Klasikinio stiliaus butas Antakalnyje. Kuo jis išskirtinis?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

2012-aisiais čia užbaigti pirmieji rajono „Antakalnio terasos“ būstai. Šio rajono architektas Algirdas Kaušpėdas dar prieš kelerius metus numatė, kad net ir moderniausi bei šiuolaikiškiausi miesto gyventojai vertins galimybę užlipti ant nuosavos žolės lopinėlio.

Itin jaukiai įsirengę 77-ių kvadratų būstą „Antakalnio terasose“ šeimininkai sulaukė šeimos pagausėjimo. Tačiau net ir pasikeitus aplinkybėms rajono palikti jie nė už ką nenorėjo, tad išsikraustė į kitą, trijų miegamųjų butą vos už dviejų namų tame pačiame rajone.

Dabar už buvusio jų buto pardavimą atsakingas nekilnojamojo turto brokeris Julius Vaicekauskas sako, jog kaimynų aktyvumą gali pagrįsti asmenine patirtimi – jis ir pats yra šio rajono gyventojas. Pašnekovo teigimu, kaimynai įvairius reikalus sprendžia bendraudami socialiniame tinkle, savo turto apsaugai yra įsirengę kameras ne tik šalia namų, bet ir parkingo zonoje.

 

Kamerų filmuojamą vaizdą šeimininkai prisijungę prie interneto svetainės gali peržiūrėti bet kada – net ir ilsėdamiesi užsienio kurortuose.

 

Parduodamo buto skelbimą ir daugiau jo nuotraukų rasite paspaudę šią nuorodą. „Antakalnio terasas“ supa daug žalių erdvių, šiame kvartale pirmojo aukšto gyventojai turi lodžiją ir nedidelį sodelį. Tai – vienas iš didžiausių privalumų, kurį turinčius projektus, J. Vaicekausko teigimu, „galima ant rankų pirštų suskaičiuoti“. Įspūdinga, jog „Antakalnio terasas“ projektavęs garsus architektas Algirdas Kaušpėdas jau prieš daugiau nei penkerius metus numatė, jog nuosavas žemės plotelis bus didžiulis privalumas.

 

„Architektas neabejotinai yra toliaregis, – šypsosi J. Vaicekauskas. – Tas sovietinis suvokimas, jog blogiausi butai – pirmame ir paskutiniame aukšte – sparčiai nyksta. Čia terasa, žolė, kurioje gali pavakaroti – tai suteikia visai kitokį pojūtį, nei tiesiog paprastas pirmas aukštas, toks, kaip ir likę.“ Skalbimo mašina – pakeliui į vonią 77-ių kvadratų, 3-jų kambarių bute netradiciškai suplanuota pagrindinė bendra erdvė. Sakoma, jog šiandien televizorius virsta naujuoju „namų židiniu“.

 

 

 

Šiam butui toks posakis itin tinka – televizoriaus stalelis yra centras, apie kurį ratu išsidėsto minkštieji baldai (svetainės zona), kairėje stovi šviesus valgomojo stalelis, o už televizoriaus – virtuvės erdvė, maisto gaminimo zonos. Pastelinės spalvos masyviems minkštiesiems baldams suteikia dar daugiau jaukumo – norisi kristi į juos ir tingiai drybsoti visą dieną. Jaukumas bei melsvi tonai išlaikomi ir vaiko kambaryje. Čia kabo masyvios klasikinio stiliaus užuolaidos, interjeras „pasaldintas“ žydrais akcentais.

 

Ir šeimininkų, ir vaiko kambarys turi po atskirą vonios patalpą. Į šeimininkų vonios kambarį įeinama iš miegamojo. Pakeliui į vonią išdygsta skalbimo mašina – ji sumaniai paslėpta sieninėje spintoje.

 

Šeimininkų vonia spalviškai padalinta į viršų ir apačią, tačiau pasirinktas įdomesnis dekoro sprendimas. Jei tradiciškai šviesesnės plytelės parenkamos viršui, o tamsesnės – apačiai, šiuo atveju viršutinė patalpos dalis dekoruota taškuotomis plytelėmis, sustiprinančiomis klasikos įspūdį, o apatinė dalis „nuteka“ mėlynais dryžiais. Galiausiai grindims pasirinktos ryškios rašalo spalvos plytelės. Panaši stilistika išlaikoma ir dušo patalpoje – čia dera tamsiai mėlynos ir taškuotos plytelės.

 

 

Investuota į apsaugą ir bendras erdves Įrengtas kolektorinis šildymas su individualia apskaita, todėl žiemą, kai dauguma vilniečių griebiasi už širdies atplėšę šildymo sąskaitas, šio buto šildymo išlaidoms skirta suma dažniausiai neviršija 25 eurų per mėnesį. Pats butas yra labai taupus, ekonomiškas, namas priskiriamas B energinei klasei. 2012-aisiais pastatytame name išlaikyta tvarkinga laiptinė ir uždaras kiemas.

 

Uždarame rajone palaikoma tvarkinga ir jauki aplinka: kieme yra vaikų žaidimo aikštelė, fontanai, terasos bei gėlynai. J. Vaicekausko teigimu, visi automobiliai „nuleisti“ į požemius, todėl akimirksniu išsprendžiama parkavimo problema, kai gyventojai bando sugrūsti savo automobilius į ankštą kiemą. Šiame rajone vos keli procentai gyventojų neturi savo parkavimo vietos požeminėje aikštelėje. Po žeme taip pat įrengti ir patogūs sandėliukai. „Tai, kad aplink visiškai nėra automobilių, duoda didžiulę pridėtinę vertę“, – sakė nekilnojamojo turto brokeris.