalų

Pamirškite tradicinius stalus – mažoje erdvėje jie netiks, nes užims per daug vietos. Geriau pagal individualų užsakymą pasigaminti atitinkamo ilgio ir pločio stalviršius, kuriuos galėsite integruoti kur tik panorėję. Po stalviršiais galima įrengti lentynas, spinteles arba palikti vietos mobiliems staliukams ant ratukų. Pastarieji šiuo metu ne tik madingi, bet ir efektyviai taupo erdvę, mat jie tarnauja ir kaip kavos staliukai, ir kaip daiktų ar maisto produktų dėtuvės, be to, juos galima lengvai stumdyti iš vienos vietos į kitą.

 

 

Jei vis dėlto norite didelio stalo, rinkitės tik vieną, bet daugiafunkcį stalą /barą, kuris galėtų atskirti svetainės ir virtuvės zonas, virš jo būtų integruota kaitlentė ir gartraukis, o po juo galima būtų integruoti reikalingus buitinius prietaisus (šaldytuvą, orkaitę, indaplovę, skalbimo mašiną), modulinius stumdomuosius stalčius ar papildomas spinteles daiktams susidėti. Tai būtų lyg pagrindinė būsto sala, aplink kurią koncentruojasi visas veiksmas.

 

 

Palangės! Išnaudokite jas visas – jos nėra tik lenta prie lango vazoninėms gėlėms statyti.Palangė – tai pats puikiausias stalviršis. Čia galite įrengti darbo zoną, kurioje tilps kompiuteris, knygos ir kiti darbui reikalingi daiktai. Tai puikus sprendimas, jei dirbate namuose, nes dirbdami prie lango, visuomet būsite natūralioje šviesoje ir matysite panoramą.

Daiktų organizacija ir daiktų laikymo sistemos

Efektyviai organizuotidaiktus ypač svarbu virtuvėje, nes ten koncentruojasi ypač daug skirtingų tūrių ir paskirties daiktų: nuo indų, įrankių iki įvairios konsistencijos maisto produktų ir kitų smulkmenų. Išnaudokite visus paviršius ir kampus, kokius tik matote. Pasirinkite pakabinamąsias lentynas ir kabyklas ant sienų ir po palangėmis – tai tiks įrankiams, keptuvėms, prieskoniams, prieskoniniams augalams laikyti, taip pat naudokite magnetus peiliams, daiktadėžes, pintines, maiškrepšius ir pan.

Šiuolaikinė virtuvė, net jei ji ir labai maža, neįsivaizduojama be integruotų ir sumaniai išdėstytų prietaisų bei modulinių, slankiųjų sistemų, daiktų rūšiavimo stalčių ir net vidinių kišenių – tai vietos, kur galima sutalpinti ir tvarkingai surūšiuoti visus daiktus pagal jų paskirtį, taip pasiliekant laisvą, daiktais neapkrautą erdvę tikrai kūrybai – maisto gaminimui.

 

Pagrindinė spinta arba maža drabužinė –tai dar viena vieta, į kurią reikia kompaktiškai sutalpinti ir išrūšiuoti daug daiktų. Susikurkite savo individualią daiktų laikymo sistemą – dėliokite lentynas individualiai, naudokite uždaras daiktadėžes bei maiškrepšius (pvz., batams laikyti) ir, žinoma, būtinai išnaudokite slankiąsias sistemas ir stalčius.

 

Rečiau naudojamiems daiktams laikyti puikiai tiks jau minėtos atviros ir uždaros modulinės lentynos – atskiri moduliai padės susikonstruoti individualią lentynų sistemą, būtent tiek lentynų arspintelių, kiek reikia ar telpa jūsų erdvėje, ir ne daugiau.Nepamirškite, kad mažoje erdvėje sistema, planavimas ir preciziška tvarka yra svarbiausia.

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.