Kauniečių tikslas pasiektas: mažame būste daugiau erdvės ir jaukumo

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Žaliakalnio rajone, dviejų aukštų name, gyvenanti keturių asmenų šeima remontą pradėjo nuo vonios kambario. Kaunietei architektei Linai Grinskytei užsakovai pateikė tik du pageidavimus − daugiau erdvės ir jaukumo.

 

„Šioje nedidelėje patalpoje reikėjo sutalpinti skalbimo mašiną, dušo kabiną ir praustuvą. Taip pat reikėjo palikti kuo daugiau vietos daiktams pasidėti, nes namai nedideli ir šis kambarys turėjo atlikti keletą funkcijų. Todėl iškart kilo mintis prie įėjimo statyti spintą, kurioje būtų talpinama skalbimo mašina, džiovykla, šluotos ir kitos namų valymo priemonės.

 

Prie ilgosios ir lango sienų numačiau vientisą baldą, kuris nedalytų erdvės ir sukurtų daug vietos daiktams sandėliuoti. Tai yra maža patalpa (6 kv. m), todėl buvo užsakytos stiklinės dušo kabinos pertvaros, kurios varstosi 180°. Kai nesinaudojama dušu, vonios patalpa tampa erdvesnė“, − pasakoja architektė L. Grinskytė.

 

Mažoje vonios patalpoje architektė naudojo tris spalva ir rinko panašios faktūros medieną. „Gal kai kurie sakys, kad medis vonioje netinka, bet jei jis yra tinkamai apdorotas, nėra ko bijoti. Mėgstu baltą spalvą, nes ji didina erdvę, suteikia švarumo, minimalizmo ir visada puikiai dera su medžiu.

 

Tačiau balta spalva turi ir savo trūkumų – yra begalė baltos spalvos atspalvių. Todėl renkantis baltą praustuvą, baltą maišytuvą ir baltą stalviršį kyla grėsmė, kad jų atspalviai skirsis“, − apie spalvų niuansus įspėja L. Grinskytė. Vonios grindų plytelėms parinkta „Azulej“ kolekcija, kuri sužavėjo architektę ir užsakovus plytelių raštų įvairove. Vientisas veidrodis virš praustuvo pagelbėjo vizualiai padidinti patalpą.

 

Suprojektuotas perimetrinis slaptasis apšvietimas: t. y. šviestuvas paslepiamas lubų „kišenėje“, virš veidrodžio ir lango. Jo užtenka pasidažyti ir visai vonios patalpai apšviesti. Jau turėdami jaukią vonią, Žaliakalnio gyventojai naujino svetainę ir virtuvę.

 

Kurdama bendrų patalpų idėją, architektė L. Grinskytė jau žinojo, kad užsakovai nebijo eksperimentuoti, yra ganėtinai drąsūs ir savo namuose tikisi jaukumo.

 

Rekonstruojamos patalpos yra šalia. Tai – atvira vieta, kur susirenka visi šeimos nariai. Bendrajam koloritui pasirinktas šviesių spalvų derinys su tamsiai pilkomis plokštumomis, kurios leidžia baldams „pranykti“ patalpoje. Pati mėgstamiausia šeimos ir draugų susibūrimo vieta yra svetainė, todėl čia stengtasi sukurti žaismingą ir jaukią aplinką. Kuriant naują gyvenamųjų patalpų stilistiką, neapsieita be specialiai projektuotų baldų.

 

Taip atsirado komoda ir ryškūs minkštieji baldai. „Visąlaik stengiuosi, kad dauguma baldų būtų individualūs, nes standartiniai ne visada atitinka pagrindinį sumanymą“, − teigia architektė.

 

 

Patalpos viduryje pasirinkti maži, lengvi baldai, puikiai tinkantys šeimos poreikiams. Mažose plokštumose sumontuoti veidrodžiai kuria didesnės erdvės pojūtį, atspindi natūralią dienos šviesą. Specialiai projektuota komoda jungia erdves, medžio tekstūra yra funkcionali ir suteikia jaukumo.