Kokiame miegamajame pildosi norai?
Miegamasis – privati teritorija, kurioje liekame patys savimi, išliejame aistrą, parodome meilę, duodame laisvę erotinėms fantazijoms. Mokslininkų skaičiavimais, už jo durų prabėga 180 tūkst. mūsų gyvenimo valandų. Kas vyksta tuo metu, dažniausiai žinote tik jūs patys.
Planuojant miegamąjį, visų pirma, reiktų įvertinti patalpos plotą, geometrinę konfigūraciją ir orientaciją pasaulio šalių atžvilgiu. Taip pat svarbu, kiek ir kokių baldų miegamajame bus. Prieš pradėdami remonto darbus būtinai suplanuokite kambario išdėstymo planą. Viską perkėlę ant popieriaus pamatysite, ar turite laisvės fantazijai, ar vis dėlto teks save riboti ir baldus stumdyti pagal jų dydį.
Ir visas planas, ir lovos vieta kambaryje, pirmiausia turi būti patogūs jums, o ne atitikti stereotipines nuostatas ir įprastą baldų išdėstymą. Jei jūsiškis miegamasis erdvus, galite jame planuoti dvi tarpusavyje derančias zonas – miegamąjį ir su juo susijungiančią erdvę darbui, miegamąjį ir drabužinę, miegamąjį ir vonią.
Kryptis lemia miego kokybę
Tai, į kurią pasaulio pusę „žvelgs“ miegamojo langai, lems jūsų miego kokybę. Jei mėgstate keltis su saule, miegamajam rinkitės patalpą su į rytus nukreiptais langais. Tiesa, tokioje erdvėje lovą reikėtų statyti ten, kur tiesioginiai spinduliai nepatenka.
Lovos orientuoti kojūgaliu į rytinį langą taip pat nereikėtų. Pro pietryčių pusės langus besiskverbianti saulė nuteiks maloniai. Jei natūralios šviesos miegamajame nepageidaujate, langus dengiančias užuolaidas, klostines ar ritinines užuolaidas rinkitės iš šviesai nepralaidaus audinio.
Ryški šviesa nebūtina
Tiesioginis ryškus apšvietimas miegamajame nėra būtinas. O bendro lubinio apšvietimo šviestuvo čia gali ir nebūti, mat į šią erdvę grįšite ilsėtis. Jei vis dėlto planuojate tokį kabinti, pasirūpinkite, kad jo gaubtas skleistų išsklaidytą šviesą. Taip pat būtų patogu iš anksto pasirūpinti galimybe reguliuoti jo šviesos srauto intensyvumą.
Sieninis apšvietimas „bra“ šviestuvais miegamajam yra tinkamiausias. Taip pat labai svarbu numatyti apšvietimą prie lovos. Jis bus skirtas skaitymui.
Kuo patogiau
Lova yra pats didžiausias baldas kambaryje. Kambario patogumą lems tai, kur ją pastatysite. Rinkdamiesi vietą lovai įsitikinkite, kad prie jos bus galima nesunkiai prieiti. Geriausia vieta yra priešais didžiausią kambario sieną.
Pusiausvyrą miegamajame teks kurti pasitelkiant mažesnes interjero detales. Jeigu prie lovos yra tuščios vietos, galite pastatyti du mažus naktinius stalelius. Ant jų galėsite numesti skaityti nebaigtą knygą, akinius arba naktinį kremą.
Miegamajame papildomai galite įrengti drabužinę – jai galite skirti nišą sienoje arba net atskirą patalpos dalį. Jei norite detalių, kambario kampe galite pasistatyti originalaus dizaino fotelį, sienas išnaudoti knygų lentynoms arba nuotraukoms kabinti.
Miegamojo baldų gamybai naudojamos įvairios medžiagos. Prabangūs komplektai gaminami iš medžio masyvo, faneruotos plokštės arba kombinuojant šias medžiagas. Pigesni – gaminami iš įvairių baldinių plokščių – medžio dulkių arba medžio drožlių plokščių, dažytų arba padengtų laminatu.
Spalvos – nuo ryškių iki ramių
Klysta manantys, kad miegamojo kambario spalvos turi būti pastelinių atspalvių. Spalva turi priklausyti nuo nuotaikos, kurią bandoma sukurti.
Šviesios spalvos tapatinamos su ramybe, žalios – su gaivumu, prabudimu. Geltona arba auksinė gama siejama su šiluma. Raudona – aktyviausia spalva – simbolizuoja aistrą ir meilę.
Ryškias spalvas, tokias kaip raudona, oranžinė ar geltona, geriausiai naudoti kaip akcentą. Viso miegamojo jomis dažyti nepatariama. Violetinę spalvą patariama naudoti rausvos, geltonos, mėlynos arba žalios spalvos fone.
Prieš renkantis spalvas, svarbu atsižvelgti į kambario dydį bei langų išdėstymą. Jeigu langai orientuoti į pietus, pietryčius ar pietvakarius, rekomenduojama pasirinkti šaltų spalvų gamą. Šiltos spalvos tiks kambariui, kurio langai orientuoti į šiaurės rytus ar vakarus.
Spalvų ryškumą kiekvienas turėtų rinktis pagal savo temperamentą ir asmeninį skonį. Atsižvelgti reikėtų tik į kelias taisykles: ryškiausi akcentai, kontrastingi deriniai gali būti už kojūgalio (kontrastinga spalva padažyta arba dekoratyviniais tapetais išklijuota siena) arba ir ant grindų (tamsus parketas, ryškus kilimas), likusios sienos ir lubos – ramesnių tonų ir faktūrų.
Paveikslai, drapiruotės, kilimai bet kokios spalvos kambariams suteikia išskirtinio jaukumo. Veidrodžiai miegamajame taip pat nedraudžiami, tik kabinti juos reikėtų kiek toliau nuo galvūgalio zonos.
Vaikams – dvi zonos
Vaikų miegamieji dažnai atlieka ne vieną funkciją. Jūsų atžaloms miegamasis taps ir poilsio, ir žaidimų kambariu. Tokiais atvejais specialistai pataria kambarį padalinti į dvi zonas – poilsio zoną ir darbo zoną.
Miegui numatytoje zonoje nereiktų ruošti namų darbų, priimti svečių. Ši patalpos dalis turi likti individualiam poilsiui.
Idealus variantas, jeigu abi šios dalys būtų padalintos. Jas padalinti galima derinant spalvas, pakabinant užuolaidėles. Turi būti aišku, kur baigiasi poilsio zona ir prasideda aktyvioji. Aktyvią zoną su kompiuteriu, televizoriumi ir t. t. patariama įrengti arčiau durų, o poilsio zoną – kuo toliau nuo jų.